Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak ha állandóan...

Mit csináljak ha állandóan éhes vagyok, de nem akarok meghízni nagyon?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok és éhségérzet gyötör. Nem akarok sokat enni, csak annyit amennyit eddig (reggeli, ebéd, du.uzsonna, vacsora).Tanácsoljatok valamit.
2008. jan. 8. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pár nap múlva fog csak kiderülni, hogy lesz-e babám! :)) Én is folyton éhes vok. Egész nap enni tudnék, na de azért nem teszem! :) Mindenféle kaját kívánok, most a gyorséttermi kaját, és a lángost pl. :)) Én ha éhes vagyok, eszem vmi keveset, pl tegnap ettem babapiskótát banánnal. De tegnap pl chipset is kívántam nagyon, így azt is ettem.

:))

Gratulálok a picihez! :))

2008. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Ezen mindannyian átesünk.Egél amit megkívánsz.A hízás amúgy is akati kérdés.nem ilyenkor van a "megszorítás"ideje.

Gratula a babához.38hetes kismama.

2008. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés, és ez még csak a kezdet. Én a terhességem végén már unalmamban is ettem, mert sehová nem tudtam menni, meg semmit nem csinálhattam az utolsó hetekben, mert olyan dagadt volt a lábam. Az elején meg mindíg megkívántam valamit, persze általában hízlaló, egészségetelen ételeket és italokat. Én azt javaslom, ha nagyon megéhezel, ropogtass valami zöldséget két étkezés között, pl. répát, vagy egyél gyümölcsöt, az amúgy is kell most, vitamin :) Én mindig almát meg répát rágcsáltam két étkezés között. Persze ez nem sokat segít, ha neked az az isteni szikra ugrik be, hogy mondjuk libamájpástétomot kell enned, vagy mit tudom én mit, de az éhségérzetet átmenetileg ki lehet iktatni egy kis zöldséggel, gyümölccse. Ha nem akarsz sokat hízni, azt javaslom, hogy a tésztafélék fogyasztását korlátozd heti két alkalomra, persze ettől még reggelire ehetsz kenyeret, zsömlét vagy ilyesmit, de ebédre ne egyél minden nap kifőtt tésztát, vagy hús mellé is inkább zöldségköretet csinálj ha szereted, ez még soha senkinek nem ártott meg.
2008. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia ,szerintem ez attól is függ milyen az alkatod,én 13hetes vagyok és egy grammot ne híztam még.Nekem is az 5-6héten derült ki ,én mondjuk egy két hétig semmit nem akartam enni,nem kívántam,de ettem.Elkezdtem szedni a folsavat az segített,lett étvágyam és a kétszeresét ettem kb az eddiginek.azt hittem egy hét múlva már,hogy húú mennyit híztam és épp tegnaop mértem magam,semmit.Igaz hullámzó,mert van,hogy napokig jól esik minden van ,hogy nem.Szerintem ne tartóztasd meg magadat,annyit egyél amennyi jól esik,lehet egy hét múlva rá sem bírsz nézni a kajára és nem szabad legengülni sem.Majd ha rohamosan elkezdel hízni ,na akkor gondolkozz el mit változtatsz.Nekem is van,hogy este 11kor éhes vagyok,akkor valami könnyebb kaját eszem.a savas dolgokkal később óvatosan,mert én is nyomtam magamba a gyümiket ,amig egyszer ki nem jött és azóta rájuk sem bírok nézni.Lehet most még nem érzed ,hogy savasodnál,de hidd el fogsz.MIndenképp azt lásd,hogy az első 10hét a legfontosabb fejlődésileg a babának ,ez a legmeghatározóbb.Nem kell zabálni ,de adj meg neki mindent.Ha meg felszedsz a végére kicsit,majd leadod a szülés után!!!

Gratula a picihez

2008. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj a gyerekre. Te egészséges gyereket akarsz. Ezért mindenképpen egyél annyit, hogy mindkettőtöket tápláld. Nem véletlen az, hogy terhesség alatt híznak a nők. Ez természetes dolog. A hízás nagy része lemegy a szoptatással. A többit meg utána letornázhatod.
2008. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu. Fel tudnék falni a szememmel bármit. És ha megkívánja a szemem a kaját alig birom leállítani magam még akkor is ha tudom, hogy utána tuti hányni fogok. :)

Épp tegnap mondta a védőnőm, hogy az almát kilo számra kell enni. Komolyan napi 1 kilo. Nyugi képtelen vagyok megenni..,de kipróbáltam.. ha éhes vagyok és tudom, hogy elvileg eleget ettem akkor nekiállok egy almának, és egy időre jól lakok. De ez is tőled függ, milyen alkat vagy. Mert az elején én meg nem bírtam volna enni az almát most meg lemegy a napi 3 ami nagy szó. Próbáld ki! Hátha bejön.

És ne hallgass az olyan tanácsokra, hogy kettő helyett eszünk ez butaság! Ha mindig megenném azt a mennyiséget amit kívánnélk és nem parancsolnék magamnak akkor a 9 hónap alatt 20-25 kilot is felszednék. Azt ne mondja nekem senki hogy olyan könnyen leadja... szűléskor max a fele megy le a felszedett súlynak. Törekedj arra hogy ne lépd át a terhesség összességében a 9 kilo pluszt. Én is így próbálom... így ha 12 jön fel még nem lesz tragédia, de ha elfogadod a tanácsot hogy egyél bármit és bármennyit akkor 20 kiloig meg sem állsz. A gyerek úgyis leszívja szt amire szüksége van. A viszgálatok meg kimutatják miből hiányzik neked és akkor arra fogsz jobban figyelni.

Jó babavárást!

16 hetes kismama 1,5 kilo jött fel idáig. :)

2008. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19,5 hetes kismama vagyok,a párom személyedzö,4 éve edzek nála,eddig 2 kg-ot hiztam,a lényeg a sok gyümi,zöldség ,leves,ásv.viz,és kevés cukor,mindent mértékkel.azért mert valaki terhes,nem kell kettö helyett enni.a lényeg,hogy nem mennyiség,minöség.
2008. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!