Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert gondoljak azt a nok,...

Miert gondoljak azt a nok, hogy a kemiai terhesseg nem terhesseg?

Figyelt kérdés
Nyugaton nem is ismerik ezt a kifejezest. Ha pozitiv a teszted = terhes vagy. Sokan a kórelőzményükből is kihagyjak ezeket a terhessegeket, mert vmiert azt hiszik, ez nem terhesseg, es hallottam mar panaszkodni emiatt nogyogyaszt.
márc. 8. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokszor úgy beszélnek róla, hogy "á, csak kémiai". Mintha az nem egy valódi induló terhesség lenne.
márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert sokan nem is tudnák, ha nem tesztelnének túl korán. Ahhoz mit szólnának az orvosok, ha mindenki csak akkor tesztelne, amikor "kell"? A menstruáció késésekor?

Én egyébként még csak olyantól hallottam, hogy nem terhesség, akinek nem volt.

márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyébként a szakirodalomban sem egységes, hogy mit tekintenek pl. habitualis vetélésnek. Valamelyik guideline beleszámolja a kémiait is, valamelyik nem.

Egyébként szerintem ez azért ingoványos, mert ahogy az ide feltöltött teszteket elnézem, néha olyanra mondják, hogy pozitív, ami marhára nem az.

márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én sosem teszteltem azelőtt, hogy már napok óta késett volna, így tippem sincs, volt-e valaha kémiai terhességem. Nyilván így a kórelőzményből is ki fogom hagyni.
márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan a nőgyógyász mondta, hogy a kémiaival nem kell foglalkozni ilyen szempontból, az a kórelőzményben sem számít terhességnek.

Mindezt úgy, hogy eszembe sem jutott volna tesztelni, azt sem tudom, hol jártam épp a ciklusban, csak az ügyeleten voltam más panasszal, ott pedig néztek hcg-t is a vérvételen. Mindössze 15 volt, de azt sem tudom, hogy akkor épp csökkenőben volt-e már, lényeg, hogy otthon ellőttem egy tesztet, nem túl erős, de határozott második csík volt rajta. Aztán pár nap múlva megjött, doki nem is látott, csak telefonon beszéltünk.

Szóval szerintem míg hivatalosan orvos nem erősíti meg a terhességet, az nem számít terhességnek, így vetélésnek sem, hisz bárki mondhat bármit, láthat második csíkokat, ahol nincs is stb. Orvosnak kórelőzményben csak meddőségi probléma esetén említeném, de akkor lehet jelentősége, főleg ha több is volt.

márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim sem csinált belőle nagy ügyet. Én sem. Mégcsak nem is hívjuk vételésnek. Ennyi erővel megsirathatnék minden menstruációt is.
márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Eloszor is, azt mondjátok már meg, hogy akkor mi a 'hivatalos' intervallum, amig kémiai terhesség és mikortól vetélés? Mivel itt nem ismerik (Svájc és Németország) ezt a kifejezést, és a magyar nőgyógyász sem tudta, hogy miről zagyválok, nem is tudok rákérdezni.


Szerintem ebben lehet a lényeg.


Ha az esedékes menzeszed nem késik, vagy pár napot, arra még azt tudom mondani, hogy oké, nem mindenki tervez babát, és nem tesztel így lemarad róla. De ha már 1 hetet késik, és védekezés nélkül élsz nemiéletet, csak ellősz egy tesztet, nem?


Illetve az, hogy találkozik a petesejt és hímivarsejt, és el tud kezdeni megtapadni, meg is tapad, de utána történik valami, és ez többször is megszakad valami miatt, azzal mindenképp kell foglalkozni, ha az ember valamikor is szeretne várandós lenni, vagy kizárni bármi szervi elváltozást. Ez egy többletinformáció, ami igenis hasznos egy termékenykorú nő esetében.


Gondolj bele, tegyük fel, az egyik felmenőd cukorbeteg/szívbeteg volt, és ennek a szövődményébe halt bele, de soha nem derült rá fény. A diabetologus/kardiologus mindig azzal kezd, hogy a felmenők releváns kórtörténetére rákérdez, mert fontos lehet a terápiád szempontjából.

Na most ültesd rá ugyanezt a kémiai vetélésre.

márc. 8. 18:06
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

5. vagyok, leírtam, hogy meddőségi probléma esetén nyilván említeni kell a dokinak, mert fontos lehet, több okból is, pl.:

-utalhat a probléma okára, ha többször is ebben a fázisban áll meg a fejlődés

-néhány lehetséges meddőségi okot kizárhat, ha maga a megtermékenyülés képes végbemenni segitség nélkül

A kemiai terhességet pedig én nem terhességi napok/hetek alapján lőném be, hanem hogy orvos meg tud-e állapítani terhességet ultrahanggal, vagy addig nem fejlődik az embrió.

(Nyilván kivétel ez alól az a nő, aki mondjuk 10 hetesen sem "jön rá", hogy ő terhes, majd spontán elvetél, tehát egy megfelelően ellenőrzött terhességet veszek alapul...)

márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt most te kevered a szezont a fazonnal.

"De ha már 1 hetet késik, és védekezés nélkül élsz nemiéletet, csak ellősz egy tesztet, nem?"

Igen, csakhogy akik itt azt írják, kémiai terhességük volt, nem menstruáció után 1 héttel, hanem előtte 1 héttel teszteltek. Aztán másnap és harmadnap is. Látták, hogy halványodik és végül késés nélkül, vagy 1 két nap késéssel megjött. Ha normális időben teszteltek volna,nem derül ki és orvosi szempontból nincs is jelentősége. Ettől még el lehet mondani az orvosnak, hogy a menstruáció előtt pozitív teszted volt, de aztán megjött időben/késéssel. Az meg az ő dolga, hogy mit kezd az információval.

Egyébként hivatalosan az számít kémiainak, ami kizárólag kémiai eszközökkel mutatható ki.

márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak annak van kémiai terhessége, aki menzesz előtt 8 nappal tesztel, beleképzeli a 2. csíkot, aztán sír, mikor időben megjön.

Az első kémiaimnál 17. Dpo-n tesztelt, este, ugyanolyan erős volt a tesztcsík is. A másodiknál hcg-t mérettem, 600-ig duplázódott, aztán csökkent. Végül kb. 2 hetes késéssel jött csak meg.

márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!