Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek miatt aggódnál a helyembe...

Ezek miatt aggódnál a helyemben szülésnél?

Figyelt kérdés

1. Vércukor miatti áramlás-nézés + indított szülés - Most nem kérte az orvos


Az első gyerekemmel terhességi cukrom volt, nem voltam inzulinos, alapból minimális IR-em van. Szülés előtt talán hetente áramlást néztek és a szülést is indítani akarták, , a cukrom szépen karbantartható volt, a baba nem volt nagy, minden oké volt.

Most a pozitív teszt óta diétázom és cukrot mérek, amikor hormonpótlàst kaptam az elején, akkor többször 8-as értéket is mértem. A nőgyógyászom szerint 11-ig oké (7-ig oké terheseknél, jártam régen diabetológushoz..). A vércukorterhelésem jó lett, az 1 órás èrték 7 feletti mondjuk, de a 120 perces teljesen oké, így hivatalosan nem vagyok GDM-es.

A terhelés óta kicsit lazábban ètkezem (eszem kicsit a cukrot tartalmazó majonézből, mogyoróvajból, ritkán uzsonnára mértékkel, de fehérlisztes pogácsát is ettem már), a cukromat amikor jó párszor leellenőriztem ezek után nem mutatott rossz értékeket, de belefutottam már egy cukormentes lecsó után 7 feletti értékbe is. Sajnos mostanában sokszor el is felejtettem megmérni a cukrom, félek többször lehetett több, de amikor mérem akkor 1 órával étkezés után ilyen 5,3-as, 6,2-es értékek jönnek ki (tegnap mondjuk 7,1 volt este, de ideges voltam), az első terhességemnél sosem mértem 6 alattit evés után. Fruktózamint és hemoglobint szoktam nézetni vérből, azok rendben vannak.

Már bármikor szülhetek, de az orvos nem kért több áramlásvizsgálatot és nem is indítaná a szülést. Félek, majd a babának sem nézik meg a cukrát. Ti aggódnátok emiatt, hogy nem kezelnek GDM-esként (mivel nem is vagyok az hivatalosan, de a hormonpótlás alatt sokszor mértem rossz értéket az első 12 hètben)?



2. Sárgás-zöldes folyás


Folyásom mindig is volt, de most a terhesség kb 16. heténél sárgás lett. Kértem kenetvételt, ott ki is jött egy baktérium, de csak aerob bacikat néztek, nemi betegséget pl nem. Zinnatot kaptam rà (elvileg ez a baci arra mondjuk nem reagál a ab vizsgálat szerint), a tüneteim nem múltak Betadine kúpot is kaptam. A kontroll tenyésztés eredménye ezután negatív lett, de a folyásom a Betadine óta már néha zöldes színű... Most probiatikumos kúpot használok, de több tenyésztésem nem lesz, 37 hetes vagyok.

Most te hogy szülnél nyugodtan így természetes úton?



febr. 14. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Siman szulnek nyugodtan termeszetes uton, ez nem indok a csaszarra. Persze lehet a vegen az lesz, elore nem tudni, de nem fognak emiatt program csaszarra kiirni, az biztos.

En a 38. heten kaptam el nagyon csunya hugyuti fertozest, 2 kulonbozo antibiotikumot is kellett ra szednem, mire sikerult helyretenni epphogy a 40. hetre, mikor beindult a szules.

Termeszetes uton szultem, nem volt semmi problema.

febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

A WHO s értékeket folyamatosan manipulálják a dokik meg ezsket követik! Indulj ki abból, hogy 90 évvel ezelőtt még vércukormérő se volt minden háznál, de sokszor még az orvosoknál se ha egyáltalán kijöttek!


Bízd a természetre! Kicsit dutinosabb mint a WHO, meg a szolgái!

febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha indokolt lesz nézni fogják a baba cukrát.


Én nem voltam GDM-es, nem volt gond a cukrommal mégis 4,5 kilós óriás bébit szültem, így 3x nézték a cukrát a kórházban. (Szerencsére rendben volt neki)


(Ne egyetek datolyát, nem lesz tőle gyorsabb a szülés csak nagyobb a baba....)

febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cukros kérdésre nem tudok válaszolni, de én úgy jártam, hogy 37. héten elkezdtem egy hüvelykúpot használni fertőzés miatt, és rá 3 napra mentem szülni. Nem tudtam befejezni a kezelést, direkt mondtam ezt a kórházban is, de csak legyintettek, hogy nem számít. A babámnak tényleg nem lett semmi baja.
febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ez nyugtat meg, szóljál hogy nézzék a baba cukrát szülés után. Nem nagy ügy, ha elmondod, miért aggódsz, szerintem ránéznek.


Amit írtál, az alapján nem aggódnék a te cukrod miatt. Szépen rendbe hoztad, ügyes vagy. Mivel most viszonylag jó passzban vagy cukor szempontból, szerintem a majonézen, ilyesmin ne aggódj, azt a kicsit lekezeli a szervezeted.

febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!