Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szaladnak fel ilyen...

Miért szaladnak fel ilyen gyorsan a kilók?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! 29 éves, 9 hetes kismama vagyok. A második gyerekemet várom. Az első terhességem során bevallom, nagyon rendszertelenül, egyáltalán nem tudatosan táplálkoztam, így az akkori 57 kg-ról 80-ra ugrottam, úgy mentem szülni. Nem meglepő módon jelentős túlsúllyal maradtam a szülés után is. 3 év után sikerült visszafogyjak 63 kilóra. Természetesen így is árnyéka vagyok önmagamnak, a tudatos táplálkozás és mozgás ellenére. Azonban sikerült elfogadnom és megszeretnem a mostani testem. Na de december első hetében teszteltem pozitívat, 9 hetes terhesen máris 5 kiló plusszal vagyok (68kg). Mindez úgy, hogy hónapok óta kivontam a fehér lisztet, a cukrot az életemből, felkerestem egy táplálkozási tanácsadót is, az általa javasoltakat tartom szem előtt. Természetesen elsősorban az a fontos, hogy egészséges kisbabám szülessen, és izgatottan várjuk. Nem szeretnèm felszínesnek láttatni magam, de ennyi idősen szeretném azért jól érezni magam a bőrömben. És megijeszt a tudat, hogy ha már most ennyi kiló felszaladt rám, mi lesz augusztusig. Szerintetek mivel magyarázható ez az egész? Válaszaitokat előre is köszönöm :)

jan. 11. 20:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
74%
Láttam én már első trimeszteri vizesedést,hogy mitől,nem tudom,de létező dolog,sajnos. Én egy szimpla menstruáció előtt is több vizet tartok vissza,utána mindig eltűnik az az 1-2 kg plusz. Az első terhességnél már 18 hét körül kezdődött,sajnos. Bár arra nem sikerült válaszolni,hogyha most több kalóriát beviszek,sportot is abba kellett hagynom a hematóma miatt,akkor miért csak 1 kg plusz? HA csak az evésen múlik szerinted,semmi más hormonális tényezőn nem.
jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
59%
Rám is túl sok szaladt fel az ízlésemhez képest, pedig vékony vagyok és edzett. Viszont ebből nem látszott semmi, hasam is alig volt, a végén is max 6 hónaposnak tippelték. Most szülés után 4 héttel kb 4-5 kg maradt rajtam (amiből 2 tuti a négy kosárméretet nőtt mellem, borzasztó), és még nem kezdtem el edzeni. De 10 magától lejött a szülést követő hetekben. Az volt a baj hogy az első trimeszterben egyszerre voltam iszonyatosan rosszul, és éhes, szóval edzeni se tudtam, csak később. Nem tudott annyira érdekelni, igyekeztem tudatosan táplálkozni, aztán majd edzéssel lejön a többi is. De ha nem leszek pontosan ugyanannyi, nem dől össze a világ.
jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!