Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szaladnak fel ilyen...

Miért szaladnak fel ilyen gyorsan a kilók?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! 29 éves, 9 hetes kismama vagyok. A második gyerekemet várom. Az első terhességem során bevallom, nagyon rendszertelenül, egyáltalán nem tudatosan táplálkoztam, így az akkori 57 kg-ról 80-ra ugrottam, úgy mentem szülni. Nem meglepő módon jelentős túlsúllyal maradtam a szülés után is. 3 év után sikerült visszafogyjak 63 kilóra. Természetesen így is árnyéka vagyok önmagamnak, a tudatos táplálkozás és mozgás ellenére. Azonban sikerült elfogadnom és megszeretnem a mostani testem. Na de december első hetében teszteltem pozitívat, 9 hetes terhesen máris 5 kiló plusszal vagyok (68kg). Mindez úgy, hogy hónapok óta kivontam a fehér lisztet, a cukrot az életemből, felkerestem egy táplálkozási tanácsadót is, az általa javasoltakat tartom szem előtt. Természetesen elsősorban az a fontos, hogy egészséges kisbabám szülessen, és izgatottan várjuk. Nem szeretnèm felszínesnek láttatni magam, de ennyi idősen szeretném azért jól érezni magam a bőrömben. És megijeszt a tudat, hogy ha már most ennyi kiló felszaladt rám, mi lesz augusztusig. Szerintetek mivel magyarázható ez az egész? Válaszaitokat előre is köszönöm :)

jan. 11. 20:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk számolni kellene a kalóriákat és máris kiderül e, hogy sokkal többet eszel mint amennyire szükséged van.


A hízás (néhány ritka vagy extrém példától eltekintve) MINDIG a kalóriatöbblet miatt van.

jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Számolom a kalóriákat :-)
jan. 11. 20:55
 3/32 anonim ***** válasza:
51%

Alkati kérdés is lehet, meg hogy mit örököltél.

Világ életemben képtelen voltam hízni, 54 kilóval kezdtem, mozogtam ugyanúgy tovább ahogy addig, de az étkezést kicsit egészségebbre vettem (kevesebb fehér liszt, cukor szinte nulla) mert a nővérem és az anyukám is mindkét terhességükben +20 kilót szedtek fel. Számítottam rá, igyekeztem elejét venni, na de... Most vagyok 32 hetes és +13-nál vagyok. Pedig nincsenek falási rohamok, nem nassolok, nincs is rá igényem. Minden nap tornázok és minimum 9-10e lépés megvan.

Egyszerűen nálunk a női felmenőim mind sokat híztak terhesen, a nődoki szerint ez is genetika. Tesóm és anyukám is mindig vékonyak voltak, le is adták szoptatás alatt a többletet, szóval reménykedem.

Elhiszem, hogy kicsit frusztrál, engem is, mert a védőnő folyton nyaggat. Gondolj arra, hogy te mindent megteszel amit tudsz és továbbra is tartsd magad azokhoz az egészséges szokásokhoz, amiket eddig követtél.

Boldog babavárást!

jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

A zabálás. Nincs semmi trükk, a kalória többlet hízást, a kalóriadeficit fogyást eredményez. Olyan nincs, hogy "felszaladtak a kilók", az a tartós és nagy volumenű túlevés eredménye. Nincs pajzsmirigy, nincs örökletes dolog, a semmitől nincs hízás. Minden más csak elterelés, önigazolás, humbug. Az összes diéta (paleo, szétválasztó, este 6 után, stb.) csak kamu. Egyszerűen nem kell annyit ennyi. A szerencsétlen zsidóknak a táborban nem volt dietetikusa, szaktanácsadója, fészbuk csoportja, egyszerűen kevesebbet kaptak enni és kész.

Most lett vége valamelyik tévén a Survivornak, volt egy lány, 1 hónap alatt 16 kilót adott le a szigeten, mert nem vett annyit.

jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
Akkor valamit nem számolsz bele vagy a napi kalóriaszükségleted valójában kevesebb mint amivel te számoltál.
jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
60%

4. Szerintem szélmalomharc lesz ebből, sokan nem képesek elfogadni hogy a semmitől nincs hízás.


#1.

jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
56%
4 le van pontozva, pedig nagyon igazat szólt. Ha valaki hízik, akkor többet eszik. Ennyi. Nincs más opció. Több kalóriát vesz fel, mint amennyit eléget. És kész. Betegség is csak társ lehet a hízásban, mondjuk egy lelassult anyagcserével, de ha keveset eszel, nem lesz mit elraktarozni. Levegőtől még senki nem hízott el.
jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékot. Amint már említettem, az első terhességem után dietetikus segítségét kértem. A nőgyógyászom kedves ismerősöm is, így a pozitív tesztnél már megkérdeztem, hogy ez miben változtatja meg az étrendem. Azt a választ kaptam, hogy az első trimeszterben legfeljebb 180 kalória lehet a napi plusz. A hatodik héttől kezdődően folyamatos hányinger kínoz, gyakorlatilag semmi sem marad meg bennem, ehhez társul egy pokoli migrén is. Nincs étvágyam, legtöbbször úgy kell valamit magamba erőszakolnom. Nem ámítom magam, nem estem a fejemre, beleszámolok mindent. Ha fejetlenül ennék, nem szerepelne itt a kérdésem.

Lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, de számomra a holokauszt ideje alatt történt súlyváltozásokat párhuzamba vonni a terhességgel elég meredek és etikátlan de a túlélőshows példa is megér egy misét. Persze, értem a lényeget, de azok az emberek gyakorlatilag koplaltak, ne azt állítsuk be normálisnak. Köszönöm a hozzászólásokat, és nem a leírtak estek rosszul, hanem a stílus :) szép estét, minden jót!

jan. 11. 21:15
 9/32 A kérdező kommentje:
És nem pontoztam én le senkit. :)
jan. 11. 21:16
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen jol irja az 1-es valaszolo! A bevitt kaloriatol, kevesebb aktivitastol ragad a zsir az emberre!
jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!