Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatti magas pulzus?

Terhesseg alatti magas pulzus?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Terhesseg előtt is magas volt a pulzusom, de most, hogy pozitiv lett a tesztem, el kellett hagynom a pulzuscsokkentot. Ez valami borzalmas. Ha fekszek akkor egesz normalis lesz a pulzusom, de ahogy megmozdulok, felugrik, 120-ra is. Nem tudok fekudni mindig, van egy kislanyom, meg hat amugy sem lehet folyamatosan fekudni. Aki igy volt a terhessege alatt, van vmi szuper tippje, hogy mivel csokkentette termeszetesen, vagy valami hasonlo jo tanacs? Kardiologushoz meg keszulok, hatha van vmi szuper otlete. Plusz kicsit remenykedek, hogy csak most ennyire magas, amig megszokom, hogy nincs gyogyszer..


Remtortenetek abszolut nem erdekelnek magas pulzussal kapcsolatban, segiteni nem fog, helyette meg ideges is leszek. Koszi!


jan. 19. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kardiológus kb röhögve elhajtott. Terhesség alatt megnő a vérmennyiség, emiatt magasabb a pulzus. Nekem ezt mondták.
jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem szívdobogás érzésem volt az elsőnél is az első trimeszterben, meg most a másodiknál is. Egy nap 10-szer érzem azt kb., hogy lever a víz, elkezd kalapálni a szívem és ha nem ülök le, tuti elájulok. A nőgyógyászom azt mondta ebben a szakaszban ez tök normális. Ha nem tart pár hétnél tovább, nem feltétlenül jelent bajt, ilyenkor kapcsolódik a magzat az én szervezetemhez és a szervezet erre furákat tud produkálni. Mindkét esetben 7-8. hét táján kezdődött.

Neked viszont előtte is jelen volt a probléma, így tuti biztos, hogy felkeresném a kardiológusom mihamarabb!

jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Terhesen nyugalmi állapotban volt 115-120 a pulzusom. Ha megmozdultam, 150ig is felment.


Ahogy 1 írja, terhesen több az ember vére, jobban dolgozik emiatt a szív. Teljesen normális.

jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Azt tudom, hogy terhesseg alatt magasabb lesz a pulzus, de meg csak ma kell(ene) megjonnie, szoval nagyon az elejen vagyok. Igy nem tudom, hogy a terhesseg miatt van-e ez, vagy nehezen birok “lejonni” a gyogyszerrol :D mindenkeppen elmegyek kardiologushoz, hatha tud valami praktikat, hogy ne rettegjek attol, hogy olyan gyorsan ver a szivem, hogy egyszer csak megall..
jan. 19. 08:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ez ilyenkor. Bár, ha ma kellene megjönnie, akkor bármi lehet a terhességből is. Ne értsd félre, kívánok minden jót és boldog babavárást, de mégcsak nem is késik a mensid. Ha ma nem jön meg, akkor veszélhetünk biztosan terhességről. Sokan vannak úgy, hogy pozi tesztbél mégis megjön.

Dokihoz azért még ne rohanj, tényleg max a kardiológushoz.

jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90-100 volt terhesen,most 65.Mindenkinek magas terhesen.
jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi nektek is! Nem jott meg azota sem. :) egyebkent sokkal elviselhetobb mar a pulzusom, bizom benne, hogy azert volt ilyen rossz 1-2 napig, mert szokta a szervezetem, hogy nincs gyogyszer.
jan. 25. 13:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!