Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit mozog a babátok a...

Mennyit mozog a babátok a 37.hét körül?

Figyelt kérdés
Mikor aktívabb, mikor kevésbé?Kell számolnotok főétkezések után a magzatmozgàst? Ha nem akar mocorogni, hogy "ébresztitek" fel?

#magzatmozgás #37. hét #Inaktív baba
jan. 14. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem piszkálom.Mi az hogy felébreszteni? Jesszusom.

39hetes vagyok nem mondta soha az orvosom hogy számoljam meg figyeljem mikor mozog.2-3 óránként megmoccan.Este ilyenkor aktívabb kb 10-15 perc majd alszik.

jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem általában aktív, néha van 1-1 nap, amikor alig érzem, olyankor mindig megijedek.

Nem kell számolnom, de ha változást érzek, szólnom kell. Ha folyamatosan aktív, akkor nem foglalkozom ezzel, de ha lustább, akkor megpróbálom étkezés után számolni a mozgásokat. Úgy tudom, hogy 30 perc alatt legalább 5 mozgásnak lennie kell étkezés után.

jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát egyes, NST-n is felébresztik ha épp alszik, mert úgy nem értékelhető az eredmény. Ilyenkor van, hogy sétálni kell, csokit enni, kávét inni, amitől felébred. Én pl ha már nem éreztem egy ideje mocorogni, iszok egy erősebb kávét, amúgy is alacsony a vérnyomásom, és máris felélénkül a baba. Ezt orvos mondta nekem, hogy lehet, sőt nekem ajánlott is a napi 1-2 kávé a vérnyomás miatt.

Kettes, igen, nekem is vannak napok mikor alig mocorog, azt én sem szeretem, de hát elég nagy babànak mérik mindig , szóval már helye se sok van a doki szerint, ezért nem olyan aktív.

jan. 14. 22:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én babámat kicsinek mérik, most másfél héttel kisebb a koránál, de nagyon aktív. Igaz, én sem vagyok, nagy, 158 centi és 2500 grammal születtem időre.

Viszont a lusta napok tényleg nagyon meg tudnak ijeszteni.


Egyébként nekem a gyümölcsre, édes ízekre reagál nagyon jól és a hús is beindítja.


2-es

jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kettes, én 2450grammal születtem a 40.heten és most 167cm és 75 kg vagyok 😄. Behoztam a lemaradást 😄.

Aha, az édest az én babám is szereti, csak nem akarok sok cukros dolgot enni, nehogy baj legyen.

Hát igen, mikor nem mocorog sokat az tényleg ijesztő tud lenni, de hát nálunk a frontok őt nagyon befolyásoljàk, szóval frontok előtt meg majdnem kimászik belőlem 😄. Aztán utána nap általában nyugi van.

jan. 14. 23:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is frászt tudok kapni néha, annyira pihen. De más napokon -akár ma is- szét rombolja magát már kora reggel is :D nagy baba lesz, már rendesen érzem a csontjait.

Jaj igen, a frontra ő is érzékeny.

38+1hkm

jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1es vagyok soha nem voltam NST-n, külföldön élek, soha nem keltegették a babámat. Minden havi uh-nál aktív volt.
jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pedig külföldön is van Nst, sőt, a legtöbb helyen korábban, már a 34. héttől járnak a kismamák.

Egyébként igaza van a kérdezőnek, ha nem reagál a baba, megpróbálják felébreszteni a has mozgatásával. Nekem is szóltakna hétvégén, hogy ha nemnmozof, akkor jönnek és megmozgatják a hasam. Nyilván, nem durván.


2-es

jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*ha nem mozog
jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 Pedig itt nekem sosem volt NST.

39hetes vagyok. Minden hónapban volt UH, mérés stb.

De igazából amint nézték uh-val akkor beindult mindig és mozgott. #1#7.

jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!