Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy 34 hetesen...

Normális hogy 34 hetesen nagyon elfáradok?

Figyelt kérdés
Nem korai ez még? Úgy érzem irreálisan hamar elfáradok, szó szerint bepakoltam a mosógépbe, és utána le kellett ülnöm. Járkálok a házban, teszek-veszek és hirtelen fáradtnak érzem magam. Ez vagy 2 napja van, azelőtt nem éreztem ennyire. Legszívesebben ágyban lennék egész nap, ha álló helyzetben vagyok, állandóan pisilnem kell, így fekve elviselhetőbb a pisilési inger is. Van olyan ismerősöm, aki 5 km-t gyalogolt naponta 3. trimeszterben, én meg kb. hulla vagyok egy kis sétától is.
febr. 16. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Az a nem normális, hogy én 13 hetesen vagyok így. Összesöprök vagy elmosogatok és úgy ver a szívem, majd' kiugrik. Szerintem a pulzusom az egekben. Muszáj ledőlnöm kicsit. Így viszont semmit nem haladok. Jó, problémás terhesség, kímélnem kell magam. De ennyire?
febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkire másképp hat a terhesség.

Eleve a súlygyarapodás sem ugyanúgy alakul mindenkinél, nem mindenkinek van ugyanannyi tartaléka, a korábbi életvitel is befolyásolhat stb.

Én az elején sokat híztam (első trimeszter 10+ kg), mert abbahagytam s futást és nagyon kívánós is voltam, de utána belassult a hízás, mert figyeltem a kajára a cukor miatt, ráadásul lakásfelújításban voltam, nem vezetek, így gyalog rohangáltam a boltba, ha kellett vmi apróság a mestereknek, és még elég jól bírtam is. Aztán a 36. hét végén meg megrepedt a burok...

Az is számíthat, hogy most bejött ez az évszakhoz képest meleg idő, dőlnek a rekordok, ez is biztos megterhelő lehet a szervezetre.

Szerintem ezen ne aggódj, pihenj, mikor jól esik (és tudsz)! :)

febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32 hetes vagyok, az elmúlt 2 napban ugyanezt érzem, mint te. Nagyon alacsony a vérnyomásom, fekve kicsit stabilizálódik, de ülve is kivagyok, állni nem is bírok, az meg kb lehetetlen, hogy csináljak is valamit. Remélem, hogy azért ez még múlik, azért nagyon durva lenne így még két hónap.
febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális :) Elvezd ki és örülj neki ha megteheted! Azért fáradsz el, mert a szervezeted ösztönösen vágyik most a pihenésre. Minden terhesség, más és más. Már csak pár heted van, pihenj sokat :)
febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!