Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam cukorterhelésen....

Ma voltam cukorterhelésen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26 hetes terhes vagyok. Ma voltam cukorterhelésen, de az éhgyomri értékem 6,4 lett, így már a cukor oldatot sem kellett megigyam. Mondták, hogy keressem fel a háziorvosom emiatt, ő majd elmondja mi a teendő. Még most délelőtt elmentem oda is, aki a nőgyógyàszhoz irányított, mivel elvileg ez hozzá tartozik. De a háziorvosom azt kérte, hogy pénteken telefonáljak vissza nekik, ha be kellett feküdnöm a kórházba. Meglepődtem és kérdeztem, hogy miért, ez az érték ennyire magas? Azt mondták, sajnos igen.

Most teljesen magamalatt vagyok. Este megyek a nőgyógyàszomhoz. Valóban nagyon rossz a helyzet? Szerintetek be kellesz feküdnöm? Azt nagyon nem szeretném, bármilyen diétát bevállalok ha azzal elkerülhető. Szeretném, hogy a pici is jól legyen. Van valakinek ilyen éhgyomri értékkel tapasztalata?



jan. 31. 11:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

Vénás vérből gondolom gyors cukormérőbel mértek ennyit.

Általában ha laborban nézik kevesebb lesz. Én nem aggódnék ezen.

jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a védőnőt hívtam fel mert láttam, hogy magas, nekem a terhelt cukor volt nagyon sok. Nálunk van külön kismamáknak cukorgondozó a szülészeti tömbnél, oda kellett időpontot kérjek, már aznap kaptam pár nappal későbbre. Addig vettem vércukormérőt, csatlakoztam egy jó FB csoportba és gyakoroltam a diétát az ottaniak alapján. Mivel az itthoni diétás méréseim (a véletlen hibákat levéve) jók voltak, nem kellett befeküdnöm.


Amúgy az, hogy mennyire rossz a helyzet akkor derül ki, ha a diétás étkezések után méred a cukrod. Lehet végig jó lesz és az éhgyomri is csökken diéta miatt.

jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Biztosan laborban nézték a levett vérből, mert a kórházban reggel 7-kor vették le a vért, mondták hogy felküldik a laborba és várjak türelmesen mert idő míg eredmény lesz. Több mint egy óra múlva szóltak, hogy kész az eredmény és mivel eléggé magas, ne igyam meg a cukoroldatot.

Remélem minden rendben lesz. Hátha a doki is nemsokára megnyugtat.

jan. 31. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!