Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz,hogy ha beindul a...

Az igaz,hogy ha beindul a szülés/vajúdás, a kismama teljesen más tudatàllapotba kerül?

Figyelt kérdés
Én éjjelente zombi vagyok, de sok ismerősöm mondta, hogy ahogy elkezdtek vajúdni, rögtön kipattant a szemük és olyan erőre kaptak, hogy maguk sem hitték, hogy van ilyen. Én ebben nagyon bízom, mert nekem délelőtt 10 előtt erőm nincs felkelni általában, szóval remélem, hogy ez a teória valóban megállja a helyét.
jan. 22. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem fogod végigaludni a szülést, ne aggódj! 😀

Nem is értem, mitől félsz...

Nekem mondjuk nem alvásidőben vagy kora reggel indult be a szülés, de már 2 napja alig aludtam előtte, és simán bírtam.

Ha meg arra keltem volna, hogy "indul a buli", akkor szerintem olyan lett volna, mint mikor hajnal 3-kor csörög az ébresztő, hogy kelni kell, irány a reptér, "hurrá, mindjárt indul a nyaralás!" 🙂

jan. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem voltam ,,màs" tudatàllpotban.

Ha fàradt vagy, aludj. A tàgulàs làtens szakasza àltalàban nem annyira intenzìv, hogy ne lehessen tőle aludni, ha elhúzòdik.

jan. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

#2 Én 3 napig nem aludtam mielőtt szültem, mert már a 20 percenként jövő fájásoktól se tudtam...


Kérdező, amire oda érsz hogy nyomni kell azt se fogod tudni milyen napszak van, nemhogy azt hogy reggel 10 előtt vagy után vagy... Olyankor az emberben ember feletti erő van, mindegy hány napja nem aludt vagy hány órát vajúdott előtte.

jan. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mitől félek? A szüléstől, de attól baromira, ami szerintem teljesen érthető.....
jan. 22. 02:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont bennevagyok.Kb 22óra óta 5 perces fájásaim vannak.🥺🥺 Megtudlak érteni kérdező. Am egyáltalán nem vagyok fáradt, kivan pattanva a szemem 🤣
jan. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jaj ötös, akkor drukkolok neked és mielőbbi gyors szülést. Majd írj ha van energiád, hogy mikor született meg a pici! 🥰❤️
jan. 22. 03:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a kettő este/éjjel indult be. Az elsőnél 17 órát vajúdtam, de ugye kimaradt teljesen az esti alvás. Ott a végén két fájás között bealudtam, párom tartotta a lábam, DE mire oda eljutottunk hogy nyomni kell akkor már teljesen magamnál voltam, utána meg mint akit kicseréltek, feltöltődtem. A másodiknál szintén semmit nem aludtam, de ő gyorsabban meglett (7-8 óra) és utána ugyanúgy volt energiám. Kicsit ilyen hullámvasút. Annyit tudok tanácsolni hogy ha este kezdesz vajúdni és úgy érzed hogy tudsz mellette pihenni akkor pihenj. Persze első gyereknél mégjobban benne van az emberben az izgalom, de például nekem a másodiknál jól esett pihizni. A fájás ha már abba a szakaszban van meg úgyis felébreszt.
jan. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Én majdnem végig aludtam az egészet

Hajnalban ébredtem fel hogy fajasaim vannak.Nem akkor kezdődtek,akkor már öt percenként jöttek.

Épp hogy felöltöztem,elindultunk a kórházba.

A szülőszobában csaknem tolofajasokkal toltak be.

Negyven perc múlva kb megszületett a fiam.

jan. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A másodiknál nekem kimaradt az 5 perces fájás. A több órás 10 perces fájásokat követte 2db 3 perces és a magzatvíz elfolyás. Gyorsan áttusoltam magam, öltöztem, mert jött ez a székelési inger és tudtam, hogy gáz lesz, ha azonnal nem indulunk be. Én konkrétan tolófájásokkal estem be a tőlünk 1,5 km-re lévő kórházba. 2.40-kor vették fel az adatokat(5 perc volt kb), 2.55-re meglett a fiam. Nem erre számítottam az első szülést követően. Azt hittem mindennek meglesz szépen az ideje. Sem hasmenés, épp hogy csak egy kis tágulásos vérzés, érzésre sokkal kisebb és elviselhetőbb volt a fájdalom az egész vajúdás során.

7-es voltam

jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az elsőt reggel indították, fájásaim se voltak éjjel, kialudva mentem oda, mégis délutánra mire megszületett, nagyon álmos voltam.

A második most júliusban született, már koraeste voltak rendszertelen fájások, nem tudtam aludni, 2-kor mentünk be a kórházba, fél 8-kor született, nem éreztem magam álmosnak. :D

jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!