Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzem 22.héten sem a baba...

Nem érzem 22.héten sem a baba mozgását. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Ma ketten is felbosszantottak ezzel, pedig eddig egyáltalán nem stresszeltem rajta. Az egyik a védőnő volt, aki szerint biztos lehet már érezni, csak nem tudom, hogy azt érzem. Hiába mondtam, hogy abszolút semmit nem érzek, szóval nem hiszem bélmozgásnak vagy gyomorkorgásnak, mert nincs mit annak hinni. Aztán egy "barátnő" tért ki rá, hogy igaza van a védőnőnek, mert Ő már a 14.héten érezte az elsőt is, 20.héten pedig a férje is simán érezte, ha rúgott egy nagyobbat a baba. Az ultrahangon mindig nagyon aktív, már a méretei is egész nagyok, múlthét csütörtökön 411g-nak és 27,5cm-nek mérte az orvos. Nem értem mi lehet a gond. Van itt olyan, akinek hasonlóan későn lehetett érezni, hogy mozog, de nem volt semmi gond? Kérlek ne azt írjátok le, hogy nektek mikor kezdett, mert ez rajtam nem segít. Tudom, hogy 18-19.héten már érezni kellene.
jan. 22. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vizsgálatok rendben vannak, szerintem ne aggódj. Lepényed hol van? Mert ha mellsőfali, akkor simán lehet, hogy alig érzed, vagy később.

Nekem első terhességből ikreim vannak, mellső és oldalsó lepénnyel, kb alig éreztem valamit. Most egy baba van, hátsófali és állandóan érzem. Ezen sok múlik. Nyugi 😊

jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mellső fali lepénnyel teljesen normális, ha nem érzed.
jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ultrahangon látszik, hogy minden rendben, mozog, akkor ne forgasd magad ezen, majd érezni fogod! Ha egyébként jól van a baba, akkor az semmilyen negatív dolognak nem lehet előjele, hogy csak te nem érzed :)

Nem írtad, de nem mellső fali a lepény véletlenül? Mert az nagyon sokat tompít rajta, meg ilyenkor azért még nagyon pici, lehet jól tud helyezkedni mozgás közben, és nem is nagyon ér hozzád :)

És tudom, hogy azt írtad, hogy ne írjuk, de mellső fali lepénnyel én is nagyon későn éreztem, szerintem először ottkörül, ahol ti tartotok most, és azt is csak akkor, ha az egyik oldalamra feküdtem (már nem tudom melyikre, de utána tudsz nézni, hogy melyiken lehet jobban érezni). Meg esetleg próbálhatsz kis kólát meg hasonlókat inni előtte esetleg, de csak akkor, ha már mindenképp fel akarod pörgetni :)

jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja, igen ez kimaradt a kérdésből, pedig akartam írni, hogy hátsófali, és túlsúlyos sem vagyok. 164cm 58kg-val kezdtem, és most 61kg vagyok.
jan. 22. 13:24
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem ennyire későn ugyan de én az ikreimet a 20. hét után éreztem először, pedig ők ketten voltak! Szerintem ha az uh-n minden rendben akkor nincs miért aggódni. Nem tudom miért kell feleslegesen stresszelni a kismamát. Azt meg, hogy az első babát valaki a 14. héten érzi, még mindig teljesen kizártnak tartom.
jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát...pedig csak saját tapasztalatot tudunk írni.Nekem 4 gyerekem van,hátsó fali volt mindig a lepény,és valóban éreztem már a 18-19.hét körül őket összetéveszthetetlenül.Ettől függetlenül,ha a vizsgálatokon mindig, minden rendben van, akkor szerintem nyugi.Mikor a bordádat szétrúgja,azt majd éreznek fogod.
jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatokra vagyok persze kiváncsi, inkább úgy értettem, hogy a kérdésem nem arra vonatkozik, hogy kinek mikor kezdődött, mert tudom, hogy 18.héten már jellemző, hogy lehet érezni.
jan. 22. 13:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegya baba hogyan fekszik. Nekem a fiam pl úgy feküdt sokáig, hogy a gerice volt "kifelé", plusz elég nyugis volt, alig éreztem huszonpár hetesen is, inkább csak amikor kinyomta magát 🤷🏼‍♀️. A keze lába befelé volt ugye, hiába kalimpált ott. A lányom fordítva, őt már 20 hetesen érezte az is, aki oda tete a kezét, mert ő ráadásul izgága is volt, egyfolytában "tornázott" (amúgy ilyenek is maradtak, a fiú nyugis, a lány zizgős)
jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-ra reagálva, én már a 28. héten vagyok, sokszor nem azt érzem, hogy mozog, hanem, hogy befelé kalamol valamit. Ultrahangon mondták, hogy olyankor háttal van a hasamnak és azt nyilván máshogy érzem. Ne aggódj.
jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél a 20. héten mozdúlt meg, de akkor se rugásnak éreztem. Aztán ő nem is volt nagyon rugdosós a pocakomban. Voltak napok amikor nem is éreztem. Nyugodt baba volt. Kb a 25. héten éreztem, hogy na most tényleg rug.

Most a másodiknál a 16. héttől érzem. Mondjuk lehet azért, mert a császárom helyén vékonyabb a bőr. Mindig ott rug. De a 14. hetes "nekem már akkor rugott" csak mese. Kizárt dolog. Még nincs is akkora a baba, hogy lehessen bármit is érezni. Ez hülyeség. Ne dőlj be ezeknek. Max a bélmozgásukat érezhették nem mást.

jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!