Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért gondolják a kismamák,...

Miért gondolják a kismamák, hogy csak az terhes, aki rosszul van?

Figyelt kérdés

És az elvetél, aki jól van??? Vagy elvetél, mert elmúltak a rosszullétek???


Annyi ilyen kérdést látok, szinte minden nap le lehetne írni, hogy aki jól van, az is ugyanolyan terhes, csak szerencsés, hogy "tünetmentes".

Miért gondolják, hogy a terhességnek kötelező velejárója a "szenvedés"???



2017. márc. 29. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

A terhesseg hormonokkal jar, amelyek rosszulleteket okozhatnak. Aki rosszul van, de koran elmulnak a tunetei, egyik naprol masikra, sajnos sok esetben okkal aggodik, mert a hormonok nem termelodnek tovabb es az okozta a tunetek megszuneset. Magyarul: megszakadt a terhesseg.


Aki egyaltalan nincs rosszul: nyilvan nem jo a rosszullet, de "jo" erezni a "bizonyitekot" arra nezve, hogy hcg termelodik, novekszik, azaz a baba jol van.


Nyilvan nem torvenyszeru, hiszen olyannal is talalkoztam, aki hanyt reggelente, de mikor orvosnal volt (aznap reggel is hanyt!) a magzat mar ket hete nem elt. Megis ez a ritkabb.


Mindenki mashogy aggodik, ez ilyen. Zavarjanak inkabb azok a kerdesek, ahol kiteszik a full pozitiv tesztet, hogy "terhes vagyok"? Csak azert, hogy idegenek is gratulaljanak...na, az gaz. De az anyai aggodalom sosem az.

2017. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, ezt meg leirom: en veteltem el igy, hogy az elozo napig teljesen feszulo mellem masnapra "lelattyadt", marmint a mellbimbo, az emelyges megszunt (6. heten), es ket nap mulva el is ment a baba, beindult a verzes. Nem volt eleg hcg, nem fejlodott tovabb.

1. es 3. terhessegemnel azonban elso harom honapban megvolt ilyen-omyan tunet vegig. Csak annal a terhessegemnel szunt meg, ahol bajt jelzett.

2017. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van. A masodik gyerek után volt egy terhességem amikor nem volt hányingerem, nem hánytam.A baba 8 hetesen elhalt sajnos, a következô babánál ugyanolyan rosszul voltam mint az elsônél és a másodiknàl.
2017. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem "szenvedtem", de megduzzadt a mellem, reggel émelyegtem és nagyon fáradt voltam. Egyik napról a másikra múlt el az összes tünet a 8. héten. Mondtam is, hogy olyan jól érzem magam, mintha nem is lennék terhes. 2 héttel később uh-n kiderült, hogy 2 hete elhalt a terhesség.


Szóval nem kötelező szendvedni, de a tünetek hirtelen elmúlása simán jelenthet vetélést. Csak én ezt akkor még nem tudtam.

2017. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Az összes kismamát ismered és minddel beszéltél ? Ugye, hogy nem. Addig nincs értelme az ilyen kérdéseknek. Nem lehet általánosítani, hogy ők ezt gondolják.
2017. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Napi szinten van ilyen aggódó kérdés. Csak azt nem értem, hogy oda meg miért írja szinte mindenki, hogy ne aggódjon, ez természetes.

Pl:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2017. márc. 29. 11:49
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik ne olvasd el, lapozz át rajta. Azért had aggódjon már egy nő ha épp van min! Én pl túl vagyok 3 vetélésen 2 méhen kívülin és elvileg semmi bajom, most 6 hetes vagyok, minden tüneten beijedek ha jön azért ha megy azért...ha tudnád milyen éveket várni egy pozi tesztre majd elveszíteni nem először te sem lennél nyugodt!
2017. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Tekerd at! Ami zavar, nem nyitod meg.

Tudod, mibol van meg tul sok? A "ki akarom beszelni a tobbi not, gyertek szidjuk oket egyutt!" kerdesekbol.

2017. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem szidni akarom őket. Csak nem értem.


Ha valaki aggódik, és esélyes, hogy jogos az aggódása, akkor meg miért jó, ha itt nyugtatgatják, hogy á, ez természetes, és minden ok.


Illetve nem látunk bele másokba. Ha a tünet megszűnés valakinél tök normális, valakinél vetélést jelez, akkor mit ér a válaszokkal. Nem lesz előrébb vele.

Ellenben ha az orvosát kérdezi, aki feltehetőleg ismeri őt, vagy elmegy UH-ra mert aggódik, annak több értelme van.


De még mindig azt mondom, hogy rengeteg nőnek van tünetmentes terhessége, mégis megkérdezik, hogy bajt jelent-e? Vagy baj (ezek szerint), vagy nem. De ezt gyakorin nem tudjuk megmondani.

2017. márc. 29. 12:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Rakas olyan kerdes van gyakorin ami ertelmetlen, miert pont ezt ragadtad ki? Nezd meg a maiakat: full negativ teszt es a kerdes: hany csikot latsz? Vagy szurkal a mehemnel, baba vagy meg fog jonni? Miert nem ezek zavarjak a szemed?
2017. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!