Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik családtag szerint baja...

Egyik családtag szerint baja lesz a babának, mert én macskát tartok? Valaki légyszi mondjon olyat amit el is hinne anyám, hogy tényleg semmi bajom nem lesz tőle...

Figyelt kérdés

Na az a bizonyos családtag az anyám, míg vele éltem gyerekként az összes állatomat egy pár hónap után elpaterolta mellőlem, kutya, macska, tenegeri malac, közbe apámra is fogta...


Na most egy idő után már rá jöttem, hogy nem normális amit csinál, közbe màr nem is vele élek. Csak mútlkor rosszúl lettem es be kellett menni a sürgősségire es ő egyből a macskára fogta, meg ott sírt nekem hogy ő nem akar elveszíteni engem sem meg az unokájàt sem.


Es arra kér, hogy szabaduljak meg a macskámtól akit én neveltem fel, még a szemei se voltak kinyilva ha én nem vagyok ott döglik meg, imádom ezt a macskát a párommal családtagként tekintünk.



Most se vele élünk, de azota már megint költözés volt szoval közelebb lakunk már hozzá, amig a parommal éltem ott a családtagjai is tartottak cicàt, 4 macskával és 1 kutyával éltem együtt ossze vissza puszilgattam őket velük is aludtunk néha, tiszta bentiek voltak mi bajom lehetne már?



Mindig magyarázom neki ez nem úgy működik ahogy gondolja semmi bajom nem lehet már, de ő jön azzal hogy én nem fogom fel hogy majd emiatt lessz agyilag beteg a gyerekem meg a macskák miatt van a sok koraszülés, meg a halva születés és ha egészségesen is születik majd ezért hallnak meg a kiságyba stb....és hogy én mit fogok majd érezni ha kiderül hogy tényleg a macska miatt lesz baj, és ne kockáztassak... undorito hogy képes ilyeneket a fejemhez vágni...

De nekem meg amiatt van bűntudatom, hogy sírt azert mert nem akarja hogy bajunk legyen és teljesen abban a hittben van hogy a macska miatt es mar engem is a sirás kerülgetett, de mi a macskámtol se tudunk megválni....

Azt mondta, hogy ott lenne nála, csak hogy ő benti cica anya meg az udvarra engedné ki wc-zni mert hogy ő nem fog almot takaritani, es mondta hogy akkor láthatnám amikor csak akarnám de hogy ez nem ilyen egyszerü mert messze lakunk egymástól, és terhesen nem fogok emiatt órákat gyalogolni foleg majd ha jön a meleg. Es anyam sose szerette a macskákat szerintem az első leendő alkalommal kitenné es be se engedé, nem bizok benne de ezt mondtam neki is, ő meg csak kiál az ő igaza mellett. Meg egy benti cicát random kiengedni?? Neki szeretetre van szuksege nem anyamra, nem tudna ugy foglalkozni vele ahogy mi. Foleg hogy anyam sose birta az allat szört meg az alomtakaritást meg ilyesmi.. nem birna vele .


Nem akarom hogy ez miatt legyen rossz kapcsolatom anyámmal, de ha tovább csinálja akkor a párom nem fogja tűrni ezt mar most látom es akkor mégnagyobb baj lesz..

Most olyan szar helyzetbe vagyok, fogalmam sincs mit csináljak nyugalomra van szügségem nem erre a sok stresszre...



Tudom, hogy felnőtt ember vagyok én döntök, de mikor előttem sír az anyám hogy félt olyankor gondolkodni se tudok...főleg hogy a terhesség is annyira bekavar es olyan idióta érzelmeim vannak...

Mutogattam mar neki oldalakat is ahol irjak hogy semmi baj ha macskát tartunk de mivel ő más oldalakat látott ezert hát abban hisz, főleg hogy a drága barátja is befojásolja mondogatja neki a hülyeségeket.



Irnátok példákat hogy amugy nektek is volt és tényleg semmi baj nem történt.



febr. 17. 16:53
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
79%
Arra az egyre kell vigyázni, hogy ne nyúlj a macskaalomhoz, mert az ürüléke tartalmazhat a babádra veszélyes dolgot. Nézess toxoplazmózist, ezt egyszer lehet elkapni, ha átestél rajta, egy életre védve vagy. A macska is egyszer fertőz életében, kb. másfél hétig. Ugyanezt elkaphatod a mosatlan zöldségről is, ami a macskaürülékes földből nő ki.
febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kivétel nélkül ment mindenkinek a zöld .


Olvasgattam neki a példátokat, a vidit is megmutattam nem úgy tűnt, hogy nagyon érdekelte meg csak az ő igazát véde, de megvédtem magam.

Vegül azzal letudta, hogy az én felelőségem, mi tudjuk. De lehet csak azert reagált így mert mellettem volt párom aki amugy meg se szólalt:'D


Így hogy nem sír meg nem szomorú előttem így sokkal könnyebb megvédenem magam mert nem érzékenyülök el.


Nem is tudom, de volt itt egy válasz, hogy majd a baba születése után is bele szól a dolgokba, na azt az első pár hétben letudtam vele, hogy nem akarom hogy bele szóljon, mert mi vagyunk a szülei. Ilyenekbe nem is szól bele.


Szerintem ehez a macskás dologhoz màr hozzá volt szokva, biztos felfogja még hozni na de mar legalabb letudom reagálni.



Ettől függetlenül, azt a tesztet majd megcsináltatom ha majd valaki más is bele akarna szolni:'D


Ja igen es a macska almot a párom intézi.

febr. 19. 13:08
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy! Csak így tovább! 🥰😘

#1.

febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%
Van olyan betegseg amit a macska terjeszt sajnos! Illetve most nafyon undi leszek de belferges is lehetsz a macskatol. Olvass utana, en egyszer alaposan utananeztem pedig mindig volt cicánk. Van egy kozeli baratunk neki es a bnöjenek ilyen mirigydaganata lett a nyakan a macskatol. Meg kellett müteni mindkettőt. Szoval tud gondot okozni a cica barmennyire szeretjuk
febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
90%
#24, tájékozódj, mielőtt butaságot írsz. 3 oldalon át írtuk, hogy nem veszélyes a macskatartás, ha valaki megfelelően tartja
febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%
Hat pedig ez igaz.....nekem is volt cicam világéletemben. Nem tudod h mrlyik hordozza a virust! Virus ellen nincsen ellenszer...kerdezz meg egy állatorvost nyugodtan de mindjart bemasolom neked ezt a betegséget csak megkeresem
febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

Bartonellózis a betegség neve!

A srác es a csajszi egyutt laktK már vettek egy kiscicat ápolt tiszta helyről és mindkettönek a nyirokmirigye a nyakán megdagadt nekik az antibiotikum sem segitett igy mind2 ismerősömet meg kellett müteni. Kivettek azt a nyirokmirigyet a nyakukrol. Ezt az ismerosom mondta el személyesen. Na erre varrjal gombot...

febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
15%
Es az egy dolog h ezer emberből 1 lesz beteg de ök mindketten betegek lettek egyetemistaként!!!
febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
8%
A másik a toxoplazmozis. Nem feltetlenül lesz tünete a kisbabának. Lehet csak felnőttkorban jön ki! Ennek is érdemes utanaolvasni!
febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert 3 oldalon irjak macskaszeretö emberek h biztonsagos cicat tartani. Mit csinalsz ha pont a te babadnak lesz baja? Most őszintén. Lehet masik 1000 babanak nem lesz baja attol te nem vagy kisegítve...es ezt tenyleg ugy mondom h macska es kutya mellett nőttem fel. En mar nem vettem semmilyen állatot a gyerekeim mellé. Igy is elegem van h a szomszed macska átjon szarni a mi kertünkbe es franc se tudja h annak a macskanak adnak e feregtelenitöt mert nem én gondozom.
febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!