Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap elvetéltem és nem volt...

Tegnap elvetéltem és nem volt semmi műtét, természetes ez?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon erősen begörcsölt a hasam és véreztem is, párommal bementünk a kórháza, egy nőgyógyász megvizsgált+uh. és közölte hogy sajnos elment a baba. Ezután hazaengedett. 7 hetes terhes voltam csak, de minden ismerősöm kérdezte meglepetten hogy nem is műtöttek meg? Tényleg kellett volna valami kisebb műtét vagy beavatkozás feltétlen? Nem igazán vagyok jártas ebbe a vetélési témában... és a kórházba sem jutott eszembe megkérdezni hogy nem e jár ilyesmivel, eléggé lesokkolt a hír. Minden vetélés után kell valami beavatkozást végezni az orvosnak?
2011. aug. 28. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom a történteket! Én csak azt tudom mondani, hogy menj el a védőnőhöz és kérdezd meg. Gondolom volt már kiskönyved is, Én anno 7 hetesen tudtam meg és még aznap megkaptam a könyvet!


Remélem mihamarabb sikerül újra pocakossá válnod!

2011. aug. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom, én is átéltem... Nem törvényszerű a műtét, mert ha az ultrahang azt mutatja, hogy kiürült a méhed, akkor kitisztul magától, nem kell beavatkozni (ami lényegében ugyanaz, mint az abortusz). A barátnőmet se műtötték, ő is 7 hetes volt. Nekem már 10 hetes volt, és megszűnt a szívhang, nem indult be a vetélés, ezért kellett a missed ab.
2011. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 5-6 hetes kor volt írva a papíromra,volt művi befejezése a terhességemnek.Én rákérdeztem volna, a kórházban.

Sajnálom,kívánom,hogy mielőbb sikerüljön egy egészséges baba!

36hkm

2011. aug. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
én is vetéltem anno 8 hetesen és nem volt mütét
2011. aug. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is 7 hetesen vetéltem és nekem azt mondta az orvos, hogy nem feltétlen szükséges a beavatkozás utána, mert ha szépen kiürül, akkor sokkal hamarabb regenerálódsz és hamarabb lehet próbálkozni újra.
2011. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom! Ha teljesen kiürül a méh, akkor szerencsés vagy, és nem kell műteni. Így sokkal hamarabb regenerálódik a szervezet, és hamarabb lehet próbálkozni, ha szeretnétek. Ha nem mondott semmit a doki, akkor akár 1-2 hét múlva is.
2011. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
...hát nem tudom :S nekem sajnos 5vetélésem volt (3x a 6ik, 7, és 8. héten ) de engem mindig műtöttek utána! Soha nem küldtek haza, mennem kellett mindig altató orvoshoz, vérvételre stb a műtét miatt. Sajnálom amit történt, átérzem a szomorúságodat! :(
2011. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tavaly 10 hetes, most 5 hetes terhességet veszitettem el. Nem volt műtét egyiknél sem. Minden lezajlott a maga természetes útján. Tavaly kaptam gyógyszereket, amitől kicsit könnyebb volt.

Azért nem árt visszamenni az orvoshoz, majd ha a vérzésed elmúlik. Jó, ha megnéz ultrahangon, hogy minden kitisztult-e.

2011. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem két vetélésem volt: 8. és a 10. héten volt műtét is, de mindkettő spontán beindult, nagyon sok vérzéssel. Mikor a kórházba mentem a műtét napján, mindkétszer aznap hajnalban távozott minden (bocsi a kifejezésért, de gombócok jöttek ki) a dokinak már csak az volt a dolga, hogy megnézze, hogy kiürült e minden. Azt mondta, vannak maradványok, ezért kell a műtét. Lehet, te szerencsés vagy, és szépen kiürült. De te tudod, hogy mennyire vizsgált meg a doki, mennyire véreztél, mondott e ehhez hasonlókat.

Sajnálom hogy ez történt!

2011. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia én is a 7.-hétben vetéltem el szépen kiürült nem kellet műteni 2hét múlva teherbe estem most a 14.-hétben vagyunk!
2011. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!