Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ilyen sok mindenkinek...

Tényleg ilyen sok mindenkinek rossz lett az AFP eredménye?

Figyelt kérdés
Én ma voltam AFP vizsgálaton. 17 hetes 4 napos terhes vagyok. Azért mentem ilyen későn mert a 2 ünnep között nem tudtam elmenni. Rengeteg embertől hallom hogy tévesen rossz eredménye lett és 4 hétig izgulhatott. Tényleg ilyen sok a rossz eredmény? Ha rossz hova küldenek tovább?
2009. jan. 5. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordul,hogy tévedésből is rossz eredmény jön ki,mindenesetre egyre jobban azt hallani,hogy az AFP önmagában nem sokmindent ér csak ha az eredmény mellett még pontos genetikai UH-ozás is történik,amivel alátámasztják a hamis vagy igaz eredményt.Azt is olvastam,hogy a kombinált tesztek eredményei megbízhatóbbak.Érdemes ellátogatni a www.gendiagnosztika.hu oldalra onnan sokmindent megtudhatsz.
2009. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nekem is rossz lett, alacsony (0.64 MOM és nálunk 0.7-től jó). De mondjuk nekem tuti,h. hamarabb lett levéve mert baba kb. 2 héttel kisebb mindig méret alapján. Én is 17+5 naposan voltam, az nem késő mert akkor ahhoz nézik meg a súlyodhoz. Csak én ugyebár ezek szerint akkor még 16 hetes se voltam. Ez rengeteget számít. Ti biztosan annyi idősek vagytok? Nekem még csak meg sem ismételték mert az UH-s doki kijelentette,h. hamarabb lett levéve, minden oké, és ennyi. Csak genetikai Uh voltam de azt mindenkinek kell utána úgy tudom. Ha esetleg ott is gyanús valami vagy 30-35 év felett vagy, akkor javasolhatják az amniocentézist.Arra kell sokat várni. De asszem én nem mentem volna el. A legmegbízhatatlanabb dolog ez az AFP. Csak idegesítik vele az embert, ha mégegyszer terhes leszek el se megyek ilyenre. Menj el egy jó UH-ra meg esetleg csináltasd meg az integrált tesztet, az sokkal jobb eredményt ad.


Üdv:

34 hetes kismami

2009. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. próbálok nem idegeskedni. ma vették le a vért és már kombinálok :-) pedig hol van még az eredmény
2009. jan. 5. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:

előre nem kell idegeskedni!

nekem is sajna alacsony lett, engem a női klinikára küldtek tovább genetikai tanácsadásra de egy pár vizsgálat után megállapították, hogy minden OK, vagyis valószínűleg ez is téves volt.

minden jót, 35 hetes kismama

2009. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem, pont a betöltött 16 héten vették le, az eredményem 0,62 lett, a másik három vizsgálat negatív lett, így összességében aztmondták, hogy jó az eredmény. Mi azért elmentünk 4d- re ott minden ok volt.

Aztán mostmár tudom is, hogy minden ok, megszületett gyönyörű és egészséges kislányom.

Szerintem is tiszta hülyeség ez az afp csak stresszeli az embert ez az egy szám, pedig mellette minden eredmény jó és mi mégis ezzel vagyunk elfoglalva, mert mi van ha mégis?


Üdv

2009. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem tokeletes lett az afpm, de nem szamitottam ra, mivel mindenhol azt hallottam, hogy nem szokott jó lenni. sok orszagban nem is csinaljak már.
2009. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!