Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szaladnak fel ilyen...

Miért szaladnak fel ilyen gyorsan a kilók?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! 29 éves, 9 hetes kismama vagyok. A második gyerekemet várom. Az első terhességem során bevallom, nagyon rendszertelenül, egyáltalán nem tudatosan táplálkoztam, így az akkori 57 kg-ról 80-ra ugrottam, úgy mentem szülni. Nem meglepő módon jelentős túlsúllyal maradtam a szülés után is. 3 év után sikerült visszafogyjak 63 kilóra. Természetesen így is árnyéka vagyok önmagamnak, a tudatos táplálkozás és mozgás ellenére. Azonban sikerült elfogadnom és megszeretnem a mostani testem. Na de december első hetében teszteltem pozitívat, 9 hetes terhesen máris 5 kiló plusszal vagyok (68kg). Mindez úgy, hogy hónapok óta kivontam a fehér lisztet, a cukrot az életemből, felkerestem egy táplálkozási tanácsadót is, az általa javasoltakat tartom szem előtt. Természetesen elsősorban az a fontos, hogy egészséges kisbabám szülessen, és izgatottan várjuk. Nem szeretnèm felszínesnek láttatni magam, de ennyi idősen szeretném azért jól érezni magam a bőrömben. És megijeszt a tudat, hogy ha már most ennyi kiló felszaladt rám, mi lesz augusztusig. Szerintetek mivel magyarázható ez az egész? Válaszaitokat előre is köszönöm :)

jan. 11. 20:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%
Azr ne felejtsük el,hogy a terhesség során megnő a vérkészlet, és a szervezet vizet is tart vissza. Ez is mind plusz súly.
jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%
Hát, meg mondjuk, ha kevesebb kalóriát égetsz el, mint addig. Terhesség előtt sportoltam, aktív életet éltem. Azóta viszont veszélyeztetett terhes vagyok, volt, hogy kifejezetten sokat kellett feküdnöm. Ha nem zabálnék többet is híznék, mint mindenki, aki egyik napról a másikra abbahagyja a sportot és az étkezésén nem változtat.
jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Mozogni ugyanannyit mozogsz? Az első trimeszteri vérvétel mit mutatott pajzsmirigy fronton? Nem ritka, hogy már a terhesség korai szakaszában kialakul pajzsmirigy alulműködés, vagyis nem biztos hogy a kialakul a jó szó, de a lényeg, hogy nem tudja a pm fedezni a megnövekedett igényt. Ugyebár ilyenkor a magzatnak még nincs saját hormontermelése, viszont létfontosságú számára a pm hormon. Amennyiben bármilyen okból a te pajzsmirigyed nem tud kettőtöknek elegendő hormont termelni, úgy teljesen egyértelmű, hogy te ezt egy lassult anyagcsere képében érzékeled. Ha túl keveset eszel, az is csökkentheti a pajzsmirigy működését.
jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretek szaladni, nyáron sikerült teljesítenem az első maratonom :) A sok hányinger és fejfájás viszont elkedvtelenít pillanatnyilag, így szaladás helyett itthon, a futópadon szoktam gyors tempóban sétálni/kocogni napi egy órát.

A pajzsmirigyem határértéket mutatott, gyerekkoromban volt is vele problémám, de endokrinológus írt fel gyógyszert, rendeződött a probléma. A mostani eredményre azt mondta az orvos, hogy éppenhogy „belefér”.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

jan. 12. 06:32
 15/32 anonim ***** válasza:
74%

Mihez képest határérték? Terhesség alatt lejjebb vannak a határok.


Nekem is az első hónapban sikerült 3.5 kg-ot híznom, az összesen 10-ből. Viszont a kórházból csak 3 kg-al jöttem haza vékonyabban (a baba is 3kg volt), lehet a vér és a több folyadék?

jan. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az elsőnél pont ez volt, de nem a 9. héten, hanem valahol a 20 hétnél. Havonta 4 kilót híztam, de közben keveset és odafigyelve ettem. Nemértettem. Aztán kiderűlt, hogy a pajzsmirigy túlműködésem átment alulba.(terhesség után lett csak vizsgálva, nemtudtam, hogy terhesség alatt átfordúlhat, így nem is gyanakodtam rá. Az orvosok nem emlitették csak csestegettek, hogy ne hízzak.) Most a másodiknál ugye gyógyszert szedek rá, 2,5 alatt kell tartani a pajzsmirigyem, de nyílvan jobb az 1-2 közötti. Sikerül is 1,6-on tartani hálistennek. 17 hetesen 1,5 kiló van rajtam. Sajnos elkezdtem már most vizesedni.

Próbálj meg tornázni vagy egyéb mozgást beépiteni a napjaidba. Nekem a doki rábólintott az eliptikus trénerre, napi fél óra. Én csak vizet iszok+tejeskávézok napi többet, sajnos a vérnyomásom 94/50, de most a kilók nem szaladnak.

jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%

Mindig vékony/átlagos voltam. Fogamzásgátlótól kapásból 5 kg felszaladt pár hónap alatt.

Illetve terhesség első trimeszterében olyan rosszul voltam csak feküdtem és folyamatosan (reggeltől estig) émelyegtem, még a víztől is, minden illattól és szagtól borzalmasan rosszul voltam, értelemszerűen alig ettem, mégis híztam 5 kg a védőnő mérése szerint. Végére viszont 10-11 kg lett az összes plusz súlyom, és semmi nem látszott rajtam, csak a pocak nőtt.

jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi majmot,mint az első pár válaszoló, már bocs. El se olvassa mit ír a kérdező,olyan baromi okosak itt.

Nekem is feljött de félidőtől nagyon sok,pedig hánytam és két falat ha lement,sajnos brutál vizesedésem volt. Szülés másnapján konkrétan mínuszba voltam. De én is a pajzsmirigyre gondolnék nálad,mivel számolod, nézed is, így nyilván emiatt nem lehet.

jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Én 10-es tsh-val fogytam gyógyszer nélkül 8 kilót egy hónap alatt csak azzal, hogy számoltam a kalóriákat, szóval a határon belüli tsh ezt biztos nem okozza.
jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
74%
19-es: hidd el örülök neki, hogy neked ez sikerűlt, de sajnos nem mindenki van így ezzel. Én határon belüli tshval híztam 5 kilót, persze gyógyszert szedek rá. Mindenki szervezete másképp reagál erre a betegségre. Én ráadásúl a 4,8-as tshval folyamatosan elvetéltek még más a 6-al is lazán kihordja a gyereket. 2,5-el maradt meg a gyerek addig nem, ráasásúll a jobb lebenyemben van egy óriás cisztákkal teli 30x 18x 16-os göb ami szintén nem segit a normál működésben.
jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!