Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szaladnak fel ilyen...

Miért szaladnak fel ilyen gyorsan a kilók?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! 29 éves, 9 hetes kismama vagyok. A második gyerekemet várom. Az első terhességem során bevallom, nagyon rendszertelenül, egyáltalán nem tudatosan táplálkoztam, így az akkori 57 kg-ról 80-ra ugrottam, úgy mentem szülni. Nem meglepő módon jelentős túlsúllyal maradtam a szülés után is. 3 év után sikerült visszafogyjak 63 kilóra. Természetesen így is árnyéka vagyok önmagamnak, a tudatos táplálkozás és mozgás ellenére. Azonban sikerült elfogadnom és megszeretnem a mostani testem. Na de december első hetében teszteltem pozitívat, 9 hetes terhesen máris 5 kiló plusszal vagyok (68kg). Mindez úgy, hogy hónapok óta kivontam a fehér lisztet, a cukrot az életemből, felkerestem egy táplálkozási tanácsadót is, az általa javasoltakat tartom szem előtt. Természetesen elsősorban az a fontos, hogy egészséges kisbabám szülessen, és izgatottan várjuk. Nem szeretnèm felszínesnek láttatni magam, de ennyi idősen szeretném azért jól érezni magam a bőrömben. És megijeszt a tudat, hogy ha már most ennyi kiló felszaladt rám, mi lesz augusztusig. Szerintetek mivel magyarázható ez az egész? Válaszaitokat előre is köszönöm :)

jan. 11. 20:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%
20. Lepontozhattok, de ezt mind kár lenne a pajzsmirigyre fogni. Neked más szervi bajaid vannak, a pm alulműködésen felül. A hízást sem ez okozza, hanem a kalória többlet. Szerinted miből rakódik rád a zsír? A levegőből?
jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
67%

Én nem pontoztalak le, sőt senkit se. Jó, hogy itt vagy és látod, hogy hogyan is táplalkozok. Nem eszek semmilyen édességet, inkább rengeteg zöldségből készűlt ételeket, semmi zsírós és nehéz étel(húst kb nem is eszek, nemvagyok oda érte). Reggelim minden nap tojás, 1 db 2 teljeskiőrlésű toast piritott kenyérrel. Napi 3 liter víz, mást nem is iszok. Ja de, édesitővel 2-3 kávét, mert vérnyomásom 94/50. 3 fő étkezésem van, mellette 1 almát szoktam vagy magvakat rágcsálok pár darabot, kevés natúr joghurt. Napi fél órát eliptikus trénerezek meg persze rohangálok a 4 évesemmel és nincs megállas. Van aki, ha belegebed se tud fogyni, sőt... etéren az orvostudomány se 100%-os, mert akkor nem éveken keresztül vaktában lövöldöznének a gyógyszerekkel. Nekem pl az első gyógyszer a Letrox volt a legjobb ami tartotta az értékeimet, de mellette olyan végtagfájdalmaim voltak, hogy sokszor nemtudtam kikelni az ágyból. Ez van. Gondolom a göbösödésem is valamilyen hatással van, de etéren se tudtak semmit mondani rá, vagy igrn vagy nem.

Szóval kérlek ne oktass ki más embereket úgy, hogy fogalmad sincs ki hogyan táplálkozik, mert nem vagy mellettünk. Te a szerencsések közé tartozol és nem kívánok vitatkozni, mert nem jártad végig a nyomoromat és nem is ismerjük egymást, hogy bármit tudj rólam!

jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
81%

#21 Szerintem nálam abból, hogy 24 fokban jól érzem magam hosszúnadrágban (néha alánadrággal) és pulcsiban. Este 23 fokban két hónap alatt 3-4x beállt a hátam a hidegtől pedig téli paplan van rajtam. Terhesen pl. alig viseltem el a takarót, akkor nem is híztam sokat. Ha a babát úgy öltöztetem, mint magamat, folyton izzad, nem még plusz egy rétegben. Ma elmentem tornázni, mindenki póló tornanaci, én meg pulcsiban és olyan kényelmesen még rajtam maradt az utcai nadrág is a tornanadrág fölött.


A barátnőmnek pajzsmirigytúlműködése lett szülés után, ő folyton izzadt gimiben sem volt olyan vékony, mint amilyen vékony lett.


Ha meg nem eszem ennyit, akkor nem tudok szoptatni.

jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

20# Egyetértek a pajzsmirigy témában. Barátnőm konkrétan 6 felettivel esett teherbe spontán egyből,rokonom pedig a 4-essel se nagyon bír,plusz szedi a gyógyszert,ennél jóval magasabb volt neki,szénhidrát diétát is csinál,sportol mellette,kalóriát számol,mert fogyni is szeretne. Dietetikusnál is volt. Totál életmódot váltott és mégsem sikerül egy dekát se fogynia... Fogjuk már fel,hogy nem minden szervezet egyforma. Én konkrétan az a típusú nő voltam világ életemben,aki ha napi 6 hamburgert megevett 0 mozgással akkor sem jött fel fél kg plusz sem. Munkahelyen is mindig hecceltek ezzel,hogy mennyit megeszek és még is maradt az 52-53 kg-m. Míg a másik megevett 2 nagy szelet sütit pluszba és már meg is volt a plusz. Ugyanígy terhesen se vagyunk egyformák.

HA zsír szerintetek,akkor magyarázd már el nekem szakmai szemmel,hogy a +16 kg zsír hogy a viharba megy le konkrétan 10-12 óra alatt rólad szülés után? Hallgatlak. Engem ez őszintén érdekel.

jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Ha lemegy rólad +16 kiló SZÜLÉS után az nem zsír hanem a gyerek, magzatvíz és a vizesedés.


De aki hetek alatt hízik nem hirtelen az nem víz, hanem zsír. 9 hetes kismama a kérdező, itt még a magzat súlya és egyebek súlya sem mérvadó... Szakmai szemmel… ez bizony zsír.


És aki azt írja hogy 1 tojást eszik 2 pirítóssal meg rengeteg zöldséget mást semmit (abban is van bőven bőven kalória) az vagy magàt áltatja vagy valamit nagyon nem jól számol.


Ez nem rakéta tudomány. Attól amit nem eszel meg, nem fogsz hízni. Lehet itt mindent a hormonokra, genetikára, széljárásra fogni, de felesleges. Csak magadat csapod be.

jan. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%
Nekem aztán mindegy, hogy elhiszed vagy sem. Nem vagy ott senki mellett egész nap, hogy lássad, ki mit és hogyan csinál, úgy látszik csak meghazudtólni próbálod az embereket, ilyen emberre meg kár is a szó. Nekem a 8 kiló 1 hónap alatt a túlzás. Szép napot!
jan. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
25# De ez hirtelen hízás a kérdezőnél is. Én például onnan tudtam,hogy víz,hogy esélytelen,hogy napi 4 hányással,két falat kajával,ami inkább zöldségleves volt sokszor,feljön 16 kg plusz,még 33 hetesen is hánytam. Mivel én láttam magam hogy eszek,a védőnő mikor a súlyt nézte,azt mondta biztos rossz a mérleg,esélytelen hogy ennyit hízzak így. El se hitte. Kérdezlek,messziről honnan tudod,hogy zsír vagy víz? Azt mondod zsír. Szülés másnapján meg mínuszba lesz,akkor már mondanád,hogy jéé tényleg. :D Ott ülsz mellette? Ilyen hitetlen vagy az élet minden területén? Na,de most vagyok a másodikkal 18 hetes 53 kg,hányás csak heti 1x,de utána is tudok enni és bizony eszek ami jól esik,nyilván odafigyelve,de nem számolok semmi kalóriát,és egy kg jött fel,pedig most egy hónapig ágyban fekvő lettem vérzés miatt,ebből két hetet kórházban,wc,zuhanyra kelhettem csak fel. Ott csak feküdtem és ettem. A te elméleted szerint most legalább 20 kg plusz kéne legyen rajtam. :D Majd mindjárt írod,hogy genetika,most más a holdállás vagy a hormonok,de akkor ellentmondasz magadnak is,mert fentebb írod,hogy nem genetika ez.
jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
9. Hetesen mitől vizesedne azt mond meg?
jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
26. Nekem is mindegy, nem én áltatom magam és maradok kövér önhibámból. 😂
jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
74%
Bocs én nem vagyok kövér. 65 az alap nálam, 72 és 75 között mozog. Nem beszélhetünk kövérségről. 9 hetesen nemtudom, de én most 17 hetesen kezdtem el brutál vizesedni. Még az orvos is rácsodálkozott, hogy ilyen korán nem szokás, de elismerték, hogy vizesedés. Ez van.
jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!