Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozat szülés előtt?

Apasági nyilatkozat szülés előtt?

Figyelt kérdés

Ha az apasági nyilatkozatot megcsináljuk szülés előtt , akkor az anyakönyvi kivonatot már a korházban megkapjuk ? Vagy kipostázzák?

Az is lehetséges,hogy külön kell utána intézni az anyakönyvi kivonatot?

Nem vagyunk hivatalosan házasok, csak élettársak.


Budapest, SoTE I. Fogok szülni.


ápr. 9. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Most kell elkezdeni mert nem 10 percig tart
ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

A sotén nem tudom, hogy van-e kirendelt kórházi anyakönyvvezető, de ha van, akkor azt már rögtön ott meg fogjátok kapni.

Ha nincs, akkor pedig majd a kórházban kapott papírokkal kell bemenni a területileg illetékes anyakönyvvezetőhöz/önkormányzathoz.

De hátha lesz itt olyan anyuka aki a sotén szült, és tud neked pontos infót adni.

ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

"Most kell elkezdeni mert nem 10 percig tart"


Nem, max 15 perc a nyilatkozat.

Az esetek 99%-ban már a kórházban megkapod az anyakönyvi kivonatot

ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Pedig nekünk sem tartott tovább 15 percnél. Mi lenne az a baromi hosszú folyamat?
ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
3-mas az igen de, hogy megkapod stb... Adminisztráció az nem
ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na ez a kérdés nem tartot olyan sok ideig de olyan kevés se volt lehet ezt csak én tapasztaltam
ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ott helyben oda adták

#4

ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért kell hozzá idő hogy bejuss elintézni.


Anno én intéztem az egyik barátnőmnek, akinek nem magyar volt az anyanyelve. Nem csináltam még ilyet előtte.

Kértem időpontot. Mikor kivártuk a sort, akkor mondták hogy nem elég ha jön az apuka, kell a terhes kiskönyvet is vinni. Ami nem volt még akkor, mert nem volt kirendelt védőnője, csak picit később.

Mikor meglett, akkor megint időpont, akkor meg hajadonsági nyilatkozat is kellett kérni a magykövetségen, hogy más országban nem házas a barátnőm. Nem tudom hogy ez magyar állampolgárú hölgyeknél kell-e.


Ez eddig legalább két szabadnap három embernek, plussz a védőnői látogatások, plussz a nagykövetségen tett látogatások.

Mindezt úgy,hogy veszélyeztetett terhes volt.


Végül sikerült elintézni. A kórházban az apa nevén volt automatikusan a baba.

ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8!

Azért ez nem egy hétköznapi eset...így persze hogy bonyolultabb folyamat

ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a hajadonsági nyilatkozat volt benne, ami másnak nincs. A többi puszta félretájékoztatás. Mert telefonon az időpont foglalásnál csesztek elmondani hogy mit kell vinni.
ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!