Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megindul az előtej már...

Ha megindul az előtej már lehet szedni a tejapasztó kapszulát vagy azt csak szülés után?

Figyelt kérdés

Ezt arra értem, ha nem tudok egyéb okok miatt vagy nem szeretnék szoptatni.

Elfelejtettem megkérdezni az orvosomtól, ha megindulna az előtejem mi a teendő ilyen esetben.


márc. 10. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos, hogy kell barmifele gyogyszer ra, de termeszetesen terhesen semmit ne szedj be.

En csak a korhazban szoptattam 4 napig, otthon nem. Be se indult rendesen a tejem ezido alatt, semmit nem kellett csinalnom vele.

márc. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban próbáltam szoptatni de szinte semmi tejem nem volt. Én nem szedtem semmit. Elapadt magától gyorsan. Bár tényleg minimális adag volt.
márc. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
És honnan tudod hogy kapsz gyógyszert hogy elapadjon? Mivel durva hormon és kb tönkrevágja a szervezeted, csak úgy puszira nem osztogatják
márc. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

3, pénz beszél...tudod hogy van tovább. 🤷🏼‍♀️

Egyébként nem kell magyarázkodni, nem akarsz szoptatni és kész. A te dolgod hogy miért, te tudod hogy megéri e.

A válasz pedig az hogy nem is biztos hogy beindul. Terhesen semmiképp ne szedje ilyen erős gyógyszereket.

márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha be is indul akkor hideg borogatás a cicikre és csak annyit fejni, hogy ne fájjon. Nekem egy hét alatt elapadt.
márc. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Mi adunk szülés után gyógyszert, ha valaki nem akar szoptatni, ilyenkor be se indul a tejtermelés. És akkor is, ha pl valaki később jön rá, hogy inkűbb mégsem szeretne szoptatni, hogy elapasszuk a tejet, ilyenkor más az adagolás, és nyilván több idő kell...

Terhesség alatt nem szedhetsz rá gyógyszert, mert a magzatba is átmegy, károsíthatja.

márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#3: Simán felírja az orvosom és nagyjából bármelyik magán nőgyógyász is, ha arról van szó, csak elfelejtettem megkérdezni hogyan van a menete.

Nem terveztem magyarázkodni sem, nem szeretnék és kész.😇

Többieknek köszönöm a válaszokat! Akkor nem aggódom miatta.🥰

márc. 11. 11:09
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
#3 nem puszira adják... hanem kötelességük adni, ha valaki nem akar egyáltalán szoptatni és kéri. Minden szülészeten van ilyen gyógyszer.
márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
8as, érdekes, dolgoztam szülészeten de még nem találkoztam ilyennel. Tudom hogy van (csecsemőhalál, halvaszülés stb) esetén hivatalból adják, de olyat még nem láttam hogy valaki állami kórházban azért kapjon egy gyógyszert mert a saját kényelme miatt nem akar szoptatni.
márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9- es, én nem államiban fogok szülni, úgyhogy nem tudok sajnos arról nyilatkozni, hogy ott adnak- e vagy sem úgy, ha én nem szeretnék szoptatni.
márc. 11. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!