Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam cukorterhelésen....

Ma voltam cukorterhelésen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26 hetes terhes vagyok. Ma voltam cukorterhelésen, de az éhgyomri értékem 6,4 lett, így már a cukor oldatot sem kellett megigyam. Mondták, hogy keressem fel a háziorvosom emiatt, ő majd elmondja mi a teendő. Még most délelőtt elmentem oda is, aki a nőgyógyàszhoz irányított, mivel elvileg ez hozzá tartozik. De a háziorvosom azt kérte, hogy pénteken telefonáljak vissza nekik, ha be kellett feküdnöm a kórházba. Meglepődtem és kérdeztem, hogy miért, ez az érték ennyire magas? Azt mondták, sajnos igen.

Most teljesen magamalatt vagyok. Este megyek a nőgyógyàszomhoz. Valóban nagyon rossz a helyzet? Szerintetek be kellesz feküdnöm? Azt nagyon nem szeretném, bármilyen diétát bevállalok ha azzal elkerülhető. Szeretném, hogy a pici is jól legyen. Van valakinek ilyen éhgyomri értékkel tapasztalata?



jan. 31. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt befeküdni nem feltétlen kell. Diétás oktatás, diabetológia, rendszeres VC mérés, aztán megnézik, hogy diétával oké-e vagy kell inzulin. De ez vénás vérvétel volt, vagy ujjbegyből nézték?
jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vénás vérvétel volt csak.
jan. 31. 12:04
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A 0-ás vércukornak 6 alatt kell lennie, valóban ez magas. Egyébként hogyan eszel? Mindent is eszel?

Ki mondta hogy be kell feküdnöd?

jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy eszem mint terhesség előtt. Igazából mindent szeretek.

A háziorvos mondta ma, hogy pénteken telefonáljak nekik vissza, hogy mit konzultáltam a nőgyógyàsszal és hogy be kellert-e feküdnöm a kórházba. Tehát, ők ezzel a nőgyógyàszhoz irányítottak. Szerencsére ma este màr fogad is a nőgyógyàszom. Csak most nagyon aggódom emiatt.

jan. 31. 12:13
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem olyan vészesen sok, hogy befektessenek. Úgy gondolom, ha eddig nem diétáztál, akkor első körben diétára fognak, elküldenek diabetológiára ahol elmondják mit mikor egyél. Valószínű be kell szerezned majd otthonra egy vércukor mérőt, és írni kell miket mérsz. Semmi cukor, fehér liszt, kevés szénhidrát, semmi nasi az alap.
jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
5,6 alatt normális terhességben, nem 6 alatt. És kezelt gdm esetén a célérték 5,4 alatti. Ezzel foglalkozni kell, mert sok helyen az éhgyomri értéket elbagatellizálják, aztán kiselefántok születnek…..
jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem az endokrinológusom is és a védőnőm az 6-ot mondott.
jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
De legalább megnézték és nem ráitattak,így kiderült. Nálunk megyeszékhelyen nem néznek éhgyomrit,hanem egyből vérvétel,majd a cukros lötyi. Simán lehet,hogy épp egy 8-as éhgyomrira iszod rá.
jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Eddig itt is így volt, csak januártól van ez az új protokoll, hogy a cukoroldat előtt megnézik az éhgyomri cukor értékét. Ha pedig magas (mint az én esetemben) akkor már nem is kell meginni a cukoroldatot. Decemberben, mikor voltam a védőnőnél, már mondta hogy pont januárban fog változni a rendszer és engem már ez szerint fognak mérni.
jan. 31. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy befektetnek, de lehet, hogy csak megtanítanak arra, ami kell.

Én még nem terhesen voltam terhelésen(bőven január előtt.) Nekem is megnézték ott vércukormérővel, a vénából vett vérből. 6-ig volt jó ugye, nem terhesen. Nekem az 6,6 lett, de mégis megitatták a löttyöt. Ugyanabból a vérből megnézték a klinikán is az éhgyomrit, mint a 60 és a 120 percest. Ott viszont csak 5,9volt! Mondta a dokim a meddőségiben, hogy mostanában elég érdekes értékek jöttek onnan vissza. Szóval lehet, csak rossz volt a vércukormérő. Nem mondom, hogy nálad is ez volt, meg az enyém is helyesen mérve is épp csak jó lett, de a te érdeked, hogy most elkezdd mérni és dietázni.

jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!