Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 hete szültem,2 napja jöttünk...

1 hete szültem,2 napja jöttünk haza. Azóta szinte állandóan bőgök, hulla fáradt vagyok, félek hogy valami baja lesz a babának, és ha a párom elmegy otthonról borzasztóan hiányzik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt nyugodj meg! Ha minden igaz most neked szülés után úgy nevezett blue-d van! Nem kell semmit tenni ez magától rendbe jön!

Új helyzet van az életetekben és sajnos idővel jár, míg hozzászoksz/hozzászoktok hogy család lettetek. Idővel jobb lesz! Legalábbis nálam így volt. Kitartás!

2009. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A párom sokat segít, imádja a babát.

sajnos nincs elég tejem és tápszerre is szükség van.

Végül is minden rendben, én mégis egyfolytában sírnék :-(

2009. júl. 11. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismét első! Nekem szinte egyáltalán nem volt tejem pedig a mellem közel sem átlagos méretű volt. Szóval mi tápszeresek lettünk szinte totállisan. Nyudodj meg! Attól még minden rendben lesz! Örülj, hogy ilyen párod van! Nem utolsó sorban pedig a babátoknak! Ne foglalkozz ezzel sokat, mert talán akkor rosszabb lesz később! Jó?
2009. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!Neked babyblusod van.Nézz utána a neten.Ez teljesen normális azért van mert a hormonjaid kezdenek helyre állni.Elfog múlni nyugi és nézz utána hogy megnyugodj.

2 gyerekes anyuci

2009. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A párom szegény nem is tudja, mert nem látja amikor sírok.

De szerintem látja rajtam, mert sokszor kérdezi, hogy mi a baj, szomorú vagy?

Igyekszem rendbe jönni, mert szerintem a pici is érzi.

Jól gondolom?

2009. júl. 11. 18:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hazajöttünk a kórházból, és férjem nem tudott velünk itthon maradni, muszáj volt dolgoznia. Én is bőgtem, féltem attól, hogy egyedül vagyok a picivel, a sok feladat, tejem nekem sem volt, vártam a védőnőt, a gyerekorvost, akkor biztonságban éreztem magam. De hidd el, belerázódsz, nem mondom, hogy mostanában ki fogod aludni magad, de napról napra, hétről-hétre jobb lesz a helyzet. Párod nem tud egy pár nap szabit kivenni? Lehet az is nagy segítség lenne, nagyszülők nem tudnak segíteni? Kitartás :)
2009. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!


Akkor már nem vagyok /voltam egyedül! Az első héten -és bár velem volt a férjem- totál kész voltam. Sírt a gyerek; én is majdnem sírtam vele, vajon miért sír?Éhes?Fáj a pocija?Felriadt?.... aztán nem tudtam rendesen szoptatni, mert első babánál azt se tudtam, hogy elől fogjam vagy hátul? Éjjel nem aludtam rendesen , volt hogy magamhoz vettem az ágyba és felette őrködtem, hogy rendesen lélegzik-e?....szóval krimi volt. DE. Ahogy nő a pici, és ahogy alakul a napirendje, úgy lesz neked is könnyebb minden nappal!! Mostmár nagyfiam van , 2 hónapos lassan :))azonban bárki bármit mond,- annak ellenére, hogy nem sok szabadidőm van, mert hozzá igazodom- sokkal könnyebb minden.

Ezeken az első heteken át kell lendülni. Még nagy segítség lehet anyukád, párod anyukája, ismerős, barátnő, szóval bárki aki ott tud veled lenni; beszélgetni tudsz vele, meghallgat; esetleg főz rátok.

2009. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja! még valami! Feltétlenül kellene valaki, aki segíteni tud egy picit, mert tudsz akkor egy kicsikét aludni a baba mellett! ez is nagyon fontos. A szervezetednek regenerálódni kell, SENKI nem várhatja el egy nemrég szült kismamitól , hogy toppon legyen azonnal!!!!!

Mellesleg lehet , hogy ezért nincs tejed se, mert állandóan idegeskedsz. Próbálj pici levegőhöz jutni , akkor a tejcsitermelésed is el fog indulni (jobban). A párodnak meg van 5 nap "apa- napja", amit szülés után bármikor kivehet!

2009. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!