Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudjam, hogy él még a...

Honnan tudjam, hogy él még a babám?

Figyelt kérdés

Légyszi, ne nézzetek hülyének. Tudom, volt már egy csomó ilyen kérdés, olvastam, de nem lettem okosabb.

Szóval utoljára 9 hetesen látott orvos, akkor még minden rendben volt. Az 1.genetikaiig viszont még több, mint 1 hét van. A kettő között 4 hét telik el. Nem igazán voltak tüneteim soha, de mostmár végképp semmi. Napok óta már a mellem se fáj, pedig egy csomó progit szedek. Legalább attól illene.

Egyszerűen nem tudok megnyugodni. Vettem dopplert, de semmi. Szerintem nem találtam meg.

Ha van itt olyan, aki szintén paragép volt, mit csinált? Elmentetek közte orvoshoz vagy kibírtátok? Rendben volt, vagy jó volt a megérzés? (Volt már vetélésem.)



#para #tünetmentesség #tünetek megszűnése #11hetes terhesség
febr. 3. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
79%

Igen, paragep voltam különösen vetélés után.

De kibirtam, nem jártam indokolatlanul uh-ra.

febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
94%

Sehonnan.

De a gyakoribb orvoshoz menetel semmin nem segít, fejben kellene magad rendbe rakni.

Ugyanis attól, hogy ma elmész orvoshoz, holnap ugyanúgy elhalhat a terhesség. Minden nap nyilván nem mehetsz...

Arról nem is beszélve, hogy a vizsgálat a terhesség KIMENETELÉN nem változtat. Attól, hogy heti egyszer elmész UH-ra, attól még ugyanúgy elvetélhetsz.

febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

#2! Persze, de lassan 12 hetesen már elég kicsi ahhoz az esély, hogy folyton ezen parázzak. Szóval, ha mostanában tudnám, akkor egyrészt nem félnék, hogy abban az egy hétben hal el, másrészt bebizonyosodna, hogy nem azért nincs tünetem, mert elhalt, tehát már értelemszerűen nem gondolnám ezt.

A másik, hogy a genetikai miatt úgyis paráznék, hogy nem egészséges. Elég egyszerre egy para. Ne kelljen már azon is, hogy ott szembesülök azzal, hogy szívhang sincs.

febr. 3. 11:54
 4/68 anonim ***** válasza:
78%

Lombikos voltam. A szívhangig 3 naponta nézettem hcg-t valamint az első genetikai uh-ig hetente jártam dokihoz. Engem az megnyugtatott. Pont. Nem érdekelt, hogy ki mit gondol(t). Senkinek nem ártottam vele. A babának se ártalmas az uh. Ezen kívül miért lenne jobb stresszelni, ha van mi megnyugtat? Max a pénzem fogyott…

Egyébként onnantól, hogy az első genetikai megvolt olyan volt mintha elvágták volna ezt a fajta félelmet. Mióta meg kibújt kifejezetten nem vagyok paramami…sőt. 😅🙈

Ha téged is megnyugtatna, nyugodtan menj!

febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%

Én megfordítottam a gondolkodásom.


Arra gondoltam hogy jobb minél tovább abban a tudatban lenni, hogy minden rendben és terhes vagyok. Amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik addig így van. Ha hamarabb megyek UH-ra és valami nincs rendben akkor csak magamtól veszem el a boldog várandós napokat/heteket.


Bármi is lesz az aktuális terhesség végkimenetele addig kell élvezni ameddig tart, mert ki tudja lesz-e még az életben lehetőségem újra megélni.


Ezzel a felfogással hálás voltam minden egyes napért ameddig terhes voltam, ha bármikor, de tényleg bármikor baj történt volna akkor is az addig eltelt boldog napokat már senki sem vehetné el.

febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan elmehetsz dokihoz ha az megnyugtatna.

Annak idején én is soknak éreztem ezt az időt, de én olyan rosszul voltam hogy a túlélés volt az egyetlen ami az első trimeszterben a fejemben volt, a terhesség miatti aggódásra így màr nem volt energiám.

Utána meg már letelt a 12 hét, megvolt a genetikai és nem izgultam tovább.

Szóval megértem az érzést, de nem tudhatod semmiből valójában. Hiába mondja a doki hogy minden rendben másnap ugyanúgy lehet probléma ésmégsem mehetsz minden nap.

Arra kell gondolni hogy ha nincs jele bajnak akkor minden rendben van nagy valószínűséggel. Általában a vérzés vagy nagyon erős fájdalom jelez problémát.

febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
90%
Én ugyanúgy voltam mint az 5ös, jobb volt az édes tudatlanság, kb a 12 hetes ultrahang előtt pár nappal kezdtem el stresszelni, de akkor durván. Igen, egyszerre azon is hogy él e, illetve a kombinált teszt eredménye miatt is. Szerencsére rendben volt minden, jövő héten már a 16 hetes ultrahangra megyek, kicsit szerintem minden uh előtt bennem lesz a para, talán mikor már érzem mozogni nem annyira :)
febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

#4! Én 3x hcg-t nézettem az elején, mert olyan kevés választódik ki nekem a vizeletben, hogy csak jóindulattal látszott pozitívnak. Sokkal gyorsabban nőtt, mint kellett volna, szóval felmerült, hogy ikrek. Ott tehát már megnyugodtam,nem kémiai, nem valószínű, hogy méhen kívüli. Tudtam, hogy akkor is bármikor elhalhat, de kezdetnek ennyi elég volt. Úgy volt, hogy ki is bírom, majdnem 7 hétig, amikor megnéz az orvosom. De az utolsó hcg napján lett pár csepp vér, ezért ügyeletre mentem. Valószínű csak megpattant egy ér. Akkor voltam 5 hetes. Bő egy hét múlva nézett meg az orvosom. Minden rendben volt, de kiderült, hogy pár nappal kisebb, még nem volt szívhang, csak ki pulzálás. 1 hét múlva kontroll. Csakhogy még aznap ügyelet lett újra erős vérzés miatt😥 Kiderült, hogy hematóma, amit előtte még nem láttak. Onnantól pár nap ürülés, kb.1hét szünet és újra. Minden szünet után, amikor újra véreztem (az 1.után már csak barnázás volt), mindig megnéztek, mert úgy mondták, ha elmúlik és később újra van valami, menjek be. Így 9hétig nem telt el úgy hét, hogy ne tudtam volna róla. De már szerencsére a barnázás is elmúlt. Úgy csak nem mehettem, hogy túl jól vagyok. Az ügyelet tehát kiesett. Az állami dokim csak a genetikai után akar újra látni, a magán meg csak heti 1x van és kicsit sokallom azt az összeget egyetlen szívhang hallgatásért, ezért gondoltam, hátha megúszom a dopplerrel, de úgy néz ki, nem jött be😕

Most azon gondolkodom, megkockáztassam-e, hogy megkérem a területit, hallgasson rá, max. elküld az anyámba, vagy fizessek egy vagyont a legújabb hobbimért vagy hitessem el magammal, mint mások, hogy megtaláltam dopplerrel és attól megnyugszom🤣

febr. 3. 12:18
 9/68 anonim ***** válasza:
29%
Most halt meg egy ismerősöm babája a 13. hèten. Végig történhet tragédia..
febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:
#9! Sajnálom az ismerősödet, de nem még több parát akarok, hanem kevesebbet. Mindannyian tudjuk, hogy bármikor történhet baj, nem vagyunk fogyik. De 9 hetesen kb.10x akkora az esélye, hogy megáll a fejlődés, mint 13hetesen. Ez a nem mindegy. Az előbbitől félek, az utóbbitól nem. Szóval nem az a célom, hogy mostantól az utóbbitól is féljek, hanem hogy az előbbitől se!
febr. 3. 12:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!