Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan aludtatok a 7.hónaptól?

Hogyan aludtatok a 7.hónaptól?

Figyelt kérdés

Az ajánlások szerint bal oldalon kell aludni terhesen. Nekem háton már egy ideje eleve nem megy, pár perc múlva rosszul vagyok, gondolom elnyomja az ereket a baba. Ha jobb oldalamon alszom, akkor erős rekeszizom fájdalomra ébredwk, ami pár perc múlva el is múlik. Bal oldalamon alszom a legtöbbet, de ez meg olyan csipőfájdalmat okoz... gondolom oda öszpontosul a súlyom. Van terhes párnát (kifli alakú), fejem alá ès lábam közé ér a két vége, a pocakot nem igazán támasztja.


Arra lennék kíváncsi, hogy nektek hogy megy az alvás? Nagyon az elején vagyok még a 3.trimeszternek, félek, hogy később még rosszabb lesz. Elég nagy a babám is, a hasam is nagyobb mint "kellene".

Köszönöm a válaszokat!


ápr. 10. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább sehogy!Mi az,hogy az ajánlás szerint bal oldalon kell aludni?😅🤦Örül az ember ,ha tud valahogy.Én 3 x voltam terhes,soha nem tudtam a bal oldalamon.Hanyatt nem kaptam levegőt.Maradt a jobb oldal,de úgy meg úgy elgémberedtem,hogy csak na.Olyankor volt,hogy felültem és bámultam magam elé.😅🤷Kitartást!
ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenhogy aludtam kivéve teljesen hason.(Egyik lábamat felhúzták a másikat kiegyenesitettem, és így feloldalt, félig hason.

A vége felé háton már nem mert kényelmetlen volt

ápr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy tudtam. Altalaban valamelyik oldalamon, a hasam alatt es a labam kozott parnaval, sose figyeltem, hogy fekszem. Na meg ha alszol, nem tudod befolyasolni, hogy merre fordulsz.

Es igen, kesobb meg rosszabb lesz sajnos :D

ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyre nehezebben (37. hét). :D Háton nyilván nem megy már, és valóban a bal oldalt ajánlják inkább (nem vagyunk belül szimmetrikusak, a májat, gyomrot így kíméli jobban az ember, jobb a nyirokkeringésnek és az emésztésnek is + a baba vérellátása is jobb így). A jobb oldalon fekvést a gyerek sem szereti és a belső szerveim sem, szinte csak a bal oldalamon alszok már. :(


Kifli óriás terhespárna egyik vége a lábaim között, másik a fejem alá ér be, valamennyire a hasamat is támasztja, de sokszor lecsúszok reggelre, tehát a hasam az ágy felületén fekszik, amit a gyerek nem szeret, erőteljesen jelzi is ezt + 2 párnával a hátam mögött félig feltámasztva (gyomorsav miatt + hogy ne a "visszacsúszó" magzat lábacskáira ébredjek, amikor a tüdőmbe vájja őket), szóval ilyen félig fekvő/félmagzat pózban próbálok aludni, és most már a lábam is fel van polcolva, mert vizesedik (csak a jobb), általában 3 körül ájulok be, addig felváltva álmatlanság, félórákra bebólintás, pisilés, esetleg gyomorégés. :D Napközben szinte minden nap szundítok egy-másfél órát.


Viszont a csípőm nem fáj, sem a hátam, sem a derekam, de ez azért van elsősorban, mert szerencsére problémamentes volt a terhességem, így a 10. héttől terhes pilatesre járok egy személyi edzőhöz, aki nagyon szépen felépítette az erőnlétemet (a terhesség előtt finoman fogalmazva is elhanyagoltam a sportot), hetente 1x megyek (most már csak online tartja) és igyekszem minden nap áttornáztatni a kritikus részeket + a múlt hétig napi 1-1,5 óra lendületes (oké, egyre csökkenő lendülettel) kutyasétáltatás. De még így is egyre jobban "terhes" az élet. :D


A csípőfájdalom a nem megfelelő edzettség miatt van, meg a plusz súly miatt, sajnos mozgással, tornával lehet ezen csak változtatni, még mindig nem késő elkezdeni. A legjobb lenne személyesen egy jó edző, de ha máshogy nem megy akkor online videók (terhes jóga, pilates, torna - nyújtó, erősítő gyakorlatok). A Gyerünk anyukám! oldalt tudom ajánlani, az fizetős, különböző csomagjaik vannak, több ismerősöm és az edzőm is leokézta őket + Rácz Kata dúla YT csatornáját, neki rengeteg informatív és praktikus, szülésre felkészülős videója is van (rövidek), közte néhány "hogyan-üljünk-hogyan-feküdjünk-milyen-gyakorlatokat-végezzünk" videó is.


Kitartás :)

ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egészen konkrétan egy órákat aludtam :D amint nem tudtam háton aludni és oldalt kellett, bedurrant mindkét vállam, csípőm, plusz a derekam. Percre pontosan óránként keltem fel a fájdalom miatt, semmilyen csodapárna nem segített. Akkor lett még csodálatosabb, amikor befordult a baba, mert úgy nyomott egy ideget, hogy ha ültem, akkor zsibbadt a bal karom és szédülni kezdtem :D állva meg nem lehet aludni, úgyhogy maradt az óránként kelés.
ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!