Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Céklalé vas tabletta helyett?

Céklalé vas tabletta helyett?

Figyelt kérdés

A vastablettáktól szorulásom van, elegendő lehet a céklalé ??

Akármelyiket szedtem mindig ez van. Hashajto sem ér semmit.

Itta valaki a céklalét??


márc. 29. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem, ha vashiányod van, azon nem fog segíteni a céklalé…
márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a vashiányon nem segít a céklalé.


Ha az orvosod engedi, tabletta helyett megoldás lehet infúzióban a vas, de azt csak eü személyzet adhatja be. Én is kaptam infúzióban többször is, felszívódási zavar miatt, de nem terhesen, ezért írtam, hogy érdeklődj az orvosodnál.

márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Orvosilag megállapított vashianyod van vagy öndiagnosztizaltad magad?
márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos vashianyom van… joval a minimum ertek alatt volt 15 hetesen. Azota szedtem 2x1 neoferrofolgammat. Most 24hetesen , pont atlagos volt az erteke. De sajnos azota nem tudom szedni (4hete) , mert szorulasom van tole es kemenyedeseim vannak wc-zes utan. (Amugy nem foglalkoznek vele hogy nem birok konnyen wczni de Nyitott belso mehszajam es elrovidult mehnyakam van)
márc. 29. 13:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

En tabletta mellett ittam ceklalevet, meg igy se lettek normalis ertekeim sajnos egesz terhesseg alatt, vashianyos verszegeny lettem, de szules utan elmult.

Kerj egy masik fajtat, kiserletezni kell. Nekem pl a sorbifer nem okozott panaszt, orvos irta fel.


Ha nagyon eros szekrekedesed van, ne erolkodj, hasznalj glicerines kupot.

márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mi baj lehet ha nagyon vashianyos vagyok? (Bocsi ha bolondsagot kerdezek, de nem tudom 🤨)
márc. 29. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Próbálj ki más vaspótlót. Úgy értem a neoferro folgamma helyett. Vannak szirupok, másfajta tabletták is. Persze orvossal konzultálj, írjon fel vagy javasoljon olyat, aminél nincs ilyen mellékhatás.
márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha átlagos volt az utolsó értéked, akkor nem vagy nagyon vashianyos,
márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen az utolso atlagos volt, de azert gondolom ha nem szedem akkor ujbol atlagon aluli ertekek lesznek .☹️ Mert 15hetesen nagyon! Vashianyos voltam .

Ezert erdekelt hogy a ceklale erhet-e valamit , mert inkabb azt szednem. A maltofertol is szorulasom volt az meg kb. Nem is ert semmit. (15.het elott)

márc. 29. 13:47
 10/17 anonim ***** válasza:
márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!