Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viselitek a lehűlést...

Hogy viselitek a lehűlést kismamák?

Figyelt kérdés

Én nekem hajnal óta feszül a hasam alja, fáj a fejem is. Ti hogy birjátok?


Mit tesztek ellene?


30hkm


ápr. 16. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
31 hetes vagyok. Az eleje óta nem kímél a hidegfront. Az elmúlt napokba semmi bajom nem volt, se hasfeszülés semmi, na ahogy jött most megint. Nekem is a hasam, fejem. Pihenek, vagy is próbálok a lányom mellett. :D
ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én szerintem fordítva működöm. Terhesség előtt csak a hidegfrontra voltam érzékeny. Azóta viszont a legkisebb változástól is szétrobban a fejem. Tegnap jól bekészültem, hogy ma milyen szörnyű lesz, erre lekopogom, semmi.

De a nagy melegben a vizesedés elindult, az nem ment vissza, ma is tök puffadt a lábam☹️

A gyerekem mondjuk kevésbé aktív, ettől meg idegbeteg vagyok. Más nincs.

22hkm

ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1# vagyok, 2-es. Én most fordítva vagyok. Az elsőnél a 20 héttől vizesedtem, ha meg nagyon meleg volt akkor nagyon durván, egy szimpla mosogatás alatt is felduzzadt a lábam. Most a másodikkal 31. hét és még lekopogom semmi. Pedig most "pörgök", ott meg felpolcolt lábakkal pihentem elég sokat. Na hogy mitől függ ez... :D
ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3! Én ott szívtam meg, hogy kiderült, hogy lepkehimlősökkel volt kontaktom, elég valószínű, hogy rajtam is átment. Vesztemre utána olvastam és azt találtam, hogy a gyereknél ödémát okozhat ebben a korban. Pont megnyugodtam volna, hogy csak nem lett semmi, erre másnapra felpüffedtem🤦🏽‍♀️ Nyilván bepánikoltam, hogy ugye, az én ödémám nincs összefüggésben a gyerekkel, csak véletlen egybeesés? Aztán azt is olvastam, hogy jellemzően ebben a terhességi korban szokott kezdődni a vizesedés, szóval nagyon remélem, csak annyi. (Mondjuk így is meg lettem volna nélküle, mert messze még a vége, dehát ezt dobta a gép)🤷🏼‍♀️

#2

ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3# vagyok. 4-es, Én is tartottam tőle, nekünk tünet nem volt, de ugye járunk mindenfelé és most nagyon terjed. Én vetettem nemrégen vért rá magánba, ott kijött, hogy átestem korábban a lepkehimlőn. Azelőtt én is aggódtam, én azzal nyugtattam magam, hogy igazából sajnos tünet nélkül is bárhol, bármikor össze lehet szedni, lehet nem is tudsz róla. Azt se tudtam, hogy átestem rajta korábban. Nem nézettek vért? Viszont a te vizesedésed nincs összefüggésbe a picivel én úgy tudom, nyugi. :)
ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5!Az volt a baj, hogy később tudtam meg, hogy biztosan volt velük kontaktom a legfertőzőbb szakaszukban. A László kórházba tudtak volna beutalót adni, hogy teszteljek, de nem mertem elmenni, nehogy összeszedjek ott még valamit. Magánban meg csak IGg-t néztek volna, ami azért nem lett volna jó, mert egész életemben gyerekekkel foglalkoztam, szóval simán lehet, hogy már átestem rajta, de az nem derülne ki, hogy terhesség alatt, vagy már régen és csak még jobban bepánikolnék.

Aztán találtak nekem olyan helyet, ahol régi és friss fertőzést is néznek, de addigra a "friss" már tuti - lett volna, mert akkor már biztos nem voltam az, hisz utóbb tudtam meg, hogy lehettem.

Szóval elengedtem. Azt olvastam, ha tudottan volt, akkor gyakrabban nézik a gyereket és be tudnak avatkozni, ha kell. Mivel én alapból is veszélyeztetett vagyok, így is eleg gyakran ránéznek. Remélem, nem lesz semmi, de ha mégis, akkor észreveszik és tudják kezelni.

#4

ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond! 6# Ne is gondolj erre.
ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!