Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 0,5-1 mg Rivotrilt és...

Napi 0,5-1 mg Rivotrilt és 2-3 Coaxilt szedek, amiket egyik napról a másikra nem szabad letenni, de kiderült, hogy terhes vagyok. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Április közepére van időpontom a pszichiáterhez, előbb nem tud fogadni.


Egyáltalán mit szedhetek, amitől tudok aludni?


(Tapasztalatokat várok, nem szuperemberek szupervéleményét!)



márc. 27. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
A rivotrilt lehet szedni terhesen a pszichiáter és a genetikus szerint is. Én inkább leraktam terhesen. A másik gyógyszert nem tudom.
márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Csökkentsd az adagokat a minimumra. A coaxil nem növeli a vetélés kockázatát, tehat elvileg nem lesz gond, de persze terhesseg alatt "nem javasolt" szedni. Szerintem a te esetedben a sürgőssegi pszichiatrian is fogadniuk kell.
márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Coaxilt nem szedem olyan régóta, és tulajdonképp elvagyok nélküle, vagy 1-1 szemmel, amit lecsökkentek.


A Rivotril macerásabb, mert mikor nem terhesen próbáltam letenni, nagyon megéreztem.


Persze csökkenteni próbálom, ahogy tudom.


Félelemmel tölt el, hogy a pszichiáterrel kell közöljem, terhes vagyok, mivel az előzőnél is kiakadt.

(Igaz, azóta 6 év telt el.)

márc. 27. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták pár éve hogy benzot nem lehet terhesség alatt szedni (én Frontint szedtem de a Rivotril is az). Nekem akkor Sertralint írt fel a pszichiáter, azt mondta hogy azt lehet. Viszont azt végül nem váltottam ki hanem inkább elmentem egy pszichológushoz, így sikerült a Frontint is leraknom mire terhes lettem. Én is úgy tudom mint a 2-es válaszoló, ilyenkor fogadniuk kell a sürgősségi pszichiátrián. Jó egészséget és boldog babavárást!😊
márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azonnal abba hagynám. Van egy ismerősöm szedte ezeket terhesség alatt .most vagy egy skizofrén autista kisfia . Kinlodik mindnen egyes napon. Én I kabb örülnék meg minthogy a gyereknek ezért legyen baja
márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!