Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apró hólyagos kiütések jöttek...

Apró hólyagos kiütések jöttek a kiszáradt kézfejeimen. Ezzel terhesen mennyire sürgős orvoshoz rohanni?

Figyelt kérdés

Ha nem lennék terhes biztosan halogatnám pár hétig.

Mindkét kezemen van, nehezen venni észre, nagyon apró, domború kiütésekből jópár van az egyik kezemen, már szinte érdes felületet alkot egy ponton, a másik kézfejemen kevesebb van. Ezt tegnap este vettem észre.

Viszketni a kiütések nem viszketnek, csak a brutálisan kiszáradt, repedezett bőröm viszket, de az már napok óta a szokásosnál csúnyább. Kenem, két félével is, eddig az egyik ért neki, de most már sehogy nem jó. Bár szappant váltottunk kb 1 hete, ma visszaváltok, mert attól lett szárazabb.


A kiszáradást, repedezést már 2 bőrgyógyász is látta, az ekcéma, írtak krémet. A hólyagokat csak most vettem észre. Szerintetek baj, ha csak jövő hét közepén keresek bőrgyógyászt fel, ha addig nem múlik vagy terhesen SOS mutassam meg a háziorvosnak (aki ezzel hülyének nézne)?



jan. 19. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerinted elvetélsz, ha nem kezeled a holyagokat? Viszketni fog, ennyi. A babát nyilván nem befolyásolja.
jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De ha tudod, hogy hülyének nézne, akkor miért akarod sos megmutatni..? Plusz egy ilyen hülyeséggel bemennél a háziorvoshoz az RSV időszak csúcsán, kockaztatva, hogy elkapsz valami brutálisat...? Gondolkozz.

Kenjed valamivel, aztán majd a bőrgyógyász mond ra valamit.

jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Személyesen én nem akarok most elmenni se háziorvoshoz, se bőrgyógyászhoz, csak online gondolkodom. Van egy ovis gyerekem, az is elég, hogy szegény mindig beteg, emellett én igyekszem kerülni a tömeget, csak pont az ovi miatt ijedtem meg, nem-e valami nem bőrgyógyászati eredetű kiütések ezek.
jan. 19. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak hasonló volt, pont aznap jött ki, mikor mentem orvoshoz. Mondtam neki, de nem foglalkozott vele, azt mondja kenjem be. Neogranormonnal kentem meg néha Octenisepttel lefújtam. Utána ha száradt nagyon, a Neutrogena legerősebb kézkrémét használtam, hogy ne jöjjön elő újra.
jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Pont most olvastam hólyagos kiütésről szifilisz kapcsán.


Én megnézetném dokival

jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem szükséges. Ez dyshidrotikus ekcéma, nekem is volt vagy 2 évig (nekem sem viszketett egyébként úgy külön, csak a száraz kezem), semmi objektív dolog nem volt mögötte, egyszer csak spontán elmúlt. Néha enyhén megjelenik még, de nem zavar. Sokat nem tudsz vele csinálni, de azért a kiszáradt kezedet jobban kéne ápolnod valami zsírosabb krémmel (az Uriage ekcémára való testápolója pl nekem nagyon bevált erre a célra!), akkor is kenegesd, ha 5 percre rá újra vizes lesz a kezed.
jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ia diszhidrozis, diszhidrotikus ekcema. Nekem gyerekkorom ota van,keress ra google van kerdezo.
jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!