Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babát várva ki mikor...

Első babát várva ki mikor érezte először a baba mozgását?

Figyelt kérdés
Én már 14+2 hetesen éreztem valami kis csikizést egyszer, majd 15 hetesen ismét, és utána csak most 18 hetesen kezdtem el minden nap, de van hogy többet érzem, van hogy kevesebbet. Lepény hátsó falon van. Az nem baj hogy ha még vannak napok mikor kevésbé érzem? Vagy még túl kicsi és azért ?

márc. 16. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 15.ik héttől éreztem néha kis izomrángás szerűséget...de 100 %-ra csak 20 hetesen voltam biztos benne, hogy na ez tényleg ő. Ekkorra már látszott kívülről is minimálisan... De kb. A 23 ik hétig nem volt mindennapos. :) én beszereztem egy otthoni szívhangfigyelőt.. És ha nem éreztem mozogni akkor ráhallgattam :)
márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 18 hetesen éreztem először, kb 20. héttől minden napos, én azt figyeltem meg hogy pl amikor dolgozok délelőtt akkor aktívabb, viszont hétvégén 11 körül kezd csak mocorogni, aztán este beindul meg amikor eszek is. Sokszor van hogy éjszaka is mocorog, főleg mikor háton fekszek. Igazából szerintem többször aktív egy nap, mint amikor nem :D
márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
22.heten, addig semmit. A 24. hettol kell naponta erezned, addig nem.
márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon vékony alkat vagyok (42kg) és a 19.héten már látszódott ilyen pici bökdösés. Nagyon cuki volt és csak háton fekve lehetett látni. De ilyen kis csiklintó érzést kb 1-2 héttel elotte már éreztem.
márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
18. hét
márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
18 hetes vagyok, elso baba. Oszinten szolva, nem tudom mit kellene ereznem. Neha itt-ott beszur fel percre a hasam ket oldalan, illetve a szemeremcsontom szokott luktetni. Fogalmam sincs, hogy ez most micsoda.
márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván senki nem hiszi el, de még nem volt 13 hetes, amikor úgy éreztem, hogy nagyon kinyomta magát. Nem lehet összetéveszteni se bélmozgással, se semmivel, mert egyáltalán nem olyan volt. Ahogy oda nyúltam, elment. Utána 15 hetesig semmi. Onnantól heti 1x volt az a nagyon enyhe kis buborékszerű valami. Most pár napja már többször is éreztem ezt, ma reggel elég sokáig. Még csak 18hetes leszek pár nap múlva. Uh-n látszik, hogy elég hiperaktív a babám 😂 Viszont elöl fekvő lepényem van, szóval nem aggódom, (ezen), tudom, hogy még ennyit se kéne. Sokkal többet mozog, mint amennyit érzek. Még tényleg csak akkor érzem, ha épp olyan a Hold állás. Pici még.
márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akik eddig írtak, őszintén szólva néha én se vagyok biztos benne hogy nem e bélmozgást érzek, de néha meg annyira egyértelműnek tűnik hogy ő mozog ♥️ próbálok neki énekelni is, hátha jobban beindul olyankor, és van hogy olyankor tényleg jobban érzem, rúgás szerűt eddig egyszer éreztem, meg néha apró rángások vannak még, de inkább a csikizést érzem a leggyakrabban.
márc. 16. 16:48
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak mindenki csodálkozott rajta hogy első baba és olyan korán elkezdtem érezni. 😃
márc. 16. 16:49
 10/10 Kylie22 ***** válasza:
Én első babát 22 hetesen.Most születik a második nyáron.A család nem hitt nekem most,mert 13 hetesen éreztem már a mozgását.15.héttől már elhitték,mert érezték ők is sőt azóta látszik mikor kinyomja magát.Első baba császáros lett érzékeny lett a hasam és eléggé elvékonyodott a hasfalam valamint szoptatás miatt 38 kilóra fogytam, ennyivel kezdtem a terhességet is,lehet emiatt is lehetett érezni, meglátni ilyen korán.Most vagyok 25 hetes eddig 5 kilót híztam 43 vagyok.Múlthéten szólt az orvosom, hogy szoptatást abba kell hagynom,mert nagyon kevés a hízás nekem ennél többet kell felszednem.Csuklást is 2 hete érzem, első babát 30.hét után.
márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!