Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez így rendben...

Szerintetek ez így rendben van? Kissé aggódom.

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron várandòs lettem, a 6. héten pont a nőgyógyászati vizsgàlat napjának reggelén kezdetem el erősen vérezni. A doki már csak az üres petezsàkot látta. Akkor annyiban maradtunk, hogy szedjek vitaminokat és egy fél év múlva pròbálkozhatunk. Na már most fogalmam sincs ,hogy mikor kellett volna megjönnie, ugyanis nagyon hosszú (38-42 napos) ciklusaim vannak. A vélt nem várt napján halvány pozitívat teszteltem , majd rá 2 napra digitális Clearblue szerint 2-3 hete történhetett a fogantatás. Azonnal hívtam a dokit, rá egy hétre megvizsgált. Akkor még csak petezsàkot látott , benne szikhòlyaggal. Azt mondta, hogy nagyon pici a terhesség , kb 4-5 hetes lehetek( utolsó menzesz szerint lettem volna 6 +5 hetes) . Annyit tanácsolt, hogy szedjek Femibion1-et, magnéziumot , d-vitamint , illetve kaptam 10 napra elegendő progeszteront, amiből napi 3 db kell. Azt hittem , hogy majd 2 hét múlva vissza kell mennem kontrollra , erre közölte velem, hogy majd 6 hét múlva találkozunk. Ha esetleg vérzést tapasztalok, csak akkor hívjam.


Szerintetek nem túl sok ez a 6 hét? És miért kaptam csak 10 napra elegendő progit? Németországban élünk , itt tényleg nem divat korán orvoshoz menni, de hogy kb a 11. héten akar újra látni ez egy kissé lesokkolt. Azóta folyamatosan ideges vagyok, aggódok, hogy nehogy elveszítsük ezt a picit is. :(

Addig csináljak minden héten tesztet, vagy honnan tudjam így, hogy minden okés ?



#Kontroll vizsgàlat
jan. 29. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem vissza kellett volna hívnia, hogy megállapítsa az élő terhességet, hogy szivhang van-e(mondjuk nem tudom mi a szokás Németországban,de én sem lennék nyugodt amíg nem hallanam a kicsi szivhangjat normálisan a 7-8-ig héten...)
jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kérnék hamarabb időpontot.
jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is 4 hét múlva hívott vissza,ha nem jelentkezik vérzés addig, pedig úgy mentem oda, hogy görcsöltem és nem múlt.

A 10.hétig vagy minden vagy semmi elven működnek. ("tehát hiába mész sűrűbben, úgysem tud többet mondani)

jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök nem normális dolog. 10 napra progit adni, nem hogy fölösleges, még árthat is. Ha kell, akkor addig kell, amíg a méhlepény át nem veszi a termelését, ami kb.12.hét. Ha nem kell, akkor meg sose kell, de ha elkezded szedni, a szervezet érzékeli, hogy jön progi és "ellustul", nem termel eleget, így, ha nem szeded tovább, a sajátod meg kevés, borítékolható a vetélés.

Legalább 2 hetes lemaradás rengeteg, annyit nem lehet "behozni". De lehet, hogy nincs is annyi. Tudni kéne, hogy hány nappal az 1.+teszt után voltál orvosnál.

Szerintem csak le akart rázni, ha megmarad, megmarad, ha nem nem. Külföldön sok helyen így kezelik a korai terhességet. Én nem bíznék ebben a dokiban. Elmennék egy másikhoz és íratnék még progit.

Tesztnek semmi értelme. Ilyenkor már olyan magas a hcg, hogy erős a teszt, tovább nem erősödik, viszont vetélés/a fejlődés leállása esetén se csökken olyan gyorsan, hogy bármi újat látnál a teszten. Ha fejlődik, ha nem, pozitívat tesztelnél, szóval semmivel nem lennél előrébb.

jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Január 18-án lett pozitív a tesztem, a doki pedig 25-én vizsgált.

Holnap mindenképpen felhívom, ha tetszik neki, ha nem. Kifizetem a vizsgálatot bármennyibe is kerül, csak tudjam, hogy minden rendben. Tüneteim egyébként vannak: iszonyatosan szédülök, fàjnak a melleim , néha már az èmelygès is jelentkezik.

jan. 29. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai szempontból nem volt hibás az ellátás.

Egyrészt a méhen belüli terhesség bizonyítható, hiszen van petezsák és szikhólyag, biztos nem vagy méhen kívüli terhes. A terhesség sorsán pedig sem a progeszteron szedés, sem pedig a gyakoribb visgálat nem változtat. Az, hogy elveszíted-e vagy sem, nem azon múlik, hogy megnézi-e két hét múlva.


Viszont emberileg teljesen érthető, hogy akarod tudni, hogy egyáltalán lesz-e benne élő terhesség, én is akarnám, én is elmennék még egy vizsgálatra.


Egyébként ha 18-án lett pozitív a teszt, akkor 25-én a petezsák szikhólyaggal teljesen normális.

jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5! És előtte teszteltél bármikor, vagy az volt az első? Mert ha az volt a halvány pozi, akkor 1héttel később nem is kellett többet látnia. Nem voltál még 6+5, csak 5 hetes, ahhoz meg pont reális. Túl korán mentél, ennyi. Progi se volt indokolt, de akkor már nem kéne abbahagyni, ártani nem árt.

#4

jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez volt az első tesztem és 20-án reggel csináltam a digitálisat. Mindenképpen mondom majd az orvosnak holnap, hogy írja fel továbbra is a progeszteront. Olvasgattam én is róla, és aki kapott , ők is 12. hétig szedték. Ezt tartom reálisnak.
jan. 29. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Így van. Én is szedek az elejétől. (Nekem is vetélésem volt tavaly). Sajnos, már többször jártam ügyeleten is, minden orvosnak az az első kérdése, hogy szedem-e a progit és hogy abba ne hagyjam. Ha kevés van, rögtön telefonáljak és írnak. Pedig sose volt progival problémám és mérésnél is jó volt, akkor is, amikor még nem szedtem.

Akkor szerintem semmi gond, csak még korai terhesség.🤞

#7

jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké hogy jó helyen van beágyazódva, aztán vagy megmarad vagy nem. Még a kora is előfordulat ha nem követed hőmérőzéssel vagy tesztel a ciklusod. Viszont ezt a progeszteron dolgot nem értem. Nekem több kémiai, majd igazolt progihiány miatt kell szednem az első pozi teszttől a 12. hétig. Direkt rákérdeztem a dokinál mert csak egy hónapra írt fel utolsó látogatásnál és 8. hétbe vagyok, hogy beszedem és annyi. Mondta h semmiképp, szépen visszamegyek majd, felír még egy dobozzal és szigorúan!!! fokozatosan hagyhatom csak abba a szedését, ez azt jelenti h minden héten egy szemmel kevesebbet...
jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!