Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Direkt stresszel a védőnő...

Direkt stresszel a védőnő vagy ez így normális?

Figyelt kérdés
A legelső alkalommal mikor voltam nála a 30 percből 20 percet csak a hízásról beszélt, pedig normál súllyal kezdtem, de elmondása szerint rengeteg kismama hízik 25-30kgot, és ez a mániája (ő maga mondta, hogy az). Azóta is folyton nyomja ezt a szöveget, pedig szerintem 22.hétig 5,5kg nem lehet olyan sok. Amikor Ő jött ki hozzám házhoz akkor meg az nem tetszett neki, hogy benti kutyusunk van, mert hosszúszőrű, szerinte allergiás lehet rá a baba és akkor nehéz lesz tőle megválni. Ezt így kijelentette, ami szereintem bunkóság. Aztán egyik alkalommal 137/77 volt a vérnyomásom (nem kizárt, hogy tőle megy fel amúgy), na akkor aztán rákezdett, hogy úristen, hát gyógyszert kell szednem, mert ha a 137et elérem akkor lesz 140 is, és akkor már gyógyszert kell beállítani. Persze innen visszajutottunk oda, hogy ne hízzak, ha lehet egy kg-ot se a babával kapcsolatos súlyokon kívül, mert azért magas a vérnyomás. El akart küldeni újra belgyógyászatra, de a háziorvos nem adott beutalót, mert előtte voltam, és minden tökéletes lett. 120-130 közt szokott lenni a vérnyomásom, a dokim szerint ez pont jó. Most lesz aktuális a terheléses cukorvizsgálat, és miközben nézte az utolsó laboromat fejcsóvalva mondta, hogy Ő már tudja mi lesz az eredmény, mert ha simán éhgyomorra 5,0 lett a glükóz, akkor bizony a terheléses nem lesz jó. Kitálalta, hogy már most kezdjem el a diétát, ne egyek semmi cukrosat stb. Nem értem miért kell akkor a vizsgálat, ha egy nagyokos ennyiből megállapítja mi a helyzet. Nagyon fura stílusa van, folyton olyan fejet vág, mintha valami hatalmas baj lenne és még mellé ezek a megjegyzések is. Háziorvosnál érdeklődtem, de nem lehet máshoz járni, de neki amúgy is az a véleménye, hogy így a normális, mert egy védőnőnek nagyon körültekintőnek kell lennie. Ez szerintetek is normális? A terhesség végéig idegbajt kapok tőle, ha minden alkalommal ez vár nála. Főleg ezzel a cukorvizsgálattal cseszett fel, mert így is aggódom miatta, és akkor odavágja, hogy biztos benne, hogy cukros vagyok.
jan. 15. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik fuleden be, masikon ki.

Szornyu egyebkent milyen vedonok vannak, de tenyleg csak azt lehet ilyenkor tenni, hogy leszarod, amit mond, szerintem.

Ha kerdesed van, az orvost keresd, aztan ennyi.


A mi elozo vedononk is egy idiota volt, nekunk is benti kutyank van, legelso kerdese az volt, hogy na akkor a kutya ugye megy, ha megszuleteik a baba? Na meg a nagy lokukit :D De ez persze csak a jeghegy csucsa, olyan hulyesegeket magyarazott, hogy nem tudtam, hogy sirjak vagy nevessek.

Aztan azota elkoltozunk es a mostani egy tunder szerencsere, de nekem is az volt a taktikam az elsonel, hogy kb oda se figyeltem ra csak bologattam aztan viszlat.

Nem megyek bele felesleges konfliktusokba, mert csak en leszek ideges miatta, de o meg ugyse erti, amit mondok :D

jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 25 kilót híztam, de soha nem stresszelt vele a védőnő.
jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

A magas vérnyomás és, ha elkezdesz vizesedni is majd mellé az lehet életveszélyes is rád és a babára nézve is. Én ezt a részét nem venném félvállról. Ezzel kapcsolatban csak jót akar. 5,5 kiló nem sok ennyi idős terhesen, de nyílván ez könnyen megszaladhat már. Hidd el egy kicsit nem figyelsz oda és már repkednek is felfele, de most túlreagálta kicsit. A többi dolgot engedd el, a cukorterhelés majd megmutatja, hogy van-e cukrod. Addig felesleges diétáznod rá.

Kutya kérdésben nemtudok mit mondani, én egyenesen gyűlölöm, ha egy állat a házban van, de igen nyílván lehet a baba allergiás majd a kutya szőrére, ezt előre nemlehet tudni meg azt se, hogy az állatból milyen viselkedést, reakciót fog kiváltani, ha ott lesz a baba. Lehet féltékeny lesz rá. Azért én sem annyira szerettem amikor nővéremhez mentem a babával és állandóan kutyaszőrös volt a gyerek ruhája és a keze amit tömködött be a szájába. Neki palotapincsije van, jó hosszú szőrrel, bármennyit takarit utána a szőr akkor is állandóan van. Próbálj meg barátibb viszonyt kialakitani a védőnővel, mert hosszú ideig fogjátok tartani a kapcsolatot. Másikhoz úgyse fogsz tudni menni, mert ő hozzá tartozol.

jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
70 kg-mal mentem szülni, aztán nekem is a kilókkal jött állandóan. A lánya is akkor volt terhes, neki valószínű nem mondta el elég sokszor, hogy ne egyen annyit... no comment. Csak a baj volt azzal a nővel is. Ha kérdeztem vmit, nem tudott válaszolni. Mondd, hogy jársz rendszeresen dokihoz, higgye el, észre fogja venni, ha bajod van.
jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 16-ot híztam az elsőnél,én aggódtam miatta,ő meg hogy ugyan már,legyintett. Pedig azóta a 2. védőnőnk van,de rendes ő is. Viszont tudom magam ellen játszanék és nem is javaslom,de én nem hagynám ezeket szó nélkül. De nekem ilyen a személyiségem. :D Olyan volt nálunk,hogy ajánlott valamit,én pedig mivel több éves tapasztalatom van gyerekellátásba már a munkámból kifolyólag,így közöltem,hogy nem úgy csinálom,hanem máshogy az adott dolgot. Leokézta és ennyi. De ha ilyenekkel stresszeltek volna,biztosan közlöm,hogy már elnézést orvos vagy vagy védőnő?Ha védőnő vagy,akkor kérlek maradj a kompetenciádon belül vagy jelenteni fogom. Azt,hogy gyógyszert szedek pluszba vagy sem,majd az orvosom eldönti. Nálam ami a szívemen egyből kijön a számon,ha véletlen nem csúszik ki akkor pedig az arcomon van ráírva,hogy ekkora hülyét. :D
jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3# Elég szomorú,hogy nem lehet váltani. :) Bár ha engem felcseszne hosszútávon az ekkora tudatlanság és majomság,biztosan olyan körlevelet írnék róla és panaszlevelet,megtalálnám a módját,hogy azt is megbánná,hogy valaha Védőnőnek ment. 5# voltam.
jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha egyik szakember már ha a tiédet nevezhetük szakembernek, mondott ilyet nekem. Eleve alacsony volt a súlyom a magasságomhoz képest, egyik barátnőmet azzal zaklatta a védőnője hogy hát egyen 2 helyett hízzon mert nem tudja majd kihordani a babát stb. Engem sosem zaklattak a súlyommal.11.5 kg jött rám jó nyilván várható volt hogy nem hízok 30at a genetikám miatt csak leírom hogy van hogy ellenkező esetben is basztatnak egyes védőnők. Ha felis szedsz 20kilót ahhoz se lenne semmi köze sem beleszólása amíg nincs cukrod és a vérvételeid is kiválóak.
jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

En 2 cukros terhességet vittem végig, az éhgyomrin sosem látszott, hogy baj lenne. Na most a harmadiknál nincs cukorprobléma, de nekem is a múltkor 140/90 vérnyomást mért és kb. temetni akart, de előtte már egyszer egy 134-nel ezt előadta, azóta ha meghallom, hogy vérnyomásmérés már stresszelek 😅

Vettem egy mérőt itthonra, kezdtben napi 3X mértem meg, 109-126 közötti értekekkel 😄 Leírogattam és elvittem a dokinak, megnézte és azt mondta, hogy egyszeri 140/90es vérnyomásnál amúgysem fújnak riadót, ha meg otthon ilyeneket mérek nincs semmi gond, de ne gyötörjem magam, napi 1X elég mérni és írogassam tovább.

Eddig sokat hánytam, fogytam, a 2 nagyobb gyereket ha suliba/oviba viszem 4km sétálok napi szinten. Na Karácsony előtt elmúlt a hányingerem és a gyerekek szünidőztek, bekuckóztunk, végre jókat ettem és fel is szaladt 1 honap alatt 3kg, arra is megkaptam, hogy jól meglódult a súlyom 😅 Kezdősúlyhoz képest amúgy 1,5kg a hízás. Doki örült neki, hogy végre jól a vagyok a védőnő persze vészmadárkodik. Ne foglalkozz vele, vannak ilyenek sajnos.

jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Csak a feléig olvastam, de nem lehet lecserélni ezt a védőnőt? Egy anyukának nyugalomra van szüksége, nem hogy egy ilyen ember stresszelje. Távolítsd el őt a közeledből, káros. Én nem akarnám őt többet látni. Jó, hogy folyamatosan konzultálsz védőnővel, de keress másikat,próbálj.

De én őt innentől nem látnám szívesen. Engem ne merészeljen senki kiidegelni. Ha minden rendben menne, ha ő nem idegesítene fel. Egy kismamának nyugodt körülmények kellenek. Nem hiszem,hogy ez lenne a dolga, a feladata,hogy ezért fizetik,hogy kiidegeljen, tönkretegye az idegrendszeredet. Sokkal jobban megvagy nélküle; nem kell, hogy ő stresszeljen téged, mert pont ez lesz/lehet (ne legyen) a káros.

jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9# Pontosan,erre a stresszre semmi szükség pluszba.
jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!