Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idő előtt megszülethet a baba?

Idő előtt megszülethet a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy ezt nem lehet megjósolni előre, csupán csak olvasgatnék hasonló történeteket.😊

Hétfőn töltöm be a 36-ik hetet, az utóbbi időben az orvosom mindig 1-másfél héttel nagyobbnak mérte a babát.

Február 12-re vagyok kiírva, de a tegnapi terhesgondozáson azt mondta, hogy szerinte 2-3 hét van még hátra, ezt a méhszáj állapotából éd az nst eredményből állapította meg.

Tudom, hogy ezek az ultrahang mérések nem pontosak.

Volt valaki hasonló helyzetben, hogy nagyobbnak mondták a babàt és hamarabb is jött mint a terminus napja?



jan. 12. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A méhszáj állapotából NEM lehet a szülés várható idejére következtetni. Nem kristálygömb.

Zárva van? Kinyílhat, akár fél óra alatt is.

Nyitva van? Így lehet hosszú hetekig, vagy akár vissza is záródhat.


Az UH mérések meg néha nevetségesen pontatlanok. Állítólag fél kiló eltérés lehet. Nálunk több mint egy egész kilónyi eltérés volt. Utána már sosem vettem komolyan.

jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A baba méretére már nem emlékszem, de engem a 35. héten riogatott anno az orvosom, hogy 1111 már az érték, valószínűleg előbb jön majd. 41+0 született. Most a második babánál is hamar megrövidült a méhnyak és kezdtem nyílni, ott is mondták, hogy hamar lesz baba, a 40. héten már 2 ujjnyira nyitva voltam, azt mondta a doki, hogy menjek haza nyugodtan, de este valószínűleg találkozunk, khmm 41+2 indult.

Az nst-re nekem azt mondták nem lehet adni, az csak azt mutatja a baba rendben van-e.

jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A mérésekből becsülni lehet a születési súlyt, de a terhességi kort nem lehet már megállapítani belőle. 12 hétig egyformán fejlődnek, ezután már nem.


Egyébként 37 és 42 hetes kor között bármikor beindulhat. Lehetsz te az is, akinek korán indul, de túl is hordhatod.


Egyébként nekem nagyobbnak mondták a babát, 4 kg körülit saccoltak (3,6 kg lett, fél kiló eltérésbe bőven belefér) de a terminust azt túlléptem, nem jött a baba hamarabb. Méhszáj már 2111 volt 36 hetesen is.

jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 héttel nagyobbnak mondták, valamint hogy vagy előbb születni vagy nagy lesz, végül a kiírt napon (február 12én 😁) gdm miatt indították. A 37. héten azt mondta az orvos, hogy úgy állok, hogy már csak burokrepesztés kéne és szülhetnék is, már bármikor megindulhat.

És mégcsak nagy sem lett...

jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 1 héttel mondták nagyobbnak, minden orvos riogatott, hogy nagyon nagy baba lesz, nem fog elférni, valahogy a 36. hétig ki kéne húzni, pihenjek sokat. A 36. héten 2 ujjnyira tág voltam, minden este úgy feküdtem le, hogy na talán ma. Ráadásul rengeteg jóslóm is volt. 41+0 méltóztatott kijönni a kisember 3100 grammal.
jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

36 hetesen nekem is ugyanezt mondta.

Anyuka,meg kb két hét és szulunk.

Aha persze.a termín után szültem egy héttel

Amúgy a terhesség ideje 40-41 hét.miert akar sok anyuka már 37-38 hetesen szülni?

jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! 😊

Utolsó: amikor ezt mondta az orvosom, akkor kicsit megijedtem és ezért érdekelt, hogy kinél miképpen alakultak a dolgok.

jan. 12. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A terhesseg 37-42 het kozott van, ezen az idon belul barmikor szulhetsz.

A kiirt datum az egadta vilagon semmit nem jelent, csak egy tampont, a legtobb gyerek nem akkor szuletik.

jan. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Baratnom szerdan szult csaszarral, inditottak, egyebkent vasarnap szult volna. Eloszor azt mondtak, karacsonyra mar otthon lesznek a babaval. Aztan ket unnep kozott mar azt, hogy ujevi baba lesz. Meg hogy 4 kilo feletti lesz, vegul 3,5 kg lett. Ezek utan en (9 hetes vagyok) kb semmit nem fogok elhinni.😀
jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!