Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség után, mikor nyerjük...

Terhesség után, mikor nyerjük vissza a baba nélküli súlyunkat?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges az, hogy 72,5 kilósan mentem szülni, a baba 3 kilógrammu, méhlepény, magzatvíz, vérbőség stb már nincs, de én még mindig 72,5 kg vagyok szülés után 5 nappal?
jan. 25. 23:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egyéni, van olyan barátnőm, aki mindkét szülése utána a szülés előtti nadrágjában távozott a kórházból (de ő nagyon vékony volt előtte is és nem is sokat hízott, 6-8 kg-t), van, akinek hónapok, van akinek évek, van, aki soha. Genetika, életmód, induló súly (volt-e túlsúly), mennyit szedett fel, szoptat-e, egyéb betegségek, hányadik terhesség stb. - nagyon sokminden befolyásolja.
jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Van, aki soha.

De alapvetően rajtad múlik.

jan. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Én 56 kg-val kezdtem a terhességet, 68-al mentem szülni, szülés után 3 nappal 58 voltam, 2 hét után meg újból 56. Mondjuk én a szülés előtt 22 évig aktívan sportoltam, és a terhesség alatt is egy ideig. Van aki meg 10 év után sem nyeri vissza.
jan. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
57 kg-al lettem terhes, 81! kg-al mentem szülni, 73 voltam mikor hazajöttünk a kórházból. A kisbabám 10 hetes, most vagyok 68. Szoptatok, édességet, zsírosat nem eszek, azelőtt sem szerettem. Rengeteget hordozom a fiam, jövünk-megyünk, ringatom, sétálunk, mikor alszik, házimunka. Egész nap csak annyi időre állok meg míg szoptatok. Ezekhez viszonyítva szerintem én egész lassan. Valaki úgy is fogy szoptatás alatt, hogy nem is figyel mit eszik mennyit mozog, én valószínüleg még híznék is. Terhesség előtt is egészségesen ettem és sokat mozogtam.
jan. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
4-es: te pl. sajnos nagyon sokat híztál a terhesség alatt, dupla annyit, amennyi indokolt egy átlag terhességben (magasságod nem írod, de a kiinduló súly alapján nem 180 centis vagy), sajnos a nagy súlyból eleinte látványosa sok tűnik el, de meg kell általában küzdeni a maradékkal. :(
jan. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Én 56 kilóval lettem terhes, 79 kilóval mentem szülni, amikor 1 hetes volt a babám akkor álltam rá először a mérlegre, 69 kiló voltam és vagyok is, most 8 hetes a babám.


Magától már nem fog lejjebb menni és biztos vagyok benne hogy nem leszek már soha 60 kiló alatti. Egyrészt a terhesség előtti súlyom a durván sovány kategória volt (18-as BMI), másrészt izmosodtam és izmosodok is az egyre nehezebb baba emelgetésben, a mellem 2 kosár méretet nőtt, annak is van súlya és ezek sose fognak eltűnni.

jan. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A baba nélküli súlyomat 4 héttel szülés után elértem, de a testem még mindig nem olyan mint azelőtt (szerintem már nem is lesz).

Légy türelmes a testeddel:) én amúgy egy online torna miatt csináltam fázis fotókat, és bár a mérleg szerint nem fogytam, megdöbbentő a különbség :D (4 hónapos a lányom) szerintem dobd ki a mérleget ha jót akarsz magadnak

jan. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

10 kilót hoztam a terhesség alatt.(70 kilóval estem teherbe.)a kórházból ugyanúgy mentem haza,70 kilóval

Egy hónappal később 59 voltam.

jan. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia 70 kilóval leztem terhes

80kilóval szültem

73al jöttem haza és most 11 hónapos és 79 vagyok

Sose leszek már vekonyabb. Totál padlón vagyok miatta. Szoptatni meg már 2 hónapja nem szoptatok de még így se megy le!

jan. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel teljesen csak kb 1 év után fogytam le a kiindulásra, pedig nagyon keményen dolgoztam rajta.

A másodikkal 2 hét után már az eredeti súlyom volt, pedig a hasam akkor még vissza se húzódott rendesen és a szoptatás miatt durván sokat ettem.

Nem tudom mitől függ, de szerintem nem nagyon lehet befolyásolni. A második gyerekkel sokkal kevésbé voltam tudatos, semmi nem indokolta, hogy pikkpakk elmúljon a többlet.

jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!