Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 éves kor felett hogy...

37 éves kor felett hogy működnek a terhességi vizsgálatok? Van eza genetikai vizsgálat arra gondolok. Hogy ha maganba megyek el csináltatni akkor az államiba is kell ?

Figyelt kérdés
Olvasok ,hallottam olyat hogy mintata vesznek a magzatvizbol ...ezt én nem nagyon szeretném. Ha lesz pld egy kombinált teszten azzal ezt ki valthatom?
febr. 27. 08:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Indokolatlanul nem vesznek magzatvizet csak azért mert 37 vagy. Ha a kombinált vagy non-invazív teszt (Panorama, Prena, Nifty - 37nél ez jobban ajánlott mint a kombinált) eredménye indokolja, akkor vesznek csak.
febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
A kombinált szinte fix, hogy a kora miatt nem lesz jó eredményű, én azt ki is hagynám, úgy ahogy van. Felesleges pénzkidobás.
febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%

2-es ez nem igaz. 38 voltam mikor szültem. Kertünk sima kombináltat és niftyt is biztosra mentünk, hogy legyen két alapunk is. Kombinált teszt alacsony kockázat jött ki. Nifty is jó lett. Szóval az nem igaz, hogy ha valaki 37 akkor csak magas lehet.

1-es jól írta ha a teszt indokolja akkor vesznek csak magzatvíz mintát. Nekünk ezt külön el is mondta a doki.

Drága, de érdemes fizetős tesztet csináltatni. És elég a nifty, prenna. Mi előbb kértük a kombináltat majd akkor olvastam utána van jobb és utána a niftyt. A babánk jól van már megszületett.

febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
38 évesen lettem terhes a második gyerkőccel. Mi nem csináltattunk kombinált tesztet, helyette a Nipt-et választottuk. Ha ott rossz eredmény jött volna ki, akkor mentünk volna az amniocentézisre de szerencsére minden jó értéket adott. Továbbá javasolták a genetikai tanácsadást, a koromból adódó kockázatok miatt, de a jó Nipt miatt én arra nem mentem el. Az csak egy beszélgetés lett volna.
febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%
Lehet hogy neked alacsony kockázat jött ki a kombinálton, de attól az meg mindig csak egy becslés, egy találgatás. Marhaság úgy ahogy van.
febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Tájekozodj kicsot jobban, ne "olyat hallottam" szinten. Hívd fel a vedőnőd és tedd fel neki a kérdéseidet, mert nyilvanvalóan semmit nem tudsz semmiről, ne egy anonim fórumban bizzál már meg. A gyereked eletéről, egeszségeről van szo.
febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom a kombinált tesztet. A feleségem 30 alatt volt, mikor terhes volt, és a kombinált belénk állította a frászt, ismerősünk is járt így. Nem sokkal drágább pl. a prena teszt, de nagyságrendekkel megbízhatóbb.
febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%
A kombinált azért jóval több mint "csak találgatás"... de végül is mi a frásznak az orvosi egyetem elvégzése, a gyakorin Zsani a játszótéren ülve megmondja, hogy azcsaktalálgatás.
febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tudjuk mi a kombinált teszt, megnyugodhatsz.
febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

"Nem sokkal drágább pl. a prena teszt"

Mondjuk ez épp nem igaz. SZó mi szó, 3 éve szültem, de akkor 45 körül volt a kombinált és 200 körül a prena. Az már azért nagyságrend.


Az viszont igaz, hogy a prena _majdnem_ biztos eredményt ad, mivel konkrétan dns-t vizsgál, míg a kombinált egy statisztikai számítás bizonyos tényezők ismeretében.

febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!