Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden rendben lesz??15 hetes...

Minden rendben lesz??15 hetes kismama vagyok, és eddig végig aggódom a terhességet! Ha esetleg tudtok mondjatok valami megnyugtatót!?

Figyelt kérdés
Tavaly volt pont ilyenkor missed ab műtétem, nagyon megvislet. Most minden uh-n el mondja a doki, hogy minden rendben. Genetika jó! Nipt tesztet csinálattunk, minden rendben. Most kedden voltam dokinál szintén mindent rendben talált. De én még mindig aggódok. Nehogy valami baj legyen és elmenjen. Egyfolytában a tüneteim figyelem. (“Most nem fáj a mellem, most a derekam fáj, ma nem hánytam, miért?!”) Szerintetek is jó ötlet ha pszichológushoz fordulok? Mert én nagyon azon gondolkodom, lehet ő segítene nekem. Esetleg ha van valakinek hasonló tapasztalata, vagy ismer valakit aki ilyen gondokkal küzdött azt szívesen elolvasnám. Higgyétek el nem vagyok egy pszichés eset. De a tavalyi missed ab óta megváltoztam, sajnos. Izgulósabb lettem.

2023. ápr. 14. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is volt missed abom,aztan ra 3 honapra terh3s lettem...en is vegig izgultam az egesz terhesseget...amikor nem ereztem mozogni meg akkor azert,hogy vajon el-e meg,amikor mar mozgott folyton piszkaltam a hasam,ha ugy ereztem reg nem adott jelet magarol.

De nem tortent semmi baj,mar 12 honapos a fiam..kitartast kivanok

2023. ápr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen segít a pszichológus. Én folyton attól rettegtem, hogy valamilyen genetikai betegsége van. Teljesen megőrjített a dolog. Volt, hogy nem tudtam aludni éjszaka, mert azon gondolkoztam hogyan fogom túlélni, ha halva születik. Elmentem pszichológushoz, már az első alkalom segített, de végig jártam. Meg is lett a probléma gyökere. Amikor megszületett (persze egészségesen) már tudtam, hogy kezelni a gyermekágyi szorongást is. Szóval én nagyon javaslom neked, mert tényleg belebolondul az ember. Ja és én is nagyon stabil ember voltam, most is az vagyok, a legnehezebb az volt mikor meséltem valakinek, hogy te? Hát olyan erős vagy…
2023. ápr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt missed... utána idegeskedtem elég sokat, de nekem valamennyire elmúlt, amikor elkezdtem érezni a mocorgását. Persze az az ember szerintem mindig picit aggódik... de azért próbáld inkább kiélvezni a terhességet, elfoglalni magad, sétálni, ilyesmi. :-) 34+6 hkm
2023. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. A missed ab okozott egy ilyen pszichés változást (nem betegséget! Ne érsd félre), nem vagy csak részben dolgoztad fel, ami miatt szorongsz. A vetélésnél mamár tudjuk, hogy hasonló gyászfolyamat játszódik le, mint bármilyen más gyászhelyzetben. Egy várt magzat elvesztése is hatalmas fájdalom (szeretik tabusítani, meg bagatelizálni, hogy még pici volt, "majd lesz másik" stb... Ami nem segít). Maga az, hogy a dátumot ennyire kiemeled, hogy tavaly pont ilyenkor az is mutatja, hogy nem sikerült feldolgozni és az időpont mégjobban feltépi. Nincs semmi baj veled, ért egy trauma amit felkell dolgozod, hogy ne szorongd végig a terhességet és később a gyermekágyat, kisbabás életet. Pszichológus, mint külső segítség segít ezt feldolgozni, lazítani a nyomáson. Remélem hamarosan kicsit jobban fogod magad érezni és enyhül a szorongásod ❤️
2023. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nos, azt gondolom, minden egyes várandósságnál benned lesz egyfajta aggodalom. Viszont túlzásba azért valóban nem kell esni. Az élet egy csoda... Csoda növekszik a pocakodban. S a Tiéd mellett egy aprócska szív is dobog már... És a vizsgálatok szerint minden rendben van, a 12-13. hét után jócskán csökken az esélye a vetélésnek, nemsokára érezheted a mozgását is...

Hidd el, rendben lesz minden!

2023. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem volt még hála istennek missed abom,most vagyok 6 hetes terhes de folyton aggódok én is😔
2023. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly február 17-19 között voltam kórházban egy méhen kívüli terhességgel. Nem kellett műteni, felszivodott.

Aztán idén februárban bezárult a kör, 9-én világra jött a kisfiam.


A terhességem elején tudatosan nem olvastam fórumokat, cikkeket a várandósságról és megbeszéltem magammal, hogy nem aggódom.

Sikerült tényleg nem aggódnom, bár amilyen kutya rosszul voltam végig nem is volt energiám és erőm aggódni.

2023. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Nagyon jól esnek, komolyan! Valamint köszi a nyugtató szavakat. Könnyebb lett a döntés meghozása a pszichológus terén is! Köszönöm mindenkinek! 😊
2023. ápr. 14. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Hú, ez de durva! Mi lett veled? Én ugyanígy vagyok most. Állandóan rettegek. 17hetes vagyok most.

A durva pedig az, hogy most nézem a hasonló korú terhesek kérdéseit és nekem akkoriban volt vetélésem, amikor kiírtad ezt a kérdést.

márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!