Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megindul az előtej már...

Ha megindul az előtej már lehet szedni a tejapasztó kapszulát vagy azt csak szülés után?

Figyelt kérdés

Ezt arra értem, ha nem tudok egyéb okok miatt vagy nem szeretnék szoptatni.

Elfelejtettem megkérdezni az orvosomtól, ha megindulna az előtejem mi a teendő ilyen esetben.


márc. 10. 22:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szerettem volna szoptatni, szülés után mikor rámhelyezték a babát megszoptattam mindössze ennyi. A tejem be sem indult ennyitől sem. Megvoltak duzzadva a melleim a 3-6 nap között szülés után irtózatosan fájtak itt ott napközben, aztán így elmúlt észre sem vettem.Nem szeretnél szoptatni ez is teljesen rendben van nem kell magyarázkodnod senkinek sem ! Ámen
márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

9es

Képzeld hogy kényelme vagy nem kényelme miatt nem akar x meg y szoptatni énsem akartam és nem is szoptattam. Felváltva kelünk a férjemmel a tápszeres babánkhoz aki 1x kel meg éjjel enni.Nekünk így a jó. Mindenki azt csinál amir akar. Boldog baba, boldog szülök.

márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, ment a zöld.☺️

Látom mennek egyre lentebb a százalékok, nem én pontoztam le a normális válaszokat!

márc. 11. 22:39
 14/19 anonim ***** válasza:

#9-es én is szülészeten dolgozom. Mi automatikusan adunk gyógyszert annak, aki nem akar szoptatni. Ugyanis szoptatás nélkül is beindulhat a tejtermelés, és ha valaki nem szoptat, megnő a mastitis kockázata így. Sokkal egyszerűbb megelőzni az egészet már az elején, mint utána a begyulladt mellekkel szenvedni, 1 hét antibiotikum, láz, fájdalom, esetleg tályog kialakulása miatt műtét, ezek következtében az anya legyengől, nehezebb ellátnia az újszülöttet, illetve ez az egész eléggé megkeserítheti a gyermekágyas időszak elejét, ami a hormonális és testi változások és az új szerep miatt amúgy sem egyszerű...

Késői vetélés és iu. elhalás esetén is automatikusan adjuk a gyógyszert.

márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugodtam.☺️
márc. 13. 22:22
 16/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Sajnos végül megindult az előtejem, borogatni fogom egész nap/ éjjel, remélem eláll, ha nem akkor beszélek a szülésznőmmel mi a teendő.

Amiatt írom ki hátha valakinek még hasznos lehet.:)

ápr. 18. 17:52
 17/19 anonim ***** válasza:
11 vagyok. Szerintem lefog menni pikk pakk lezajlik. Nekem lezajlott egy-kettő. Tegyél a melltartódba káposztalevelet, állítólag segít a fájdalom ellen. Én sportmelltartókat hordtam, ez fontos hogy legyenek szépen fenntartva, ilyenkor nehezek és fájdalmas lehet ha lóg ugye. Kitartást💕
ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Minden rendben ment a szülésnél?
ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#11: köszönöm szépen, egyelőre nem kellemetlen meg nem fáj csak megindult az előtejem, remélem hamar elapad és szülés után sem lesz tejem.:)❤️


#18: még van a szülésig időm, még csak előtej.:)

ápr. 18. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!