Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan okozta mellékhatás...

Utrogestan okozta mellékhatás vagy terhességi tünet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Novemberben volt egy missed ab-om a 8.hèten,műtéti befejezéssel.Akkor sem volt semmi terhességi tünetem,de vérzés se.Akkor a doki azt mondta várjak 2 ciklust és lehet újból próbálkozni.Hát úgy tűnik össze is jött valami, január 12.e volt az utolsó mensi első napja,a nem várt után 2 nappal pozitívat teszteltem. Őszintén szólva besz...am.Ahelyett hogy öröm ujjongásban törtem volna ki, félek,feszült vagyok,hogy mi van ha megint úgy járok mint novemberben,ha arra gondolok,hogy megint át kell élni...jajj ne.Ezzel a tudattal minél előbb felkerestem a nőgyógyászt (4+5 voltam akkor) igazából csak Utrogestant szerettem volna feliratni (Pontosabban ez nálunk ahol élek Utrogest luteal 200,de gondolom ugyanaz a kettő),mondta ha már ott vagyok nézzük meg Uh-n,látszódott már petezsák,szikhólyag és embrió nem.A gyógyszert reggel szájon át egyet,este hüvelybe egyet helyezve kell szedjen. Ismét ott vagyok ahol múltkor...semmi tünetem nincs,se mellfeszülès,se szagèrzèkenysèg,se hányinger,az ég világon semmi.Nèha be be görcsölget pillanatokra a hasam mint mielőtt megjön,de ennyi.A kérdésem igazából,amire szinte most hogy írom ezt,a választ magam is tudom 😒 az az,hogy ha szédülök és álmos vagyok az inkább a gyógyszertől van és nem terhességi tünet igaz?..Mert azután jelentkezett,hogy bevettem szájon át,a hüvelyi után nincs semmi.Ha minden igaz most vagyok 5+l.Lègyszi ne írjátok,hogy tünetek nélkül is lehet terhes valaki.Èn is tudom ezt, egyszerűen így vagyok "kódolva",hogy az a terhesség mely tünetekkel jár jobb esélyei vannak a megmaradásra.



febr. 17. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak mellékhatás, de az is, hogy nem.

Mindenesetre a legtöbb nőnek csak később jelentkeznek a tünetek, 6. hét körül, szóval még nálad is változhat.

És le kell írnom mégis, hiába kérted, hogy ne, hogy nekem sem volt hányinger, émelygés egyik terhességemnél sem, viszont az elsőnél nagyon durván fájtak a melleim, rendesen akadályozott a munkavégzésben a feszülés, menni is csak óvatosan tudtam, mégis missed ab lett. A másodiknál meg hol éreztem kicsit, hol nem az érzékenységet, mégis megszületett az egészséges kisfiam. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy az erősebb tünet egészségesebb embriót jelez, nyugi!

Drukkolok, hogy másodjára te is sikerrel járj!

febr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt kifelejtettem a sztoriból, hogy én másfajta progit kaptam (Cyclogest, kúp formában), már a 4. héttől használtam, mégsem volt semmi mellékhatása. Aztán a 6-7. hét körül elkezdtem szédülni, kicsit meg is örültem neki, hogy végre egy tünet. Másnap kiderült, hogy tényleg tünet volt, csak a covidé 🙃

És még így egészséges baba lett a vége 😊


#1

febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig a tünetek megléte nem mutatja a terhesség minőségét vagy esélyeit. A tünetek megléte a te szervezeted reakciója a hcg-re. Valaki nagyon érzékeny rá, valaki kevésbé. Utóbbiaknak nincs vagy csak alig van tünet. Nekem egyébként a fáradtság végigkísérte az első és 3. trimesztert, állandóan aludtam volna😅 azonkívül nem sokminden volt, főleg kajaundor.

3 hónapos kisfiú anyukája

febr. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szédülést okozhat a progeszteron is, ha a reggelit szájon át szeded. Legalábbis nekem volt ilyen mellékhatása.

Megértelek, viszont sokaknak nincs terhes tünete és minden rendben, viszont még később is kezdődhet. Hányinger nincs mindenkinél de gyakori, hogy 6-8 hetesen kezdődik csak.

Az álmosság egyébként típikus koraterhes tünet viszont mellékhatás is lehet, de simán a babára fognám. Nálam első tünet volt, még a mellfeszülés előtt is, 5 hetes kor körül már kezdődött.

febr. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Használd hüvelytablettaként, nekem úgy alig volt mellékhatása
febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszer mellékhatása.

De tényleg kódold ki magad. Nem igaz, hogy a tüneteken múlik. Nekem az első terhességemnél is több tünetem volt, mint a mostaninál, pedig már 5hetesen elvetéltem, amikor még nem is kéne lenni.

Most még a mellem is csak alig fájt néha, pedig rengeteg progit szedtem. Kb.nulla tünet. Az elején mérettem hcg-t, baromi magas volt és nagyon gyorsan nőtt, mégse volt semmi. Azóta is minden rendben van vele. Az 1. genetikai szerint tankönyvi tökéletes, jó szívműködés, egyszerűen egy erős, egészséges terhesség tünetek nélkül. A másiknál meg hiába voltak tünetek, már az elejétől úgy látszott, hogy nem lesz jó. (Nekem pont 4+5-nél nézték azt kis barnázás miatt és nem teljesen szabályos 7mm petezsák volt még üresen, szóval már ott volt arra utaló jel, hogy nem valószínű, hogy rendben lesz, de megadtuk az eselyt.)

febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm aki írt,èn nagyon túlgondolós vagyok mindenben, így ebben is.Sajnos van benne tapasztalatom,ha rossz a megérzésem az az is volt..Most a csodában reménykedem,hogy èn is megèrdemlem.
febr. 17. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:

#7!De ez nem megérzés, hanem egy beépült rossz tapasztalat. Az teljesen más. Én az 1.terhességnél a + teszttől éreztem, hogy el fog menni, pedig akkor még semmi arra utaló jel nem volt. Később még az ügyeleten is nyugtattak, hogy ez nem is vérzés, ez semmi, de én tudtam, pedig előtte nem volt vetélésem.

Most a másodiknál az elejétől azt érzem legbelül, hogy rendben lesz. Ott van a para nekem is, de valahol titkon tudom, hogy nincs baj. Itt rendes vérzés is volt, sokkal durvább, mint az előzőnél és emlékszem, nem volt kérdés, hogy ügyelet, de halálos nyugalommal összepakoltam, ha esetleg bent tartanának, nem tudtam arra gondolni, hogy vége. Pedig még nagyon optimista barátnőm is azt hitte, amikor végeztem, hogy már egyedül jöttem ki a kórházból.

#6

febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!