Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan családtag/ismerős,...

Volt olyan családtag/ismerős, akitől sok ajándékot kaptatok? Hogyan viszonoztátok?

Figyelt kérdés

A sogórnőméknek félévvel idősebb gyerekük van, a miénk most fog születni, egyneműek. A kiságyon és babakocsin kívül szinte mindent tőlük kapunk. Rengeteg kisruha, bébiőr, légzésfigyelő, játszószőnyeg, adamo hinta, kismama párna, ágyneműk, játékok stb. Pénteken felhívott, hogy voltak a gyerekorvosnál, íratott fel nekünk fürdetőt, krémeket, ami kell meg D vitamint, ki is váltotta, majd menjünk érte. Ezt már kicsit túlzásnak érzem, persze kedvességből csinálja, de akkor is, épp elég lenne, amit örököl tőlük a baba, de még vesznek is dolgokat nekünk. Minden alkalommal viszünk mi is a férjem unokahúgának valami ajándékot, de már kezdünk kifogyni az ötletekből, hogy mi lehet hasznos. Arra gondoltam, hogy adnánk nekik egy dm-es ajándékutalványt köszönetképpen. Pénzt sosem fogadnak el nagyobb dolgokért sem, de már kezd számunkra ez kellemetlen lenni. Nem tudom hogyan szokás ez ilyen esetekben mikor ennyire sok dolgot kapunk. Tudom, hogy nekik ezek már felesleges dolgok (kivéve az adomo hintát, azt vették külön nekünk, mert nekik nagyon bevált), és szívesen adnak mindent, de gondolom azért illik valahogy viszonozni anyagilag.

Neked mi a véleményed erről? Ha volt ilyen nálatok akkor hogyan kezeltétek?


ápr. 7. 10:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
10: Kórháza válogatja, mit kell vinni a babának. Ahova mi tartozunk, oda kellett vinni pelenkát, popsikenőcsöt stb. K vitamin is kell pár napon belül. Egyszerűbb egyszerre és előre beszerezni azt a pár dolgot. Újszülött mellett a fenének van kedve ezek után rohangálni. Megvan, hogy kinek és mit írhat fel az orvos. A gyermekorvos pl. nem fog a szülő TAJ számára babáknak való TB támogatott lázcsillapító kúpot és hasonlókat felírni. Ez mostanában olyan szinten kötött, hogy anyukámnak van olyan gyógyszere, amit még a kezelőorvosa sem írhat fel, hanem mást kell megkérnie. Az első gyerekünknél pár éve a védőnővel már végigzongoráztuk a lehetőségeket és az ismerős kisgyerekének nevére felírt receptek nyertek.
ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

"A gyermekorvos pl. nem fog a szülő TAJ számára babáknak való TB támogatott lázcsillapító kúpot és hasonlókat felírni."


Nekem felirta. De ha nem írja fel a szülőnek, akkor a sogornonek sem

ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
12: Nekem 3 éve nem írta fel, csak gyerek TAJ számára. A sógornőnek kicsi gyereke van, az övére simán felírhatja. Nálunk is az unokaöcsém nevére került a recept. Lehet, hogy pár éve komolyabban veszik, hogy kinek, milyen TB támogatott gyógyszert írnak fel.
ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

13!


"Az újszülöttek ellátásának jelentése TAJ szám hiányában a születést követő második hónap utolsó napjáig az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (a továbbiakban: OEP) által meghatározott elvek szerint képzett informatikai kód alkalmazásával történik.


Az informatikai kódot az alábbiak szerint kell képezni:


Az újszülött édesanyja kilencjegyű TAJ számának első pozíciójában lévő karaktert a „8”-as számjeggyel kell helyettesíteni. Ikerszülés, illetve ikrek ellátása esetén az édesanya TAJ számának első pozíciójában lévő karaktert az elsőszülöttnél a „8”-as, másodszülöttnél a „7”-es, harmadszülöttnél a „6”-os – és így tovább – számjeggyel kell helyettesíteni."


[link]

ápr. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem felírtak mindent úgy, ahogy a 14-es írja, csak már nem emlékeztem melyik szám helyett mit kellett írni. Ezt azért szerintem a gyerekorvosnak illik tudni, de nekem pl. a gyógyszertárban is mondták, hogy így elfogadják.

Olyan nincs, hogy meg kell várni alap dolgokkal a baba taj számát, ami egy hónap is lehet. Addig pl. hogy kapná meg a K vitamint?

Nekem az már sok lenne, ha más írat fel nekem ilyeneket, pláne hogy mondjuk most második gyereknél már azt is tudom mit nem fogok ezekből kiváltani, mert utáltam. Itt lehet határt húzni.

Szülőként viszont szerintem segítséget elfogadni meg kell tanulni. :) Nekem sem volt könnyű az elején elfogadni azt a rengeteg önzetlenül adott cuccot, amit kaptunk, de anyaként már megértem, hogy szívesebben adja az ember inkább ingyen ismerősi körben, mint gombokért küzd az eladással és csak fáj a lelke, hogy az a sok szép kis ruhácska, vagy használati cikk megy a süllyesztőbe kb. Én furán is szoktam nézni, ha valaki viszonozni akarja. Nem azért adom. Nekem is segítség érzelmileg, időben és mindenhogy, ha a cuccok elpasszolása már nem az én dolgom. Adja tovább ő is, ha nekik már nem kell és ennyi.

Kérdezd meg mindig, hogy mivel viszonozhatnátok, nekem ez jól szokott esni, de mindig legyintek rá. :)

ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14: Leírtad a kulcsszót: újszülött. Amíg nem születik meg, nincs ideiglenes TAJ száma, addig nem lehet neki semmit felírni. Az első gyerek születése előtt az orvossal és a védőnővel is beszéltem róla, ők mondták, hogy az ideiglenes szám is csak születés után van. Későbbi receptet én is váltottam már ki ezzel az ideiglenes számmal, de pl. csípőszűrésre ezzel nem tudtam időpontot kérni. Igaz, ez lehet, hogy a helyi szakrendelő informatikai rendszerén múlt.
ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!