Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen lehetseges, hogy...

36 hetesen lehetseges, hogy 2750grammra tippelték a súlyát a babának úgy, hogy múlt héten még csak 2430gramm volt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez csak egy becslés, meg azt mondta a doki, hogy vagy most ő látja rosszul, bár nem tűnik kicsinek a baba, vagy múlt héten mérték el a súlyát, De hogy nyilván akkor derül ki, ha majd megszülök. Hát sejtettem 😄.

Csak azért nem mindegy nekem ,hogy egy 3100grammos babát kell megszülnöm, vagy egy 4 kilósat mondjuk (kis túlzással).

Volt hogy ilyen nagyot mértek nektek a 36.heten és valóban nagy babátok is született?


jan. 11. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 35 hetesen 3400 grammnak tippelték a lányom. 40+1 hetesen született 3700 grammal.
jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nagy. 36 hetesen 2750 gramm hajszálra a percentil görbe közepe. Ha jól mérték, akkor terminusra pont egy tök átlag, 3500 grammos gyereked lesz. De amúgy le is írtad: vagy neki van igaza, vagy nem. Vagy ekkora lesz, vagy kisebb, vagy nagyobb. De ijedezni teljesen felesleges egy tök standard méretű magzat miatt….
jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés elötti nap konkrétan 1kg-val elmérték.


"Csak azért nem mindegy nekem ,hogy egy 3100grammos babát kell megszülnöm, vagy egy 4 kilósat mondjuk (kis túlzással)."

Ezt a mondatot valahogy nem értem. Ha eléri a 3kg-t megszülöd? Ez nem így működik. Ha 4 kg-akkor 4kg-val szülöd meg. Ez nem kívánságműsor.

jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kívánságműsor, de azért nem gondolom, hogy egy 3000grammos magzat megszülése, meg egy 4000grammosé ugyanolyan könnyű vagy nehéz. Amúgy nagyon a császár felé hajlok, amit eddig a dokim sem ellenzett, bár konkrétumról még nem beszéltünk, de ha ő is nagyobbnak találja a babát, akkor császár lesz. Hála istennek olyan dokim van, aki kompromisszumkész.

Köszi a válaszokat.

jan. 11. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es,4250 grammal született a lányom,akire azt mondták,hogy kis baba lesz.

Négy óra alatt megszultem.

A fiammal már nem is hittem el amikor a súlyt becsülte a doki.

Rá azt mondta nagyon nagy lesz,3600 gramm lett.

jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

150 centis alapvetoen vekony nokent szultem egy 4 kilos, 54 centis gyereket termeszetes uton. Oke, gatmetszes lett, de egyeb serules nem es viszonylag konnyu szulesem volt.

Ez nagyon sok tenyezos dolog es nem igazan fugg a baba sulyatol az, hogy meg tudod-e szulni.

Most mondhatnam azt, ha nekem ment, barkinek megy, de ez is hazugsag lenne persze.

Baratnomnek a 2700 grammos babaval lett csaszar, mert egyszeruen nem tagult es nem haladt semerre a folyamat. Ez alkati kerdes is, elmeletileg neki csak ugy ki kellett volna “csusszon” a gyerek, ha a mereteit nezzuk, de ugyebar nem igy lett.

jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha császárt akarsz, az a te dolgod meg az orvosodé, de felesleges mögé olyan indokokat gyártani, amik nem valósak. A 2750 gramm pont 50 percentil. Se nem nagy, se nem kicsi, tökéletes átlag. Ettől még azt beszélsz meg az orvosoddal, amit akarsz, császároztasd meg magad, ha azt gondolod, az jobb, de nem kell belemagyarázni orvosi indokot abba, amiben nincs.
jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed jobb a császár?

Kérlek mesélj még...

jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudni hány kilós a baba.Ha nem tudod kitolni idöben akkor ígyis úgyis császár lesz a vége.. Na most előre elkötelezni magad a császárra csak mert 2700gramm a babád 36hetesen az még nem jelenti azt hogy 4-5kilós babát fogsz szülni..Lehet nem is annyi mert mindig van -/+500gramm eltérés a méregetések, becslések között. Azt mondták a 32.havi uh-n hogy a babám 1800gramm nem lesz 3 kg sem.Most a 36.héten 2500gramm volt.Ekkor már aztmondta az orvos hogy 3kg felett lesz, És akkor most kérjem a császárt mert nagyobb és nem fogom tudni megszülni? Ez nem ettől függ hogy valaki vékony vagy nem.
jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom,nekem a 3900g-os babámat könnyebb volt megszülni,mint a 3300g-osat.Amúgy meg valóban csak becslés,semmi nem derül ki belőle.
jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!