Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 6 hónapos kislányom...

Van egy 6 hónapos kislányom aki 100% anyatejes,viszont 6 hetes terhes vagyok jelenleg nem kívánok semmi ételt nem jön hogy egyek. Ez okozhat gondokat?

Figyelt kérdés
Mármint elmehet a tejem? Vagy ettől jól fejlődik a kicsi? A gyumolcsokot meg úgy tudom enni az jól is esik de egyébb étel féle semmi. Nem jön hogy egyek egyszerűen…🥺
jan. 22. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

A terhesseg alatt egyebkent is elofordulhat, hogy elapad a tej.

Ugyhogy erre erdemes fejben keszulni, de elore nem kell aggodni rajta, nem biztos, hogy igy lesz.

Legyen tapszer otthon, a biztonsag kedveert, ha nincs lefejt tej es hirtelen kene.

jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudni előre. De q 6 hónapos már elkezdheted hozzataplalni
jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Azért hagyhattál volna a két gyerek között több időt a regenerálódásodra...

Nem lenne a kérdésben feltett gondod sem. :(

jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

3


Mondjuk nem kérdezte a véleményed..



Inkább az okozhat gondot, hogy a szervezet a magzatra koncentrál, ritka esetek egyike, amikor a tej összetétele előfordulhat,, hogy nem olyan lesz, hogy elég legyen.

A 20. Hét körül átmeneti elapadàs

is szokott lenni.


Ön magában az étkezés nem számít, ha nem éhezel.



( én is szoptattam terhesen, majd tandem is elég hosszan..

jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
A gyümölcs az ètel. Amìg nem kifejezetten szèlsősegesen ès hosszantartòan èhezel (a gyümõlcsevès nem szàmìt èhezèsnek), a szervezeted kèpes lesz anyatejet termelni. Viszont a szoptatàs ès a vàrandòssàg is epvonja tőled a tàpanyagokat. Ha hetekig nem bìrnàl màst enni, csak gyümölcsöt, akkor erdemes kipròbàlni turmixokat, hogy vigyèl be màs tàpanyagokat is.
jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

4.

Szakmai tény. Az orvosod is ezt mondaná... :(

Ez felelőtlenség.

jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem lenne kèsz a teste a terhessegre, nem tudna teherbe esve. Irish twins lesznek a gyerekek, nem is olyan ritka.

Amìg eszik valamit az anya, tej is lesz. Tandem szoptatas sem lenne, ha mkndenkinek elmenne a teje vàrandóssàg alatt.

jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Hát nálunk sajnos vetéléssel végződött 2x is a szoptatás alatti terhesség nem akarlak megijeszteni vele. De mondta az orvosom is, hogy hagyjam abba a szoptatást az a biztos. Persze szoptatási tanácsadók szerint lehet szoptatni terhesen, meg később együtt szoptatni a két gyereket.

Az én szervezetem sajnos nem tolerálta a terhesség alatti szoptatást, mert a prolaktin bezavart a rendszerbe.

6 hónapan én már tápszerre váltanék vele. Ilyenkor amúgy is ennie kell mást is a vas miatt, mert már nem elég neki, ami az anyatejben van. Tápszerben legalább van több vas.

jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Egy fél éves gyermekek már nem kell szopnia
jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Az én ismerősöm meg két babát is kihordott szoptatva. Hagyjuk meg ezt a kérdező döntésének, ő tudja, mit akar bevállalni. Az orvosával kell ezt megbeszélnie, nem velünk.


Kérdező, talonban tartani tápszert jó ötlet. Az nem valószínű, hogy hirtelen elapad a tejed teljesen, de kevesebb lehet. Valószínűleg a szervezeted is alkalmazkodik, ha kell, egyszerűen megjön majd az étvágyad. Ha legalább gyümölcsöket tudsz enni, az is jobb, mint a semmi.

jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!