Hogy számolják?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne hogy jóval középidő előtt fogant a baba. Tesztem pozitív. Orvoshoz még nem mentem. De ilyenkor hogy számolják a heteket? Illetve a méret mennyire lesz mérvadó a szülés dátumát illetően?

márc. 24. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1 milliószor le lett írva az oldalon.

Ha a menzesz szerinti és a 12 hetes UH közötti méretek között nagyobb a különbség, mint egy hét, akkor majd korrigálnak.

márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a jóval az mit jelent? pár nap nem oszt nem szoroz

nekem 2 gyerekem 28 napos ciklusnál 14. napon fogant és mégis 37 és 37+4hetesen szültem 3 kg feletti babákat

a harmadik baba az első uh-n nagyobb volt (12.nap ovu/26 napos ciklus) utána meg 1 nappal kisebb volt a mérete az utolsó menstruációhoz képest

pár nap eltérés esetén ugyanúgy az utolsó menstruáció napjához gonak viszonyítani

ha a 12 hetes genetikai ultrahangon mondjuk 1 héttel nagyobb lenne akkor 1 héttel előrébb hozzák a várható születési dátumot. ettől függetlenül koraszülött is lehet a baba és túl is hordhatod

márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy számolják, mintha lövésed sem lenne mikor foganhatott
márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy kell számolni és a 12. héten majd korrigálnak.
márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tokmindegy, az utolso menstruaciod a lenyeg, te is ahhoz merten kerj idopontot, a 7. het kornyeken eleg menni.
márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy fogják számolni, kivéve ha nagy az eltérés a 12. heti UH-n. Nekem akkor 6 nappal mérték nagyobbnak és nem nyúlt az orvos a dátumhoz.
márc. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked mi a "középidő" és mi a "fogantatás ideje"?


Kezdjük ott hogy csak 28 napos ciklus esetén van "középidőben" az ovuláció, mert akkor esik pont középre sz, hogy valójában 14 nappal menstruáció előtt van. Azaz ha valakinek 50 napos a ciklusa akkor is 14 nappal menstruáció előtt ovulál (ha ovulál).


Másik hogy a baba nem akkor "fogan" amikor szexeltek. A spermiumok akár 4-5 napig is életképesek a női testben, a petevezetékben várják a kiszabaduló petesejtet. Szóval attól hogy mondjuk csak a ciklusod 10. napján szexeltetek a baba még foganhatott a 14. napon.

A harmadik dolog, hogy a tüszőérés egy meghatározott hormonális folyamat, a tankönyvi 14 napnál nem tud annyival gyorsabb lenni, hogy érdemben befolyásolja a szülés várható idejét.

Inkább az a jellemző, hogy hormonális problémák miatt lassabb a tüszőérés, hosszabbak a ciklusok, később van ovuláció. Ilyenkor nekünk kell odafigyelni hogy jó kiírt dátum kerüljön a kiskönyvbe, mert a végén 1 hét is nagyon sokat számít. Nagyon sok kórházban betöltött 40. héten befektetnek, indítanak és nem mindegy hogy lenne még vissza 1 hét, ahogy az sem ha esetleg előbb érkezik akkor megfelelő koraszülött ellátást kap-e.

márc. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!