Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik családtag szerint baja...

Egyik családtag szerint baja lesz a babának, mert én macskát tartok? Valaki légyszi mondjon olyat amit el is hinne anyám, hogy tényleg semmi bajom nem lesz tőle...

Figyelt kérdés

Na az a bizonyos családtag az anyám, míg vele éltem gyerekként az összes állatomat egy pár hónap után elpaterolta mellőlem, kutya, macska, tenegeri malac, közbe apámra is fogta...


Na most egy idő után már rá jöttem, hogy nem normális amit csinál, közbe màr nem is vele élek. Csak mútlkor rosszúl lettem es be kellett menni a sürgősségire es ő egyből a macskára fogta, meg ott sírt nekem hogy ő nem akar elveszíteni engem sem meg az unokájàt sem.


Es arra kér, hogy szabaduljak meg a macskámtól akit én neveltem fel, még a szemei se voltak kinyilva ha én nem vagyok ott döglik meg, imádom ezt a macskát a párommal családtagként tekintünk.



Most se vele élünk, de azota már megint költözés volt szoval közelebb lakunk már hozzá, amig a parommal éltem ott a családtagjai is tartottak cicàt, 4 macskával és 1 kutyával éltem együtt ossze vissza puszilgattam őket velük is aludtunk néha, tiszta bentiek voltak mi bajom lehetne már?



Mindig magyarázom neki ez nem úgy működik ahogy gondolja semmi bajom nem lehet már, de ő jön azzal hogy én nem fogom fel hogy majd emiatt lessz agyilag beteg a gyerekem meg a macskák miatt van a sok koraszülés, meg a halva születés és ha egészségesen is születik majd ezért hallnak meg a kiságyba stb....és hogy én mit fogok majd érezni ha kiderül hogy tényleg a macska miatt lesz baj, és ne kockáztassak... undorito hogy képes ilyeneket a fejemhez vágni...

De nekem meg amiatt van bűntudatom, hogy sírt azert mert nem akarja hogy bajunk legyen és teljesen abban a hittben van hogy a macska miatt es mar engem is a sirás kerülgetett, de mi a macskámtol se tudunk megválni....

Azt mondta, hogy ott lenne nála, csak hogy ő benti cica anya meg az udvarra engedné ki wc-zni mert hogy ő nem fog almot takaritani, es mondta hogy akkor láthatnám amikor csak akarnám de hogy ez nem ilyen egyszerü mert messze lakunk egymástól, és terhesen nem fogok emiatt órákat gyalogolni foleg majd ha jön a meleg. Es anyam sose szerette a macskákat szerintem az első leendő alkalommal kitenné es be se engedé, nem bizok benne de ezt mondtam neki is, ő meg csak kiál az ő igaza mellett. Meg egy benti cicát random kiengedni?? Neki szeretetre van szuksege nem anyamra, nem tudna ugy foglalkozni vele ahogy mi. Foleg hogy anyam sose birta az allat szört meg az alomtakaritást meg ilyesmi.. nem birna vele .


Nem akarom hogy ez miatt legyen rossz kapcsolatom anyámmal, de ha tovább csinálja akkor a párom nem fogja tűrni ezt mar most látom es akkor mégnagyobb baj lesz..

Most olyan szar helyzetbe vagyok, fogalmam sincs mit csináljak nyugalomra van szügségem nem erre a sok stresszre...



Tudom, hogy felnőtt ember vagyok én döntök, de mikor előttem sír az anyám hogy félt olyankor gondolkodni se tudok...főleg hogy a terhesség is annyira bekavar es olyan idióta érzelmeim vannak...

Mutogattam mar neki oldalakat is ahol irjak hogy semmi baj ha macskát tartunk de mivel ő más oldalakat látott ezert hát abban hisz, főleg hogy a drága barátja is befojásolja mondogatja neki a hülyeségeket.



Irnátok példákat hogy amugy nektek is volt és tényleg semmi baj nem történt.



febr. 17. 16:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
88%

Egy macska egész életében 2HÈTIG fertőz toxoplazmózissal, ha elkapja. Sokkal gyakoribb, hogy valaki mosatlan gyümölcstől kapja el, mint macskától.

Egyébként meg van rá szűrés. Szimpla vérvétel.

febr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
88%

Hát látszik mennyire buta vagy már ne is haragudj. A toxoplazmózist egyszer kapja el a macska és kb 2 hétig fertőz. Nagyobb eséllyel kapod el mosatlan zöldségtöl, mint egy szobacicától. Olvasd el mert sokan hosszan leírták én nem ismétlem el újra.

A bartonellózis amire meg hivatkozol nem vírus, hanem baktérium okozza. Kóbor macskákban található kulancs, bolha terjeszti illetve ha fertőzött az állat a karmolásával. Ha egy több éve lakásban élő cicán aki megkapta az oltásokat nem jár ki és féreghajtott te ilyen baktériumot találsz leemelem a kalapom.

febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
A bartonellozisra is van jó magyarázatod? Hiaba fertoz 2 hetig toxoplazmozissal ha pont akkor kapja el amikor babaja van. Sokra megy vele....vajon miert van mégis h emiatt beteg lesz évente nrm tudom hány ember. Ök is aztan ki vannak segitve ezzel h csak 2 hetig fertöz....
febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel a magyarazatoddal sokre ment a 2 ismerősöm is:D mégis megtörtent velük. Minden jot neked ne legyen bajod macskatol!
febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Buta vagy te ;D én elövigyazatos vagyok inkább!
febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Költözz egy steril buborékba. Akkor nem lesz bajod
febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Elővigyázatos az aki körülnéz a zebrán mielőtt lelép. Te borzasztóan ostoba és tájékozatlan vagy. Az ilyen ne is tartson állatot. 32#
febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Többen is írtuk, hogy igen, van olyan betegség amit a cica hordoz, de ha egyszer átestél rajta többször nem fogsz. Ezt a bartonellózist nagyrészt a kóbor cicák hordozzák, ergo ha felelős állattartó vagy és nem b@szod ki Cirmit az udvarra mert "jóvanazúgy" akkor nem fogja elkapni, és ne simogass kóbor cicákat (akármilyen cukik is), de ezt mondani se kéne... Egyébként sokkal súlyosabb fertőzéseket lehet elkapni akár a buszon, a munkahelyeden, szinte bárhol.
febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

#33


Hogy a frászba kapná el a szobacica? Pláne a kérdező, ha a párja almoz? Gondolkodj már!

Hamarabb kapja el mosatlan terménytől, ahogy már írták.

febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Megjött anyuci! 🙈😆
febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!