Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukrom szórakozik, vagy ez...

A cukrom szórakozik, vagy ez normális lenne?

Figyelt kérdés

11 hetes várandós vagyok és szinte a kezdetektől borzasztó rosszulléteim vannak. Ha nem eszek 2 óránként pár falatot, azt érzem el fogok ájulni, majd hányok. Ha már "túl üres" a gyomrom, akkor tuti biztos, hogy amint eszek két falatot, az azonnal kijön. Étkezéseken kívül 1-2 kortynál több folyadék nem marad meg bennem egyszerre. Szinte a nulladik perctől ez van, úgy erőltetek be minden falatot, hogy ne legyen rosszabb, de nem kívánok semmit, alig iszok, hogy ne hányjak... Nagyon elfáradtam. A kislányommal nem voltam ennyire rosszul.

Tiniként előfordult, hogyha nem ettem, akkor leesett a vércukorszintem és szinte ugyanez az érzés volt, mint most, ha nem eszek két óránként egy picit. Érdemes lenne vércukorszint mérőt szereznem és méregetni, vagy teljesen normális lehet? Csütörtökön megyek az első genetikaira, mindenképpen kikérem az orvos véleményét, de addig gondoltam gyűjtök itt némi tapasztalatot.


febr. 10. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát egyél 2 óránként pár falatot és kortyonként igyál, ha úgy jobb. Ha a víz nem megy próbáld meg hideg citromos/gyömbéres vizet vagy enyhén cukrozott limonádét, cukormentes kólát. :)


Nagyon változó, hogy kinek milyen tünetei vannak az első trimeszterben, lehet, hogy a vércukorszinted ingadozik, lehet, hogy a hormonok miatt érzékenyebb a gyomrod, bár a hányingert tipikusan az utóbbi okozza, egy nőnél is lehet eltérés több terhesség esetén, hogy hogyan alakul.

febr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A másodiknál nekem ugyanilyen volt csak nem hánytam. GDM-es lettem, viszont lehet alaphangon is lehet némi inzulin probléma, DE ez sem garancia.

Amúgy a hormonokra rátérve.. az inzulin is egy hormon, és igen a hormonháztartás megváltozik, ez miatt jöhet létre a terhességi cukor. Nem kioktatni akarlak 1-es, bocsi. :)

febr. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es, hogy derült ki a GDM? Méregetted, vagy a labor eredményed/cukorterhelésed nem lett jó?

Engem az ijeszt meg, hogy ennyire gyakori és ennyire cukorra hajazó tüneteim vannak. A semmiből pillanatokon belül ájulásig jutni kb. meg nem annyira szórakoztató egy nem egészen két éves gyerkőc mellett napi többször. Ha kiderül, hogy ez semmi, normál tünet, akkor megnyugszom és méltósággal viselem, de erős a sejtésem, hogy nem így van. Holnap kapok egy vércukorszintmérőt kölcsön elvileg, de a héten megyek laborba is, meglátjuk.

febr. 11. 08:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy cucc rámérni párszor, de simán lehet, hogy nem attól vagy rosszul.
febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha van az embernek mérője, valóban nem nagy cucc. :)
febr. 11. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Na igen, de ha jól értem, hamarosan neked is lesz :-)
febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem az első terhességemnél határérték volt. Akkor még nem fogtak diétára. Viszont ebből kifolyólag a védőnőm és a háziorvosom tanácsára korai terhelésre kellett mennem 16-18 hét között. Akkor is határértéken belül volt, de nem sokkal, ezért saját magam elkezdtem utánajárni a 160grammos szénhidrát diétának és az alapján próbáltam enni. Aztán jött ugye az esedékes második cukorterhelés ami alapból is kötelező mindenkinek, na ott már egyértelmű volt a GDM, mert a 2 órásom sem csökkent vissza. Innentől kezdve havonta tanácsadás+vérvétel és 160ch diéta, napi 4x mérés. Reggel éhgyomri, reggeli után 1 órával, ebéd után 1 órával és vacsi után egy órával. A kritikusabb napszakok az inzulint tekintve a délelőtt és az este. Akkor le van lassulva az inzulintermelés. Amúgy én 6 hete szültem, de még mai napig néha mérek magasabbat, de szerencsére nem vészes. Orvos tanácsolta szülés előtt, hogy szülés után is azért figyeljek oda, és mivel szoptatok 4 hónapra rá kell mennem cukorterhelésre, hogy visszaállt-e. Amúgy tanácsolta azt is, hogy 3 évente nem árt ránézetni.
febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy most a második terhességnél volt korai terhelésem.
febr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem az elsőnél szerencsére minden értékem tökéletes volt, így nem igen van tapasztalatom, köszi, hogy leírtad! Nem is éreztem magam ilyen rosszul/bizonytalanul.

Ha megkapom a mérőt, nézegetem én is napi párszor, aztán lesz legalább egy kiindulási pont, hogy lehet-e ezzel baj.

febr. 11. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!