Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Nagyon félek...

Mit csináljak? Nagyon félek hogy baja lesz a babának

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a második napja hogy semmit nem ettem.

16 hetes vagyok.

Mindent kihányok, 1 falat alig megy le a víz se marad bennem. Tegnap 2 kicsi korty viztől össze hánytam magam.

Folyton ehes vagyok de nem birok enni mert tudom hogy ugy is kihányom. Ma összesen egy fél szendvicset ettem reggel azóta semmi.

Ez a 2 nap okozhat bajt a babának?

A terhességem elején volt ilyen. 13 héten elmult es most megint vissza jött.

Érzem hogy szükségem van a vizre de nem merek màr inni.

Pici kortyokat is probaltam de rosszul leszek

Megyek be ezzel ügyeletre? Vagy varjam ki a holnapot hatja jobb lesz?



febr. 2. 17:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az a reggel az kora reggel fél 6 volt mikor a szendót ettem.
febr. 2. 17:51
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Semmi baja sem lesz, akkor sem, ha hetekig nem eszel semmit, töled, a szervezetedböl el tudja vonni a szükséges tápanyagokat.

Az ivás fontosabb lenne, de miattad, próbálhatsz hideg kólát inni, esetleg jégkockát szopogatni, vagy gyümölcslével is próbálkozhatsz.

febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
3 nap alatt szomjan hal egy ember. Igyál.
febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A baba így is megkapja a szükséges tápanyagot tőled, ez nem azon a 2 napon fog múlni, de attól még neked is szükséged lenne rá. Ha más nem, legalább folyadékra. Sima víztől amúgy én is hánytam egy időben, de a hideg citromos víz és a limonádé lassan kortyolva bennem maradt. Persze nem biztos, hogy neked is segít, de egy próbát megér, mástól is hallottam már ugyanezt.
febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Semmi baja nem lesz, én a 6. héttől a szülésig voltam így, úgyhogy 2 naptól semmi nem történik, de inni azért kell, különben kiszáradsz.
febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerre csak egy pici kortyot vegyél a szádba és lassan "szopogasd el" és kb 10-15 percenként ismételd meg, így nem jön ki belöled.

Mindenképpen lehütött valamivel próbálkozz, és ne tiszta vízzel, hanem üdítövel, colával, higított gyümölcslével, esetleg teával

febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megnyugtató válaszokat egy fokkal már kevésbé vagyok stresszes. Örülök hogy ennyitől nem lesz baja.

Megprobalok akkor hideg üditőket kortyolgatni hátha az jó.

febr. 2. 18:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Orális rehidráló folyadékhoz való port vegyél a patikában. Mielőtt elindulsz érte, tegyél egy üveg vizet a hűtőbe, és azzal készítsd el. Pocsék az íze, de gyorsabban felszívódik, mint bármi más. Nagyon kis mennyiségben próbáld, pl. 5 percenként egy teáskanállal, a korty túl sok egyszerre.


Ha ez se működik, akkor hívd fel az ügyeletet, hogy mitétő légy. Az nem baj, ha nem eszel, de a kuszáradás veszélyes.

febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a folyadék sem marad meg benned 2 napja, ez igenis aggályos. Ki fogsz száradni.

Mindenképp beszélj ügyeletes orvossal. Infúziót is adhatnak akár.

febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért írjátok, hogy semmi baj nincs. Az étel tényleg nem lenne fontos, de a kérdezőben a víz sem marad meg, így ki fog száradni!

Szerintem hívd fel az ügyeletet, mit mondanak rá, de szerintem is szükséged lenne infúzióra.

febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!