Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyíregyházán lehet úgy szülni,...

Nyíregyházán lehet úgy szülni, hogy csak szülésznőt fogadok, orvost nem?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék tapasztalatokra ezzel kapcsolatban.
2010. okt. 27. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2010. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

erre nem is mondok semmit, mi az, hogy megszabják?! ott az ügyeletes, köteles ellátni.


lassan már ott tartunk, hogy mehetünk magán kórházba, mert az hasonló árban van, de legalább kényelmes körülmények között és az egész hivatalosan, számlával történik.

2010. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


számoljunk csak: itt egy szülés mindennel együtt 250.000 Ft.


állami kórházban a következő tarifákat hallottam (bár lehet, hogy van olcsóbb)

szülésznő 40.e

orvos 100.e

külön szoba 6e/nap, tehát mondjuk 3-5 napra 20-30e

alternatív szülőszoba (erről nincsenek információim, de számoljunk 20e-el)


ez így összesen: 190.ezer Ft, nagyon közel van a magánklinika árához.


engem ez nagyon elgondolkodtat. persze nincs ennyi pénzem, meg sajnálnám is rá, így az ügyeletesnél fogok szülni, esetlegesen vállalva azt, hogy nem lesz minden olyan kényelmes.

2010. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én nyíregyházi vagyok, 2x szültem és én úgy tudom hogy lehet!

nekem a doki volt fogadott, de ismerőseimnek meg pont a szülésznő volt .

2010. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a védőnőmet.Magyarországon nem kötelezhető egy szülő nő sem, hogy orvost fogadjon (Mit csinál az,akinek nincs pénze,nem kap orvost?).Ha megindul a szülés, az ügyeletes orvosnak kutya kötelessége levezetni tisztességesen.Én is csak szülésznőt fogadok,ő van bent végig a szülés alatt,a doki csak néha benéz.A barátnőm senkit sem fogadott,mindent az ügyeletesek csináltak nála,és semmi gond nem volt.A sógornőm Nyíregyházán szült,fogadott orvost,de a dokija pont szabin volt,ezért átadta őt egy másik "nagyon jó kollégának".
2010. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 4. válaszolónak írnám,hogy:Megírnád nekem privátban,annak a szülésznőnek a nevét,akinél az ismerősöd tudott szülni magán doki nélkül?!Köszönöm!
2010. okt. 31. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!