Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez alapján nektek bejött a...

Ez alapján nektek bejött a baba neme?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom, mire alapoz, de eddig minden stimmelt, amiket végigpróbáltam.


Valamint ez érdekelne még, kinek jött be, mert még ennek lehet valóságalapaja:)


[link]


(A kínai bár nálam eltalálta mindet, annak számomra nem nagyon van magyarázata, így fel se hozom :D )



márc. 30. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik se jött be :D mindkettő szerint a kislányomnak fiúnak kéne lennie.
márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem jott be,de nem meglepo, ennek nincs tudomanyos alapja. Nyilvan a nagy szamok torvenye alapjan lesz, akinek stimmel es lesz, akinek nem, ez teljesen termeszetes.


A baba nemet nem a naptar donti el, hanem a himivarsejtben talalhato kromoszoma.

márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az elso szerint fiam lesz, a masodik szerint lanyom. A kinai szerint is kislany, meg a nepi mendemondak szerint is. A baratok, akik a 12 hetes uh kepet lattak, mindkettot mondtak.

20 hetes vagyok, majd kiderul.😁

márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#2

"A baba nemet nem a naptar donti el, hanem a himivarsejtben talalhato kromoszoma."


Ezt nem vonja kétségbe senki és semmi. De a második pont ezzel van összefüggésben.


Most néztem, valóban amit linkeltem, nem tartalmazza, de a naptáros, ciklus napjaihoz viszonyítás magyarázata:


Az Y kromoszómával rendelkező hímivarsejtek bár jóval fürgébbek, gyorsabbak, de kevesebb ideig vannak életben, így konkrétan a peteérés napján ELVILEG nagyobb az esély a fiúra.


Míg az X kromoszómával rendelkezők lassabbak, de tovább (akár napokig) képesek életben maradni, így ELVILEG ha peteérés előtti napokon történik az együttlét, akkor az X kromoszóma, ami kibírja a termékeny napig.


(A történetet bonyolítja persze, hogy nem mindig "könyv szerinti" a peteérés napja, valamint akik sűrűn szexelnek, nyilván nem tudják visszakövetni.)


Ettől függetlenül érdekelne, ehhez viszonyítva mennyire állja meg a helyét a dolog.



(Az első fogalmam nincs, mi alapján kalkulál, de a gyerekeim, ismerőseim, rokonaim, stb adataival is minden bejött, csak furcsa.)


Különböző nemű ikrek esetében meg nyilván borul minden 😁

márc. 30. 15:41
 5/24 anonim ***** válasza:

Az első a lányomat fiúnak, fiamat lánynak tippeli. ;)

Még úgy is, hogy a lehetséges hibáknál követtem az útmutatót és mivel mindketten kicsit korábban jöttek, ezért a kiírt dátummal is megnéztem. Úgy se stimmel.

A másikat nem tudom használni, mert halvány lila segédfogalmam nincs, hogy melyik napi aktusból jöttek össze.

márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nekem az összes ilyen lányt jósolt

Fiúlett :D

márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a kínai, meg a maja értelmezhetetlen volt, mert fogantatáskor betöltött életkort kér és nekem vagy a szülinapomon, vagy előtte, vagy utána fogant😂 De ezeknek amúgy sincs semmi tudományos magyarázata.

A fiúk gyorsabbak, lányok kitartóbbaknak viszont van. Amit másodiknak csatoltál, az alapján teherbe se eshettem volna, mert az egyetlen próbálkozás a jelölések előtt volt😁 Na, szóval, mivel a próbálkozás után 5-7 nappal volt az ovum, eleve nem lehetnék terhes, de, ha igen, akkor tuti lány. Kár, hogy a kisfiamnak erről nem szólt senki🤣

márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Na, pont ilyesmire lettem volna kíváncsi, amit írtál, hogy fordítva is játszik-e.


(Nekem a 3.lányom pont peteérés napján fogant 😅 a másik kettőt meg nem mondom, mert ott naponta szexeltünk...)

márc. 30. 17:47
 9/24 anonim ***** válasza:

Na, ez az. A második pl.átlagos ciklus hosszt kért, de hiába, ha akkor pont nem volt átlagos. Esetemben tuti biztos, mert az egy próbálkozás akkor volt, amikor + szokott lenni az ovuteszt. Na, akkor hómező volt és végig, amíg néztem. Hőmérőztem is, az is sokkal később ugrott fel. A mérete alapján pedig végig 7-9 nappal rakták későbbre az ovut. Most a 2.genetikain jutottunk el odáig, hogy már csak a próbálkozás után 5nappal fogant méret szerint, ami már reális lehet. A sors fintora, hogy az pont a szülinapom, szóval végül a kínaiak nyertek🤣

#7

márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én mindennel is megnéztem és egyik se találta el. :')
márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!