Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székesfehérváron hány naponta...

Székesfehérváron hány naponta és hányadik héttől kell járni NST-re?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy a 36.hét után kétnaponta?
2010. okt. 26. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Fehérvárra jártam és ott is szültem. Egész pontosan ez így van: 36. héttől kell NST-re járni, hetente ha minden rendben van. általában ugyanarra a napra hívnak vissza mint amin előző héten voltál is. Ha minden rendben van akkor elég hetente, ha nincs azt akkor közlik veled ott. Ha túlhordod a babád akkor aznaptól kétnaponta kell járnod amíg meg nem szülsz.
2010. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Valaki azt mondta, hogy kétnaponta kell menni, de ezek szerint csak akkor ha túlhordás van. :)

Minden jót kívánok neked!

2010. okt. 27. 06:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy miként zajlik az NST? Kell időpont? Meddig tart, mit csinálnak azon kívűl, hogy nézik a baba szívverését és az össze húzódásokat? Van utána más vizsgálat is, vagy jöhetek is egyből haza? Ezt azért kérdezem, mert nincs fogadott dokim, senki nem mond semmit. :(
2010. okt. 27. 06:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell időpont ( a reggeli órákban többen vannak). 5-ös sorszámot húzol, a folyosóvégén levő helyiségbe kell majd menned, viszonylag gyorsan szólítanak, mert egyszerre 3 kismamit hallgatnak. Ott kb negyedóráig tart az NST, megmérik a vérnyomásod. Majd újra várnod kell kinn a folyosón, átviszik a kiskönyvedet a terhesambulanciára, ott a doki megnézi és kiértékeli, ha minden rendben van, megmondja mikor kell újra menned és végeztél, ha valami nem tetszik neki, kevesebbet mozgott a kicsi, vagy bármi más akkor UH-ra is kell húznod sorszámot (2-es) és akkor meg is nézik a babót. A terhes ambulancián kell többet várni, mert aki ott van doki, az nincs ott folyamatosan, ha jól tudom ő van az osztályon is, vagy valami ilyesmi. Kb 1, 1,5 óra alatt végzel.

2010. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lemaradt 36hkm :) Jó babavárást!
2010. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást! Még annyit kérdeznék, hogy ott adnak pecsétet a kiskönyvembe? Nekem csak 3db van, ma voltam dokinál, de megint nem adott. :( ( Auth doki, Nővédelmi Központ ) Boldog babavárást kívánok neked!
2010. okt. 27. 10:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja még vmi!! Belső vizsgálatot csinálnak majd? Mert még az sem volt, csak 1x vmikor az elején, azt sem tudom, hogy milyen a méhszáj..
2010. okt. 27. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Húhh, ezekre nem biztos, hogy tudok válaszolni. Nekem van dokim és ő pecsételgetett és ő nézegette havonta a méhszájat is. Hány hetes vagy?

Szerintem a nővédelmibe kellett volna ezeknek a pecséteknek bekerülni a kötelező UH vizsgálatok alkalmával, ha jól gondolom a 12. héten, 18. héten, 30.hét körül és a 36. héten. Azt tényleg nem tudom, hogy mikor vizsgálnak méhszájat, mert nekem a védőnőm rácsodálkozott, hogy nálam minden alkalommal megvizsgálta a dokim amikor voltam. Szerintem nem vesztesz semmit, ha a terhes ambulancián mondod, hogy neked még csak egy méhszájvizsgálatod volt és szeretnéd ha megnéznék. Max azt mondják, hogy nem kell :) szerintem dokitól függ, hogy mennyire lesz ebben partner. Szinte mindig más van az ambulancián. Mikor kellene menned?

2010. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
32+2hetesek vagyunk. Én is úgy tudom, hogy kellett volna kapnom minden tanácsadás alkalmával, de ő azt mondta, hogy csak akkor jár, ha van belső vizsgálat is. :S Mikor meg rákérdezek, hogy kapok-e, nekem kellemetlen, hogy vissza utasítja. :S Minden hónapban mentem hozzá, sőt volt, hogy 1hónapban 2x is voltam. Fura ez nekem. A védőnő meg nem adhat pecsétet, kérdeztem őt is. Majd a kórházban ha megyek a 36hetes uh-ra rákérdezek. Köszi, hogy írtál nekem ennyit. :)
2010. okt. 27. 11:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszoló vagyok! ELég nagy hiba az orvos részéről hogy nem adott pecsétet, ez az ő hibája. De még úgyis kell menned a 36 hetes uh-ra. Erre mehetsz ugyanúgy a Nővédelmibe, nem kell külön a kórházba menned. Hivatalosan méhszájat minden 2. alkalommal kellene néznie, tehát ha minden 2. hónapban. Pecsétet valóban nem adhat a védőnő, de a 36 hetes uh-on kérdezz rá, és ha nem akarnak adni akkor mond hogy hiszen rendesen jártál végig a 9 hónap alatt, elvileg meg kellene lennie a 4 pecsétnek.
2010. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!