Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvagyok veszve a genetikai...

Elvagyok veszve a genetikai vizsgálatok sokaságában. Kitől lehet segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Első várandósságom, a párom és én is először leszünk szülők. A családomban nem is hallottam soha ezekről a drága tesztekről sajnos, nem volt senki ezeken, csak kombinált és genetikai uh-n.


Én mindennek túlságosan is utána olvasok és így találtam ezekre rá. Most vagyok 7 hetes, tehát időpontot kellene kérjünk. Nem tudok dönteni, a férjem rám bízza a döntést mert ő nem ért ezekhez egyáltalán. Nem vagyunk milliomosok de azért kitudnánk spórolni. Nem tudjuk melyik legyen. Ebben a magán nőgyógyászom vajon tud segíteni szerintetek? Ahová mennénk( OMED Debrecen) nagyon sokféle teszt van, trisomy,nifty,prena,panoráma stb.


Vagy gondolkoztam azon is,hogy ha elmegyünk genetikai uh-ra és kombináltra és ha indokolt ők fognak javasolni esetleg plusz tesztet amit célszerű elvégezni?


Rólam annyit,hogy 28 éves vagyok, a családban nem volt semmilyen betegség amiről tudunk. Én viszont eléggé aggódó típus vagyok.



márc. 10. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

7 hetesen még baromira ráérsz. Ezeket az első trimeszteri UH után érdemes megcsináltatni, mert ha azon valami nagy szart látnak, úgy is invazív vizsgálatot javasolnak, mert ezek csak szűrőtesztek, ha ki is jön belőle valami rendellenesség, erre nem lehet megszakítani a terhességet.

Az orvosod meg egyébként fog tudni tájékoztatást adni.

márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi külföldön élünk így nem tudok ötletet adni, melyik teszt mellett dönts, de leírom én hogyan döntöttem.

Ugyanígy voltunk mint ti is, férjemnek mindegy volt melyiket csináltatjuk. Nálunk a családban volt sajnos down előzmény, így biztos voltam benne, hogy a legmegbízhatóbbat szeretném. Olvasgattam mindegyik teszt után ami nálunk elérhető és végül az mellett döntöttem, amelyik kifejlesztette az egész vizsgálati módszert (a többiek mind tőle vették át). Ők voltak az egyedüliek is egyèbként akik kész tènykènt közölték az eredményt, nem pedig statisztikai adatokat közöltek, mint a double tesztnèl ( xx % esély egészséges magzatra). Árban kb ugyanott volt mindegyik, nagyon minimális eltérések voltak, az "egyszerűbb" tesztek eredményei gyorsabban meglettek volna (5-7 nap), de èn inkább vártam 2 hetet.

Nőgyógyászod véleményèt kérd ki (de ő jó eséllyel azt fogja mondani akitől kap egy kis rèszesedèst), plusz olvass rengeteget utána, hol elemzik a mintát, milyen módszerrel, melyik platformon, milyen hibaszázalèkkal dolgoznak.

márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Férjed? Volt-e a te vagy a férjed családjában genetikai megbetegedés?


12. hetesen van az első genetikai UH, ez kötelező. Ha ott nem találnak semmi eltérést és sem a korod, sem családi anamnézis nem indokolja, akkor egy kombinált tesztet szoktak még javasolni maximum, de ha ott is alacsony kockázat jön ki, akkor nem szokták javasolni a genetikai tesztet. Nem írnám, hogy semmi értelme vagy hogy fölösleges, mert nem az, de mondjuk ha az összeget nem könnyedén tudjátok nélkülözni, hanem csak "ki tudjátok spórolni", akkor erősen megfontolandó.

márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ja, közben látom írtál is választ a kérdéseimre, akkor azok tárgytalanok.
márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez azon is múlik, hogy te mit érzel megnyugtatónak. Az egyes cégek hasonló csomagokkal és árakkal dolgoznak, olvasgass utána több helyen és kialakul a fejedben egy kép, amiről utána egyeztethetsz az orvosoddal, vagy a szonográfussal. Hiába mondja valaki, hogy őt egy kombinált teszt is megnyugtatja, ha téged nem... Az sem mindegy, hogy milyen betegségnél tartanátok, illetve nem tartanátok meg a babát, mert így felesleges olyanra szűretni, ami semleges. Sajnos ez tényleg egy olyan kérdés, ahol a kutatómunkába neked kell belevetni magad és olyan megoldást találni, ami téged a leginkább megnyugtat még ár-érték arányban.
márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Nemcsak down kór van, van triszómia, Klinefelter, turner kór, stb

Legjobb olyan teszt, ami az egesz genterkepet megmutatja, nemi kromoszómák esetleges eltéréseit stb

Kulonben az ultrahangon látszik a szépen fejlett idegrendszer, es ha rendesen fejlett koranak megfelelően. Ha ultrhangon mert súly kisebb a normálnál es kisebb a magzat, akkor van ok aggodalomra.

márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Trisomy tesztet ajánlom szívből a 11 héttől csinálják 7 nap az eredmény. 12 hetesen már tudtam, hogy egészséges és azt is hogy kislány. Mi ezt csináltattuk 🥰
márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok hasonló kérdés volt itt mostanában, olvass vissza.

Kombinált lényegében pénzkidobás. Egy esélylatolgatás, sokkal pontosabbak a Nipt tesztek, inkább ebbe tegyétek a kombináltra szánt pénzt. Igaz, érdemes ezzel is megvárni az első genetikai uh-t, nem kell rögtön rohanni, hiába végezhető el a 10.héttől.

Én Trisomy alapot csináltattam, mert kedvező az ára, és ugyanazt a három leggyakoribb betegséget nézi, mint a sokkal többe kerülő Prena pl.

Ne dőlj be annak az állításnak, hogy ha a családban nem fordult elő betegség, akkor fölösleges bármiféle vizsgált, mert ez így egy bulshit.

márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocs az offert.

Kettes: melyik volt ez a vizsgálat?

márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es: nálunk Verified néven fut, az Illumina (Novogene) laborjában történik az elemzés Kaliforniában.
márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!