Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik családtag szerint baja...

Egyik családtag szerint baja lesz a babának, mert én macskát tartok? Valaki légyszi mondjon olyat amit el is hinne anyám, hogy tényleg semmi bajom nem lesz tőle...

Figyelt kérdés

Na az a bizonyos családtag az anyám, míg vele éltem gyerekként az összes állatomat egy pár hónap után elpaterolta mellőlem, kutya, macska, tenegeri malac, közbe apámra is fogta...


Na most egy idő után már rá jöttem, hogy nem normális amit csinál, közbe màr nem is vele élek. Csak mútlkor rosszúl lettem es be kellett menni a sürgősségire es ő egyből a macskára fogta, meg ott sírt nekem hogy ő nem akar elveszíteni engem sem meg az unokájàt sem.


Es arra kér, hogy szabaduljak meg a macskámtól akit én neveltem fel, még a szemei se voltak kinyilva ha én nem vagyok ott döglik meg, imádom ezt a macskát a párommal családtagként tekintünk.



Most se vele élünk, de azota már megint költözés volt szoval közelebb lakunk már hozzá, amig a parommal éltem ott a családtagjai is tartottak cicàt, 4 macskával és 1 kutyával éltem együtt ossze vissza puszilgattam őket velük is aludtunk néha, tiszta bentiek voltak mi bajom lehetne már?



Mindig magyarázom neki ez nem úgy működik ahogy gondolja semmi bajom nem lehet már, de ő jön azzal hogy én nem fogom fel hogy majd emiatt lessz agyilag beteg a gyerekem meg a macskák miatt van a sok koraszülés, meg a halva születés és ha egészségesen is születik majd ezért hallnak meg a kiságyba stb....és hogy én mit fogok majd érezni ha kiderül hogy tényleg a macska miatt lesz baj, és ne kockáztassak... undorito hogy képes ilyeneket a fejemhez vágni...

De nekem meg amiatt van bűntudatom, hogy sírt azert mert nem akarja hogy bajunk legyen és teljesen abban a hittben van hogy a macska miatt es mar engem is a sirás kerülgetett, de mi a macskámtol se tudunk megválni....

Azt mondta, hogy ott lenne nála, csak hogy ő benti cica anya meg az udvarra engedné ki wc-zni mert hogy ő nem fog almot takaritani, es mondta hogy akkor láthatnám amikor csak akarnám de hogy ez nem ilyen egyszerü mert messze lakunk egymástól, és terhesen nem fogok emiatt órákat gyalogolni foleg majd ha jön a meleg. Es anyam sose szerette a macskákat szerintem az első leendő alkalommal kitenné es be se engedé, nem bizok benne de ezt mondtam neki is, ő meg csak kiál az ő igaza mellett. Meg egy benti cicát random kiengedni?? Neki szeretetre van szuksege nem anyamra, nem tudna ugy foglalkozni vele ahogy mi. Foleg hogy anyam sose birta az allat szört meg az alomtakaritást meg ilyesmi.. nem birna vele .


Nem akarom hogy ez miatt legyen rossz kapcsolatom anyámmal, de ha tovább csinálja akkor a párom nem fogja tűrni ezt mar most látom es akkor mégnagyobb baj lesz..

Most olyan szar helyzetbe vagyok, fogalmam sincs mit csináljak nyugalomra van szügségem nem erre a sok stresszre...



Tudom, hogy felnőtt ember vagyok én döntök, de mikor előttem sír az anyám hogy félt olyankor gondolkodni se tudok...főleg hogy a terhesség is annyira bekavar es olyan idióta érzelmeim vannak...

Mutogattam mar neki oldalakat is ahol irjak hogy semmi baj ha macskát tartunk de mivel ő más oldalakat látott ezert hát abban hisz, főleg hogy a drága barátja is befojásolja mondogatja neki a hülyeségeket.



Irnátok példákat hogy amugy nektek is volt és tényleg semmi baj nem történt.



febr. 17. 16:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Négy Fiam van, 17, 15, 12 és 2 évesek. Mindegyik mellett volt macskánk, egyiknek se lett semmi baja sose és nekem sem a várandósságok alatt.

Az alom takarítást ne csináld Te, illetve már ideje korán szoktasd hozzá a cicát, hogy nem mehet a kiságyba. Azt sose engedtük mi sem, mert szeretnek a babára feküdni, amiből baj lehet.

Ha egészséges a cica az égvilágon semmi baj nem lehet!!!

febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Egyébként esélyesen semmivel nem tudod meggyőzni, ha gyerekkorod óta ez a mániája. Húzz határokat, ne hagyd beleszólni az életedbe. Most csak a macska, aztán ha megszületik, beleszól az evésbe, altatásba, öltöztetésbe, hozzátáplálásba…

febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Felnott no vagy, miert hagyod, hogy anyad iranyitson meg mindig ? Valjal le rola vegre.
febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
A férjem édesanyjának 3 macskája, anyukámnak 2 kutyája van/volt. Rajtam mászkáltak, dögönyöztek, aludtak. A kisfiam 1 éves múlt, köszöni remekül van. Még beteg sem volt az elmúlt 1 évben, leszámítva egy 3 napos náthát.
febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Először is, mély levegő. Nyugalom. Benti, oltott, féreghajtott cicától kizárt, hogy bármi bajotok legyen.

Anyukádat nem fogod tudni meggyőzni. Nincs az a tudományos kutatás, ami meggyőzné az ilyen rögeszmés embereket.

Egyébként nem járnál rosszul, ha a párod kihajítaná anyukádat a következő cirkusznál. Sokkal nyugodtabb lenne az életed.

febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
90%

Semmiképp ne add neki a macskád! Örökre bánnád. Anyád egyértelműen viszolyog a macskáktól, talán minden állattól, és nem sokáig tartaná meg. Mondod, hogy gyerekkorodban is eltüntette az állatokat.


A gyereknek semmi baja nem lesz a macskától. Az, hogy anyád sír, azzal ne foglalkozz, szerintem elég gáz tőle, hogy ezzel stresszel, mikor várandós vagy. Érdemes lenne ritkítani vele a találkozásokat.

febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom sopánkodott annó, hogy a baba belélegzi a macskaszőrt és megfullad. Mindhárom gyerek sikeresen lélegzik már több, mint 10 éve.

Ne stresszelj, mély levegő, köszi anya, ez az én macskám, meg az én gyerekem, nem lesz baj, fejezd be a hisztizést. És ezt ismételgetni.

febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%

Szabj határokat, mert mindenbe bele fog szólni. Egyébként meg nem így működik a toxoplazmózis. A kölyökmacskák általában az anyjuktól már elkapják mire embethez kerülnek már átesnek rajta. Amennyiben nem akkor a legtöbb esetben nyers hússal kapják el, vagy más állat révén. Tehát vagy már átesett rajta a macskád vagy ha nem akkor ha nem eteted nyers hússal és nem jár ki esélytelen, hogy elkapja és ezáltal téged megfertőz. A terhességem alatt végig macskánkkal voltam és nem semmi baja a gyereknek. Lehet amúgy vérvizsgálatot is kérni. Macskának is neked is. Mi kértünk a macska már korábban átesett rajta nekem mindkét eredményen negatív volt. És a toxoplazma csak egyszer tud fertőzni. Kiürül és viszont nem látásra. Nagyobb eséllyel lehet elkapni egy mosatlan zöldségtől.

Az pedig, hogy anyukád így bánik az állatokkal, hogy "elpaterolja" őket szerintem visszataszító tett.

A macskád egy érző lény aki szeret téged. Te őt. Az állat a te felelősséged. Ha egy állatot magunkhoz veszünk mi vagyunk a felelősek érte. Akkor is ha öreg és beteg lesz. Az, ha ő nem szereti az állatokat szíve joga, de ne találjon ki kamu indokokat. Aztán majd jön 2 hét múlva a jahj megszökött. Aztán beadta egy menhelyre. Mert aki egy gyerektől elveszi az állatát majd a férjére fogja az komolyan nem százas.

Az meg hogy ő az interneten hülyeségeket olvas..van ahol az is fenn van, hogy a bolgyónk lapos..

Vidd el akkor egy állatorvoshoz aki felvilágosítja ha így nem bízik az itélőképességedbe. Bár szerintem ez is kamu a részéről..nem tudom mi baja az állatokkal..

febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

2 benti cica mellett lettem terhes. Sehonnan nem voltak kizárva, az ágyra is feljöhettek. Az idősektől megkaptam, hogy toxoplazmás lesz a gyerek... A fiatal szakemberekkel egyetértettem, hogy legkevésbé a macskától fogom elkapni... Egészséges lett a gyerekem, már 2 éves, simogatja, nyúzza, ahogy tudja, és nekem sem lett semmi bajom.

Most tervezünk kutyát is a cicák mellé, és lesz 2. baba is.

febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy nekem azt mondta az állatorvos, hogy egy macska életében csak 1x lehet toxoplazma fertőzött, ami 2 hétig tart, és ha az is lenne, de nem érintkezel az ürülékével, nem kapod el.
febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!