Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőm cserbenhagyott. Mit...

A védőnőm cserbenhagyott. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Alapból sem nagyon lehetett rá számítani, de sajnos más opció nem volt rajta kívül, kisváros két védőnővel és én pont hozzá tartozom körzetileg.

Bekerültem másfél hete a kórházba, majdnem 34 hetesen. Írtam neki mi a helyzet, visszairt, hogy szóljak majd ha van valami fejlemény vagy hogy mikor engednek ki. Írtam is neki, mikor konkrétabb dolgokat tudtam meg 30.-àn és el sem olvasta azóta sem, írni sem írt, fel sem hívott. Azóta szerencsére hazaengedtek, betöltöttem a 35.hetet is és még azóta sem keresett a védőnő. Párszor már csalódtam benne és most nagyon nem jött jól, hogy ennyire lesz*rja a kismamájàt. De már nincs kedvem keresni őt, ha neki ennyi az egész, szóval azt sem tudja ,hogy már nem vagyok kórházban. Nem tudom ilyen esetben mi a teendő, mert sajnos a másik védőnőhöz nem tudok átmenni,nem tartozom hozzá, és más opció meg nincs. Gondolkodtam olyanon is, hogy a szomszédos nagyobb városba megyek el védőnőhöz,de nem tudom lehet-e ilyet egyáltalán. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, de az biztos, hogy keresni nem fogom, ha ő így áll az egeszhez. Voltatok hasonlóképp? Mit csináltatok?



jan. 6. 07:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem mit akarsz a védőnőtől. Nem a barátnőd. Ha nem volt pont akkorra időpontot hozzá amikor kórházban voltál akkor igazából őt nem is érinti hogy kórházban voltál.

Nem lelkisegélyszolgálat, nem orvos, neki annyi a feladata hogy nyomonkövessen és ha probléma van akkor szóljon, elmondja hova menj vele. Ha kórházban vagy akkor a problémát már kezelik, onnantól nem az ő dolga.

jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

De mit szeretnél?

30-án írtál neki, az múlt szombat. Lehet, hogy ezen a héten szabin van. Én december 22 óta nem olvastam az emailjeimet.

Nem bántásból, de tényleg nem értem, mit vársz a védőnőtől. Nekem is volt, hogy nem válaszolt hosszabb ideig, egy másik anyukától tudtam meg, hogy táppénzre került. Utána megint írt / keresett.

jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 babyboom567 ***** válasza:
98%

De igazából mit vártál tőle?Elmondtad neki mit vársz tőle?Mert ez a kérdésből sem derül ki.És amit vársz tőle, az a munkahelyi kötelessége?Ha 2 védőnő van nálatok, akkor valószínű örül hogy lyuk van a popóján, annyi kismamája van.

És ha vele is történt valami?pl elütötte az autó?Ha ellopták a telefonját?

Miért nem hívtad fel?

Tudom,hogy most hormongőzösen,minden sötétebbnek tűnik,de kezdj hozzászokni, hogy mikor már gyereked lesz,és valami neked vagy a gyerekednek fontos,azután NEKED kell menni.És ez mindenben igaz,orvossal,bölcsivel,ovival,fejlesztéssel bármivel kapcsolatban.


Nem mehetsz más védőnőhöz.

jan. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az írogatás eleve fura. Ha nekem beszélni valóm volt a védőnőmmel, felhívtam. 35 hetesen én is voltam kórházban 1 napot, ezzel sem zargattam hétvégén, a háziorvosommal együtt akkor hívtam fel, mikor másnap hazamentem, hétfőn. Csak hogy tudjon róla, hogy voltam bent, és minden oké.

Hogy mit mondott az orvosom, aki magánban gondozta a terhességet, azzal megvártam a következő alkalmat, ha mentem hozzá. 36 hét után nem kellett mennem többet, akkor abban maradtunk, hogy szólok, ha megszültem, bár úgyis értesítik hivatalból.

Ha neked valami gondod van, azt az orvos intézi. Én sem értem, mit vársz a védőnőtől, aki nagy eséllyel szabin van, ha vannak gyerekei. Tudod, téli szünet van.

jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az, aki kiírt arról kérdést, hogy hol lehet jelenteni a védőnőt?

Mi lett volna vele szemben az elvárásod?


Azt kérte, hogy írj neki, amikor hazaengednek. Én megírnám neki, hogy minden rendben van, itthon vagyok már. Aztán majd megjelennék a következő megbeszélt időpontunkon. Ha addig nem válaszol, akkor nem válaszol. Őszintén, erre nem is tudom, milyen választ lehetne írni, maximum egy formális "örülök, hogy minden rendben"-t.

jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A másik meg az, hol írtál neki? Messengeren? Mert nekem eszembe nem jutna senkire ott ráírni ilyen ügyben. Ahogy a banki ügyintézővel sem a privát profilján át beszélek, meg a kormányablakban dolgozóval sem.

A közösségi oldalas profil nem munkahelyi célokra van.

jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fura ez az írogatás. Munkaidőben, munkahelyi elèrhetősègeken kellene keresni. Telefonon leginkább. Nálunk pl nem is reagálnak e-mailre.


Hülye volt,hogy válaszolt neked. Èn pont ezèrt vagyok fent facebookon orosz nèvvel, hogy ne keressenek meg random idegenek a problèmáikkal munkaidőn kívül, ingyen.

Meg kellene tanulnia elcálasztania a munkát a magánèlettől

jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted korbe kellene teged ugralnia a masik X szamu kismamaja mellett, vagy mit varsz? Semmi koze amugy hozza, hogy te korhazba kerultel, addig, amig igy vagy ugy, de meg nem szuletik a baba. A legkozelebbi talalkozon kellett volna maximum megemliteni.
jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mit vársz. Mondta, ha kiengedtek keresd. Nem neki kell, hanem neked felhívni, hogy hazaengedtek. Ő meg behív vagy nem, attól függően mi a gond vagy kell-e tanácsadás. Én is voltan 32 hetesen kórházban pár napot, jeleztem neki. Majd szóljak ha kiengedtek. Amikor hazamehettem felhívtam, hogy itthon vagyunk, pihennem kell (nyílt a méhszáj). Így kijött másnap, pont újszülöttnél volt kint, visszafelé beugrott, megnézte a zárót, írkált valamit, mért egy vérnyomást, elmondta hogy semmi gáz, pihenjek, a következő tanácsadásra mikor menjek be.

Amíg kórházban van valaki addig a védőnő az ég világon semmit sem tud csinálni. Ott az orvos, a kórházi védőnő. Hameg kérdésed van akkor munkaidőben felhívod, elmondod neki, ő meg válaszol vagy ad időpontot tanácsadásra ahol megbeszélitek. Az én védőnőm pl 2 körzetet visz egyszerre, rengeteg kismamája, kisbabája, kisgyereke van, mellé a gyermekjólétis munkák (jelzőrendszeri tag, muszáj neki ott is jelen lenni néha). Plusz neki is van családja, gyereke. Az is csoda, hogy a nevemre emlékszik

jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha el sem olvasta, akkor honnan kéne tudnia, mi van veled?? "Neki ez ennyi" bizony ennyi, ugyanis nem a kishúga vagy a barinője vagy, hanem a százhuszadik kismamája. Hívd fel munkaidőben, ha akarsz tőle valamit, ne irogass meg sértődözz, mint valami ovis.
jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!