Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetesen elvetéltem. A...

10 hetesen elvetéltem. A babámnak nem volt szivmüködése, másnál is volt igy? Hogy éltétek át?

Figyelt kérdés
holnap megyek abortuszra,első baba lett volna,nagyon a padlón vagyok,nem tudom mihez kezdjek,félek hogy többet nem is lehet gyerekem...és nem is értem h mi történhetett mikor szépen fejlődött és nem éreztem semmilyen görcsöt v vérzést sem csak rutin vizsgálat volt...kivagyok nagyon...mikor próbálkozhatunk leghamarabb megint?
2010. okt. 27. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.


Nekem is pont a 10. hétben állt meg a szive most júliusban mütöttek.


fizikai része:

bemész vérvétel vércsop. megállapitás és vénás mélyaltatásban 10 perces küret. utánna felébresztenek az ágyba tesznek és feküdni kell. Ha jól vagy nincs panasz 4-5 óra múlva hazamehetsz.

zárójelentést kapsz róla.

láz nem lehet a továbbiakban egy másfél napig fogsz vérezni.


lelki:

baromi nehéz nekünk 2. baba lett volna - már van egy lányunk a férjemmel- az első hetet végigbőgtem és nagyon nagyon szerettem volna újra babát.

meg kell birkózni vele , túl kell lépni rajta.

sok beszélgetés sok sirás de majdcsak menni fog.


próbálkozás:

6 hét szexmentes időszak a mensesed meg fog jönni újra és utánna már lehet próbálozni de jobb ha kimarad 2-3 hónap ezalatt regenerálódsz testileg lelkileg egyaránt.


Nekem se volt feltünő tünetem csak rózsaszin folyás.


Ha gondolod beszélgessünk irj nyugodtan akár privit is.


C.

2010. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

velem is ez történt pont egy éve, csak én már 20 hetes várandós voltam. Testileg gyorsan regenerálódtam, de a lelkem, hát? Nem értettem miért mondta mindenki, hogy idő, idő! Most 1 év távlatából már értem. Rengetegszer gondoltam úgy, hogy már túl vagyok rajta, aztán egy kedves kép egy babáról, egy emlék foszlány és megint bőgtem órákig.

Tudom, hogy túl fogod élni, én is túl éltem, de sosem fog nyomtalanul elmúlni. Nagyon sokat kell sírni. Én kimondottan kerestem a neten olyan oldalakat, ahol hasonló történeteket olvastam és mikor senki sem volt otthon, órákig sírtam, de nem kerestem a miérteket, mert abba bele lehet őrülni. És mégvalami, férjednek is pont annyira fáj mint neked, csak lehet ő nem akarja kimutatni. Én leültem mellé és addig mondtam neki a gondolataimat, amég láttam, hogy végre ő is könnyezik és megkönnyebbül.

Kívánom, hogy a lelketek elengedje a babát és akkor nektek is jobb lesz, de ez idő...!

Sajnálom és kitartás! 13 km

2010. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is átéltem ezt 21 hetesen és 9 hetesen is. Már ekkor volt egy gyermekem és szerettünk volna nagyon még babát. Viszont az egymást követő terhességeim így végződtek...


Az előttem szólókhoz tudok csatlakozni. Engedd, hogy hadd fájjon! Sírj, ha úgy érzed, hogy sírnod kell. Én is magamban sírós típus voltam, de kellett nekem is, hogy kijöjjön belőlem. A másik oldala is valóban igaz. Az idő sok mindent megold. Pár hónappal a 21 hetes baba megszülése után már úgy beszéltem róla, mintha a szomszéd asszonyom mesélte volna. A mai napig úgy érzem, mintha csak olvastam volna valahol. Számomra a 9 hetes baba elvesztése már nem volt akkora trauma, mert ott elaltattak, 20 perc múlva a szobában voltam, és már aznap hazamehettem. Nem kellett átélnem, hogy egy olyan babát kell megszülnöm, vajúdnom vele, aki nem maradhat életben... Most 36 hetes vagyok, és sokszor álmodok a 21 hetes baba megszülésével kapcsolatban. Pedig már 2 éve volt, és még most is előjön. Viszont nem fájdalmasan, mint az elején. A 9 hetessel én sem véreztem, nem görcsöltem. Nekem is rutin vizsgálaton derült ki, hogy nincs szívhang. De egyet ígérj meg magadnak! Amint ismét babát vársz, elfelejted az internetet, és a negatív dolgokat. Előbb-utóbb lesz gyermeked, de nem szabad végig idegeskedni a terhességed!!! A háziorvosom 5x vetélt el egymás után és most már 3 gyereke van. Ha körbe nézel rá fogsz jönni, hogy nagyon sok nő átesett már vetélésen, csak erről nem szoktak beszélgetni az anyukák annyira nyíltan.


És mi a megoldás? Igazából az, ha ismét babát fogsz várni. Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyenkor a nők könnyebben esnek teherbe. Ne félj attól, hogy soha nem lehet már babád! Hidd el, hamarabb fog jönni, mint gondolnád! A sors valahogy kompenzálja ezeket a helyzeteket!


Kívánom, hogy 3 hónap múlva ismét egy zebra csíkos teszt legyen a kezedben, és békés, nyugalmas babavárásod legyen!!!


Holnapra sok erőt kívánok Neked! És csak a jövő felé nézz! Ettől a világ még nem dőlt össze, és nagyon sok babád lehet még!

2010. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia en is 10 hetesen vesztettem el a babamat. Nalunk is az elso lett volna.

Iden febr.-ban tudtam meg, hogy terhes vagyok. Mivel en kulfoldon vagyok, az elso uh. 12hetesen van, es ott mondtak, hogy ket hete nem el. Ez mar aprilis vege volt.

Hat nem kell bemutatni azt a fajdalmat. Nagy orommel mentunk, es annal nagyobb fajdalommal jottunk ki. Hetfo volt, es penteken csinaltak kuretet. Attol nem kell tartanod...

En is okoltam magam, meg kerestem a miertet, de nem szabad. A parom mellettem volt, es valahogy kihevertuk, de igaz kellett az ido.

Mi 3 menszeszt vartunk meg, es ujra probalkoztunk. Tegnap volt a 12hetes, nagyon izgultam, de rendben volt.

Ja es nekem sem volt semmi tunet. Viszont nem is voltam hanyos. Es ugyan olyen volt ez a 12 het is mint az elso.

Nagyon megertelek, es gondolok rad. Hidd el tulteszed rajta magad!!!

2010. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is igy jártam. Minden rendben volt az első uh-na. Szívműkődés volt, mérete megfelelő volt. Aztán mikor mentem vissza akkor már nem volt szívműködés. Minden jel, tünet nélkül elhalt. A műtét megvolt. Rengeteget sirtam. De gyereket akartam minnél hamarabb. Kivártuk a kötelező 3 hónapot. És újra próbálkoztunk. Most itt szunyokál mellettem a 7,5 hónapos egészséges kislányom. Imádom.

Akkor nagyon-nagyon nehéz volt. De ma már úgy vagyok vele, hogy akkor valami nem úgy jött össze. És utólag azt mondom, hogy jobb, hogy ilyen korán elment, mintha súlyosan beteg lett volna.

Egyébként bennem is ezek a gondolatok fogalmazodtak meg, mi van ha nekem már nem is lehet babám?

Én gyógyteákkal segítettem a testemnek, és a lelkemre is jótékonyan hatott. Ha érdekel akkor írj, és megirom,hogy miket használtam.

Kitartást neked, és én biztos vagyok benne, hogy lesz neked is gyereked!!

2010. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

09:12-es vagyok.

Gondolom azóta túl vagy a kórházon. Testileg kívánom, hogy gyorsan felépülj, a többit tényleg az idő rendezi majd el. Valaki írta itt, hogy vele is történt ilyen és egy idő elteltével már úgy tud róla beszélni mintha nem is vele történt volna. Ez tényleg így van. Adj hálát a jó Istennek, hogy lehetőséged lesz majd egyszer ismét teherbe esned és egy egészséges babát szülnöd, mert egy beteg baba felemészt maga körül mindent és neki sem jó. Tudom, ez most nem vígasztal, ő kell neked és nagyon hiányzik, de ő már örökre a tiéd marad, gondolj rá sokat, de ha itt az idő, engedd el. Én abban bíztam, hogy majd visszajön közénk és megint visszaszületik hozzánk. Nekünk az a baba fiú lett volna és képzeld, tegnap az orvos a 12. heti uh-n megsúgta, hogy mintha valami kilógna a lába közül. Ugye hogy nincsenek véletlenek. Gyászold meg és aztán meséld el neki, hogy bizonyos idővel visszavárjátok őt, hidd el, jönni fog! Kitartás! /Most már én is pityergek, hát ennyit az idő múlásáról/

2010. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem testileg felépülök gyorsan de lelkileg nem tudom...nagyon szeretnék én is ezekre az idökre ugy vissza emlékezni mint te hogy megtörtént de van másik,tegnapi nap nagyon kikészitett,azt hittem hogy erösebb vagyok.mikor vége lett a dolognak és felébresztettek akkor is csak azt kérdeztem sirva hogy él-e a baba?hülyeség ugye?nem tudom hogy fogom összeszedni magam,de alig várom hogy jöjjön a másik aki majd egészségesebb lesz és feleteti a fájdalmamat
2010. okt. 29. 10:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyan "szépeket" írtak előttem, most is sírok.

Tudom milyen, nekem is volt egy vetélés egy elhalt terhesség.

Sírni-sírni-sírni, mident kisírni.

6 évet szenvedtünk végig, most van egy 6hónapos Lányunk :)

Már érti a Férjem miért bőgtem annyit!

Sosem sírt viszont mióta megszületet az Ő kicsi Lánya, annál többet látom, hogy könnybe lábad a szeme.

Kitartást és rengeteg erőt, minden rendben lesz!!!!!!!!!

2010. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnalom, ami veled tortent, es teljes mertekben egyutterzek. NEkem a mult het hetfon kezdodott a veteles, en is 10 hetes terhes voltam. Mivel csak keves verzes volt az elejen, a doki nyugtatott, hogy ez lehet hormonproblema is, varjuk meg az UH eredmenyet. En kulfoldon elek, a 12-dik hetig nincs UH, de nekem adtak surgossegi UH idopontot erre a hetfore. Sajnos, 1 nappal az UH elott, vasarnap egyre jobban kezdtem verezni, gorcsolni, es vegul spontan vetelesem volt. Egeszen az utolso pillanatig remenykedtem, hogy biztosan csak hormonalis problema, de a pici jol van... aztan amikor az eros verzes nem allt el, akkor mar tudtam, hogy mindennek vege. Hidd el, tudom, mennyire fajdalmas ezt feldolgozni. Nekem nem volt szukseg tovabbi mutetre. Az UH-n most hetfon kimutattak, hogy ures a mehem, nem maradt bent semmi. Most pentek van, mar ket napja dolgozom, probalom elfoglalni magam, de minden este sirok ejszaka. Nekem ez a masodik terhessegem volt, az elsobol egy csodalatos kisfiam szuletett, aki most 2 es fel eves. O tartja bennem a lelket, es remelem, hogy 2-3 honap mulva megint probalkozhatunk a ferjemmel, hogy osszehozzunk meg egy ilyen csodalatos gyereket. Kitartast kivanok Neked is, remelem, enyhulni fog a fajdalom idovel. De most meg nagyon nehez.

2010. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is kitartást kívánok neked, és remélem hogy mihamarabb összejön egy egészséges, eleven kicsi baba.

Sajnálom ami velet történt, végigbőgtem a válaszokat :-(

10 hós anyuka

2010. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!